Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

dziś przyszedł do mnie okular TMB Planetary II 4mm i od razu został wypróbowany na Jowiszu :D
zrobione dosłownie przed chwilą jakieś 15 min :D oczywiście projekcja okularowa + adapter baader microstage II, sk1309 eq2, okular 4mm czyli powiększeniw 225 x

jowisz11wu.jpg

Edytowane przez marcin.p1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło. Podziwiam upór, to w końcu 3 h nagrywania.

 

Przyczepię się jedynie do tego, że tarcza planety trochę "tańczy". Składałeś ręcznie klatki? Autostakkert automatycznie centruje obraz.

 

To zdecydowanie ułatwia.

 

 

Niedzielne tranzyty, 92 klatki, 2-minutowe odstępy. Mak 180, Chameleon mono, Baader czerwony 610 nm, ok. 1200 klatek na stack. Seeing dotknął mnie jednak bardziej niż myślałem:

 

 

 

 

 

 

 

 

GIMP.

 

Wojtku, świetne! A mnie się już dziś nie chce wychodzić z tym kramem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepię się jedynie do tego, że tarcza planety trochę "tańczy". Składałeś ręcznie klatki? Autostakkert automatycznie centruje obraz.

Tak, ręcznie. Następnym razem wykorzystam którąś z możliwości automatycznego centrowania.

 

 

W jaki sposób dodać gifa by działał na forum?

 

 

Wrzucam swoje na astrobin.com, potem tu wstawiam link bezpośredni do obrazka w tagach "img".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza animacja z wczoraj między godziną 19 a 21:40. Aviki co 4 minuty, wyszło 39 klatek. Seeing był różny co widać, częściowo pewnie za sprawą sąsiada a konkretnie przez dym z komina. W sumie jestem zadowolony z pierwszej próby.

Jedyne co mnie razi to, to że widać w którym momencie przewijałem platformę, bo planeta minimalnie inaczej jest wtedy nachylona.

 

Niestety coś mi nie idzie wstawianie gifa tak by działał od razu w poście dlatego trzeba kliknąć miniaturkę.

 

 

 

294c49c7-2eaa-4ef2-8415-5a7fa9433aad.gif

Edytowane przez DarX86
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie!

 

Wojtku, wspaniałe. Patrzę i czuję znów początki dwucalicy... chyba mnie dopadnie w następną jesień:]

 

 


Niestety coś mi nie idzie wstawianie gifa tak by działał od razu w poście dlatego trzeba kliknąć miniaturkę.

 

 

 

get.jpg

 

Bardzo dobrze wyszło. Tylko uzupełnij sumiennie dane techniczne zdjęcia :naughty: A jest miniaturka, bo użyłeś funkcji "Share". Jak klikniesz w miniaturkę i otworzy się pełny obrazek w nowej stronie, kliknij go prawym, "Kopiuj adres obrazka" i to dopiero wklej tutaj na forum – wtedy wstawi się wprost w post.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Wojtek trafił w super warunki :) Bardzo fajne zdjęcia.

Dorzucę jeszcze kolorek z wczoraj i mono z dzisiaj. Obydwa z F20. Niestety jak na złość popsułem gniazdo od kolorowej kamery i tylko B/W będzie.

Jup.jpg

kkkkk.jpg

kkkkkk.jpg

Edytowane przez zenon-priest
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Bardzo dobrze wyszło. Tylko uzupełnij sumiennie dane techniczne zdjęcia :naughty: A jest miniaturka, bo użyłeś funkcji "Share". Jak klikniesz w miniaturkę i otworzy się pełny obrazek w nowej stronie, kliknij go prawym, "Kopiuj adres obrazka" i to dopiero wklej tutaj na forum – wtedy wstawi się wprost w post.

 

 

 

Dzięki za wyjaśnienie, zaraz przetestuje. A dane oczywiście wypełnię, tylko wczoraj padałem już na twarz więc zostawiłem to sobie na dziś:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lysy za opinię. Wczoraj trafił się jeden z najlepszych seeingów jakie miałem. Ciekawe, że najlepszy był, gdy było jeszcze jasno, im ciemniej się robiło, tym gorzej. Dzisiaj nie czekam aż się ściemni. Pogoda również dzisiaj super, to i może super Jowisz będzie ;)?

 

Uporałem się z animacją Jowisza z dwoma cieniami. Filmik na YouTube, więc trzeba kliknąć na link. Polecam oglądać na większym ekraniku. Nic nie chcę sugerować ale chyba załapał się również detal na księżycach Jowisza.

 

Do robienia Gifa używam, od długiego czasu, program PhotoScape. Program ma wiele możliwości. Potrafi nawet powiększać i zmniejszać gifa bez widocznej straty na jakości.

 

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05,RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X5.

 

122 klatki + 122 wstecz.

 

Miłego oglądania :)!

 

 

 

http://youtu.be/_Y5HoQ8YBYQ

 

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.