Skocz do zawartości

[S] Teleskop solarny 150mm - Lunt 0.7A pressure tuned


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Nazwa tematu nieco naciągana ale po kolei - na sprzedaż mam:

 

- nowy etalon 0.7A Lunt pressure tuned LS-DSII/LS100T- http://www.astroshop.de/glasfilter-in-fassungen/lunt-solar-systems-dsii-double-stack-modul-fuer-ls100tha-teleskope/p,33545 (czas oczekiwania ponad trzy miesiące, koszt nowego ponad 10k zł)

- obiektyw Istar 150mm F10 zoptymalizowany pod h-alfa, robiony dla mnie na zamówienie (czas oczekiwania ok.4-5 miesięcy, w tym miesiącu do odbioru) z korekcją w czerwieni na niewiarygodnym poziomie - http://www.istar-optical.com/sd-150f10-h-alpha.html (koszt nowego ponad 4k zł)

- sub ERF 105mm z powłokami dielektrycznymi blokującymi IR w paśmie 680nm - 1450nm grubości 5.3mm (koszt nowego ok.1,5k-2k zł)

 

Do zestawu elementów optycznych brakuje tylko BF ale oferuję pomoc w jego znalezieniu. Pomoc merytoryczna w złożeniu całości jest w pakiecie. Wykonanie podzespołów w alu, carbonowej tuby itd. też jest możliwe.

 

Planowałem zrobienie dużego teleskopu słonecznego z najlepszymi podzespołami dostępnymi na rynku. Ale moim celem było osiągnięcie pasma <0.5A ale w tym wypadku prawdopodobnie może być to dość skomplikowane czego wcześniej nie przewidziałem. Oczywiście szersze pasmo jako single stack będzie prawidłowo funkcjonować i nadal będą to rewelacyjne obrazy.

Muszę jednak wybrać inną drogę doboru etalonów do double stacka. Nadal muszę szukać swojego Gralla...

 

Cena za całość 15tys.zł lub najlepsza oferta. Proszę tylko o poważne zapytania, rozważę każdą propozycję.

Mogę sprzedać sam etalon, resztę chętnie zatrzymam :)

 

Obecnie cena teleskopu słonecznego Lunt 150mm to ponad 40 tys.zł i oparty jest na słabym obiektywie (to nie tylko moja opinia)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.