Skocz do zawartości

Astrononomiczno-Turystyczny Wyjazd do Izraela


veross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Jest zorganizowany wyjazd do Izraela.
Wylot z Warszawy 25.03 wieczorem, powrot do Warszawy 03.04 wieczorem.
[mozna tez poleciec z Katowic]
Tak wiec na miejscu 9 noclegow.

Plan jest by wypozyczyc samochod (lub kilka) i przez 9 dni zwiedzic najwazniejsze punty Izraela + oczywiscie spedzic kilka nocy na pustyni Negew gdzie sa idealne warunki obserwacyjne. Caly Izrael jest dosc maly wiec bedziemy bardzo mobilni. Dokladny plan (ile nocy na pustyni a ile zwiedzania) ustalimy juz z osobami chetnymi.
Chcialbym by calkowity koszt (przejazdy, dojazdy, przeloty, noclegi, jedzenie itp) zamknal sie w 2500zl/os.
Niezbedny jest wazny paszport!

Na razie mam 5 osob ktore potwierdzily na 100% swoj udzial.

Osoby zainteresowane prosze o kontakt na PW. Liste musze zamknac do niedzieli 02.02 gdyz chce w poniedzialek zakupic bilety lotnicze (moge paru osobom zalatwic ok 90zl znizki na bilet).

Bardzo prosze nie komentowac tematu, nie spamowac. Osoby zainteresowany - poprosze PW.

Pozdrawiam!
Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł.

Ale dlaczego nie chcesz by komentować ?

 

Sam o takim wyjeżdzie myślałem ale skoro jest już grupka to możnaby się dołączyć? Byłem kilka razy w Izraelau i bardzo mnie tam ciągnie nie tylko ze względu na zabytki ale przede wszystkich niesamowite niebo na Negev.

 

Nie wiem czy można w twoim temacie zadawać pytanie publicznie? bo mam ich mnóstwo :jakimi liniami, po ile bilety , max. waga bagażu, gdzie śpimy ,co zwiedzamy, kto jedzie, czy na astrofoto ?

W sumie gdyby program był jawny to na pewno znajdziesz chętnych.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Przepraszam ze moze zabrzialo to jak cenzura, ale jak rzucilem haslo na konkurencyjnym forum Astromaniak to po 1 dniu mialem 20 odpowiedzi,z tego polowa pisala o tym ze zbombarduja nas lokalni albo wysadza w powietrze terrorysci.... rece opadaja.

 

Odpowiadajac na pytania:

- jakimi liniami - jedynymi ktore lataja tanio do izraela - WizzAir

- po ile bilety - na razie sa chyba po 600zl

- max. waga bagażu - Wizzair kaze sobie placic za bagaz, ale za to daje limit az 35kg

- gdzie śpimy, co zwiedzamy - jedziemy poza sezonem, jest mnostwo hoteli - jak bedzie juz grupa to ustalimy sobie program i wybierzemy hotele

 

osobiscie chcialbym zwiedzic najwazniejsze miejsca - Jerozolime, Morze Martwe, moze Galilea albo Judea, Eilat tez jest podobno super. ale jak ktos ma inny plan - czemu nie!?

 

Program nie jest jawny bo nie ma programu :) to nie wycieczka z orbisu.

Jak zbierzemy grupe i w poniedzialek zakupimy bielty, to w weekend spotkamy sie na Skypie i ustalimy caly program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem szczegółowo bo kuzyn organizuje takie wyjazdy ze swoim biurem podróży, zawsze może coś taniego załatwić ( np. tani i dobry hotel 50 m od murów średniowiecznej Jerozolimy - dają tam niesamowicie dobre jedzenie)

Wypożyczając samochód nie wjedzie się do wszystkich stref palestyńskich, odpada Morze Martwe koło Jerycha ,Jerycho zresztą także ale do Ein Gedi można spokojnie jechać. Zresztą tam morze jest bardziej słone :)

 

Na ile dni planujecie pobyt na pustyni ? Pytam bo sam wolałbym na niej zostać jak najdłużej .

 

ps.Na północy Izraela polecam Hajfę z ogrodami świątyni Bahaizmu, Tyberiadę nad jeziorem Jam Kineret czyli Tyberiadzkim i nowoczesny Tel Aviv .

