Skocz do zawartości

Wiosenny Zlot Miłośników Astronomii - Bieszczady 2014


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to prawda, numer jest ten sam.

Kochani, czytać informacje czytać.

 

Wracając do konkursu Adept to sponsorami nagród są:

ALLSKY

Teleskopy.pl

Astrozakupy

Urania PA

Czy są jeszcze chętni zasponsorować jakieś nagrody czy upominki?

 

Czekam też na Wasze zgłoszenia dotyczące prelekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Krótka informacja na temat konkursu:

Zdecydowałem, że pytania w tym roku będą dużo łatwiejsze - to po pierwsze :)

Po drugie będą obejmowały tylko zagadnienia dotyczące naszego Układu Słonecznego:

- Słońce,

- planety,

- większe księżyce,

- bardziej znane komety oraz planetoidy

Nie będzie pytań o misje, daty itp.

Także zachęcam wszystkich początkujących do wzięcia udziału w konkursie :D

PS. Astrozakupy podrzuciły mi do wyboru 5 lornetek, żebym coś wybrał jako nagrodę - wybrałem Bresser Corvette 10x50.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niezdecydowanych.

Są jeszcze miejsca!

Zachęcam do udziału w konkursie.

Mamy w tym roku sporo sponsorów więc nagród będzie dużo.

Sponsorzy konkursu w tym roku to:

Teleskopy.pl, Deltaoptical, AllSky, Astrozakupy, Urania PA, Astronomia.

Szykuje się łatwy konkurs, zarys tematyczny już znacie więc do boju! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Zamyka listę zlotową.

Osoby które nie zapłaciły i nie ma z nimi żadnego kontaktu wyskakują z listy.

Miejsca jeszcze mam ale bez koszulek okolicznościowych które dziś poszły do druku.

Za dzień lub dwa będzie na stronie plan zlotu.

Pogoda i piwo zamówione :)

Cześć osób będzie ulokowana w pensjonacie ze względu na dużą ilość osób które nie zmieszczą się w domkach.

Jeśli są chętni do prelekcji zapraszam na PW

Przypominam też o konkursie "ADEPT"

W tym roku będzie sporo nagród.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co jadą.

Jedzie ktoś na zlot przez Krosno? Koszty owsa dla koni zawsze pójdą na pół a i jako takie towarzystwo przez drogę oferuję (pogaduchy o sensie istnienia, wielkim wybuchu i takie tam :P). Jakby ktoś miał wolne miejsce to chętnie się piszę... tzn ja i mój wilk. Tzn teleskop 10" nie ukrywam, że zalezy mi go wziąć ze sobą. Jeśli jednak ktoś jedzie załadowany i ma miejsce tylko dla mnie i bagażu to i tak się piszę. :)

Pozdrawiam!

Maciek

P.S. O kontakt proszę w tym wątku lub:
-PW
-e-mail: maciek_maci@interia.pl
-telefon: 724440823

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :astro: Wielu z Was nie znam i chyba mało kto mnie już pamięta :icon_smile: Aż mnie strzyka, że znowu nie mogę być, ale w przyszłym roku nastąpią poważne zmiany w moim zyciu, szczególnie zawodowym, więc na kolejny zlot postaram się przyjechać. Jeśli jeszcze ktoś ze starych bywalców będzie chciał z "dziadkiem" pogadać, pozaglądać przez stare, dobre TMB 152/1200 z chromacorem to przyjadę. Stęskniłem się już za Adamo, Darkiem B, bartolinim, Krzysiem Z i wieloma innymi osobami...Niestety PiotraZ i Pawła Maksyma już na zlotach nie zobaczę. Czystego, gwieździstego zlotu Wam zyczę i do zobaczenia może za rok .

Edytowane przez Rysiek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, za rok :przytulasie: Będę już emerytem (dość młodym) i postaram się przyjechać. Ostatnie lata odpuściłem zloty ze względów osobistych, ale astronomia dalej mnie interesuje i z obserwacji nie zrezygnowałem. Jeszcze pogadamy pod ciemnym niebem i jakiegoś browarka wypijemy :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam, że pytania na Konkurs ADEPT 2014 zostały ułożone.



Zachęcam wszystkich początkujących uczestników zlotu do udziału w konkursie.



Pytania są prostsze niż w latach ubiegłych.





PS. Podkreślam, że konkurs jest przeznaczyny wyłącznie dla osób nie posiadających własnego sprzętu obserwacyjnego.


Edytowane przez KrzysztofZ
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Termin zlotu zbliża się dużymi krokami i za tydzień o tej porze większość uczestników zlotu będzie spakowana i gotowa do wyjazdu.

Wszystkie osoby, które przyjeżdżają na zlot po raz pierwszy proszeni są o zarejestrowanie się w biurze zlotu które znajduje w pierwszym domku po prawej stronie. Czyli jak wjeżdżamy do ośrodka Naturapark to jedziemy drogą do góry do tak zwanej wioski domków która nazywa się "Wstężniczka".

W biurze zlotu każdy dostanie pakiet startowy z instrukcją obsługi 11-tego Bieszczadzkiego Zlotu Miłośników Astronomii.

Wszystkie nowe osoby będą miały przydzielonego człowieka który odpowie na wszystkie pytania oraz będzie służył wszelką pomocą.

W tym roku będzie nas najwięcej ze wszystkich zlotów. Na szczęście dysponujemy pokojami w pensjonacie który jest na miejscu więc nikt nie będzie musiał dojeżdżać.

W tym roku będzie podzielone pole obserwacyjne na 2 części, astrofotograficzną i obserwacyjną.

Na polu astrofotograficznym będzie oczywiście dostęp do prądu.

Jeśli ktoś z was ma jakieś sugestia to proszę pisać.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Jeśli macie jakieś

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.