Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Amalthee najłatwiej złapać z tych wewnętrznych, choć trzeba poćwiczyć optymalne ustawienia dla danej kamery (np. u mnie wychodziła tylko na maksymalnym lub prawie maksymalnym gainie - plus lekko prześwietlony Jowisz).

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz.

 

Dzisiaj również przetestowałem mój nowy okular do SCT, GSO SV 20 mm 1,25" (SuperView 70 stopni). Tyle co mogę napisać to: rewelacja! Nie ma się czego przyczepić. Świetne wykonanie, ostre i b. dobre obrazy. Minimalny fiolet widoczny tylko przy Księżycu. Świetnie współpracuje z Powermate 2,5x. Jowisz i Mars bardzo ładny. Sporo szczegółów widziałem. Odległość od oka bardzo duża, może i nawet 20 mm!. Nie trzeba patrzeć idealnie osiowo. Okular za 139 zł i ma same zalety! Bez obaw polecam ten model do SCT. Mam jeszcze chrapkę na 15 mm, ponieważ te 20 mm to nawet do SCT nie jest planetarne. Jednak taki potrzebowałem.

 

Podziękowania dla Rika, ponieważ pomógł mi wybrać ten model. Dzięki Rik :)!

 

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

 

PS. Materiał na animację też jest :D .

conv_Jup_20140407_202027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższe dwa tygodnie warto fotografować WCP. Dobre zdjęcia obszaru z plamą mogą okazać się pomocne przy analizie zdjęć z Hubbla jakie planowane są na 21 kwietnia :)

http://www.nauka.rk.edu.pl/w/p/wezwanie-do-fotografowanie-wielkiej-czerwonej-plamy/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ale ty masz chęci do tych animacji:)

Ja dwa tygodnie temu wyszedłem by zakończyć wiosenny sezon Jowiszowy, bo już się nie ma tyle czasu co w zimę. I tak się śpieszyłem że aviki nagrałem przez maskę Hartmana, bo zapomniałem zdjąć po ustawianiu ostrości. I tak zakończyłem sezon;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnę na maksa, ile wlezie ;). Jak to się mówi: "ten czas już się nie powtórzy", więc korzystam :).

 

Poniższe zdjęcia, to obrobione stacki z postu wyżej. Można się spodziewać animacji jakości tych fotek. Wyszło w sumie 95 stacków.

 

 

 

 

conv_Jup_20140412_200532.jpg

conv_Jup_20140412_212313.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem kolorowe kamerki, po zestackowaniu, wczytywałem Tiff do RegiStax6 i dawałem Autobalance. Potem można również zastosować RGB Algin. Później jest o wiele lepiej, przy kosmetyce, dokładniej ustawić kolor, w programie graficznym.

1.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie autobalance na Jowiszu prawie nigdy nie dawał dobrych efektów. Po autobalance warto użyć suwaków poniżej by poprawić efekt końcowy. RGB align to podstawa w kolorowej kamerce, szczególnie dla planet nisko położonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.