Z zabytków najwięcej oczywiście zobaczymy w stolicy czyli Jerozolimie ale to można załatwić w dzień czy dwa.

Eljat to kurort podobny do Sharmu z dostępem do Morza czerwonego są tam plaże , można zejść pod wodę w specjalnym budynku i oglądać naturalną rafę ( ta jest najbliżej Polski :) )

 

Na twarzoksiążce mam nawet albumik http://www.facebook.com/media/set/?set=a.689008367791026.1073741830.100000456073411&type=1&l=f31582fba1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytałem szczegółowo bo kuzyn organizuje takie wyjazdy ze swoim biurem podróży, zawsze może coś taniego załatwić ( np. tani i dobry hotel 50 m od murów średniowiecznej Jerozolimy - dają tam niesamowicie dobre jedzenie)

Wypożyczając samochód nie wjedzie się do wszystkich stref palestyńskich, odpada Morze Martwe koło Jerycha ,Jerycho zresztą także ale do Ein Gedi można spokojnie jechać. Zresztą tam morze jest bardziej słone :)

 

Na ile dni planujecie pobyt na pustyni ? Pytam bo sam wolałbym na niej zostać jak najdłużej .

 

ps.Na północy Izraela polecam Hajfę z ogrodami świątyni Bahaizmu, Tyberiadę nad jeziorem Jam Kineret czyli Tyberiadzkim i nowoczesny Tel Aviv .

Z zabytków najwięcej oczywiście zobaczymy w stolicy czyli Jerozolimie ale to można załatwić w dzień czy dwa.

Eljat to kurort podobny do Sharmu z dostępem do Morza czerwonego są tam plaże , można zejść pod wodę w specjalnym budynku i oglądać naturalną rafę ( ta jest najbliżej Polski :) )

 

Na twarzoksiążce mam nawet albumik http://www.facebook.com/media/set/?set=a.689008367791026.1073741830.100000456073411&type=1&l=f31582fba1

 

Co do Eilatu to polecam również rafę z delfinami kawałek za oceanarium.Można nawet z nimi popływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam;

 

Podczas spotkania organizacjnego w grupie zadecydowalismy ze przez te 9 nocy, wiekszosc czasu jednak spedzimy podrozujac i zwiedzajac, a 2 noce (te najlepsze) pojedziemy na pustynie i zostawiamy sobie na astro-podziwianie.

 

Tak wiec 7/9 wyjazdu wyszlo naprawde super, zwiedzilismy chyba wszystko co jest, zjedlismy co najlepsze a kobity zlapaly opalenizne.

 

Niestety astro-czesc nam nie wyszla. Bylismy w 3 'rodziny'. 1 rodzina miala wziac teleskop (ja), 1 rodzina mila wziac akcesoria, 1 rodzina miala wziac montaz.

Wszystko byloby fajnie gdyby nie to ze jeden link sie nie wykazal i nie wzial montazu. :swear:

Tak wiec spedzilismy 2 noce z lornetka..... co nie bylo takie zle przy wszytkich gromadach kupistych.

 

Ogolnie wyjazd i tak uwazam za udany.

Teraz planuje wziac udzial w zlocie pomorskim w Zatomiu.

Do zobaczenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czekamy na jakieś fotki. :respect:

 

Poza tym interesuje mnie gdzie mieliście miejscówkę na pustyni, jakie były koszty: noclegu, wynajmu aut, itp.

oraz jakiś krótki opis warunków pod kątem astronomicznym.

 

Przyda się taka wiedza dla chcących kiedyś pojechać w tym kierunku w celach :astronom: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jak możesz zmienić pobyt o 100 km na wschód to w Jordanii (bardzo spokojne miejsce - nawet bardziej niż południe Izraela) na najpiękniejszej pustyni świata Wadi Rum jest super kosmiczne miasteczko, LP sporo mniejsze niż na Negew.

85597022.jpg

63998846.jpg

https://www.booking.com/hotel/jo/wadi-rum-nights-camp.pl.html?aid=800210;label=gog144sb-hotel-pl-jo-wadiNrumNnightsNcamp-unspec-pl-com-L%3Apl-O%3AwindowsS10-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3Asalo-H%3As;sid=25fedb4f5af595b49ae150ed80c0b28d;atlas_src=sr_iw_btn;dist=0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;type=total&

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.