Skocz do zawartości

Saturn 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Saturn z dzisiaj, po godzinie 4.30. Jest nisko, do tego jeszcze seeing marny i lekka mgła.

 

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, TS Optics Light Yellow Filter 1.25",

FireCapture 2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, Astra Image 3.0 Pro, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

 

 

Saturn_20140217_043723.jpg

Saturn_20140217_043916.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn z dzisiaj, po godzinie 4.30. Jest nisko, do tego jeszcze seeing marny i lekka mgła.

 

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, TS Optics Light Yellow Filter 1.25",

FireCapture 2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, Astra Image 3.0 Pro, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

I tak fajnie masz chociaż szczelinę Cassienigo widać. Kiedy 11 lutego kręciłem marsa i spróbowałem Saturna to po stacku materiał wylądował w koszu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt minut temu, przez okno zobaczyłem ładnie świecącego Marsa. Wyszedłem do obserwatorium i okazało się, że akurat wtedy gdy go widziałem była dziura w chmurach. Jak wycelowałem w niego teleskop, to już chmury go zasłoniły. Jednak pojawił się Saturn, to szybko wycelowałem w niego. Warunki były fatalne, ale co tam. Nagrałem to wrzucam fotkę. Też dałem jedną surowa klatkę, żeby pokazać z jakiego materiału jest fotka.

 

 

 

 

 

 

 

Saturn_20140223_025248.jpg

1klatka.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeing dzisiaj w nocy był bardzo dobry. Jednak Saturn jest tak nisko, że go nie dotyczy. Nagrałem również księżyc Saturna, słaby ale widać.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05,RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

 

 

Saturn_20140310_023239.jpg

Saturn_20140310_023239_R.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej , a polecam ci zrobic tak : kręcisz 10 avi z Saturnem , następnie obrabiasz , masz 10 fotek Saturna , lekko wyostrzone fotki wrzucasz i stakujesz.

 

Finalny wynik będzie podobny do twojego zdjęcia ale szumy będą minimalne albo wcale - polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn z dzisiejszej nocnej sesji.

 

Warunki słabe właściwie to nastawiłem się na Marsa i na zakończenie średnio udanej sesji ustawiłem teleskop na Saturna.

Pierwsza fotka to co wypluł AS2

Druga fotka ostrzenie AS2 15%

Trzecia fotka przesadne ostrzenie w registax 6

 

Kurde, świetnie!

 

Sam nic nie obrabiałeś? Fot 1 i 2?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurde, świetnie!

 

Sam nic nie obrabiałeś? Fot 1 i 2?

Nic nie robiłem przepuściłem tylko przez Autostakkert2 . Przy tej drugiej fotce te 15% to dosyć mocne ostrzenie. Czym mniejsza wartość tym ostrzenie jest intensywniejsze. ale pewnie to wiesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem, ale szukam natchnienia :) Przykładowo wczoraj kilka osób pisało, że seeng był słaby, to ja czułem się usprawiedliwiony, że nie fociłem :) Może dzisiaj ktoś napisze, że jest super? Nie wiem, co robię źle, ale nie jestem w stanie uzyskać takich pięknych fotek, jak kilka osób z podobnej apertury. Nawet jak mam wrażenie, że seeng jest dobry. Coś tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.