Skocz do zawartości

Mars 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

sorry za debilne pytanie, właśnie składam wczorajszego Marsa wykonanego w kolorze.

W AstraImage mam tylko możliwość połączenia R + G + B a ja chciałbym połączyć R + R + G + B gdzie kanału R używam jak luminancji.

W jakim programie to najprościej zrobić ??

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moje pierwsze zdjęcie publikowane na forum, i drugie podejście do fotografii Marsa.

 

Mars z 21 kwietnia br, fotografia to stack 15% z 5000 klatek. Bez filtrów, obróbki poza Registax'em.

 

Sprzęt SCT 8", Neximage 5M w ognisku głównym.

 

Pozdrawiam

 

Sebastian

 

Mniej więcej takiego wczoraj widziałem w wizualu przy 255x, seeing był świetny mimo okresowych chmurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poskładałem swoje pierwsze RGB w AstraImage. Bez luminancji.

Spróbuję jeszcze złożyć RRGB w WinJuposie i zobaczę jak to wyjdzie.

 

Kręciłem wczoraj około 23 zaraz po deszczu i wszystko strasznie pływało dlatego szału nie ma.

I tak jestem pod wrażeniem ile udało się wyciągnąć z tak słabego materiału.

 

Wersja kolor RGB:

 

Mars col jpg.jpg

 

Wersja B/W (filtr czerwony):

 

Mars col BW.jpg

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za debilne pytanie, właśnie składam wczorajszego Marsa wykonanego w kolorze.

W AstraImage mam tylko możliwość połączenia R + G + B a ja chciałbym połączyć R + R + G + B gdzie kanału R używam jak luminancji.

W jakim programie to najprościej zrobić ??

 

:)

Hej w Astraimage masz LRGB , bierzesz process i na dole na samym końcu masz LRGB.

AstraImage.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Elysium Mons. Wznosi się prawie 14 kilometrów ponad Elysium Planitia. Olympus Mons, który masz na myśli, jest schowany z prawej strony za horyzontem.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter-RosAcn-Deimos-Anim-03Meng_13982825

 

Details:

spacer.gif

On the 20th of April I planed to capture Mars 2 moons Phobos and Deimos.
I knew from many unsuccessful attempts in the past that it is not an easy task due to the glare from Mars.
I rotated my 10 Newton telescope so the moons would not be positioned in the cross of light from the spider vanes.
Due to the rapid rotation of the moons I also limited the captures to a maximum of 3 minutes per sequence.
Phobos could not be identified as it was inside the overexposed area but Deimos was clearly shown on 2 of the films.
I also captured an image of the planet at the beginning of the session and inserted it as a reference of size and orientation.

The next day I tried again and combined the images into an animation of 45 minutes, shot between 22:01 UT och 22:46 UT.
I have also inserted the rotation path. Fortunately Deimos is staying on track :-)
Still no evidence of the elusive Phobos that will be much harder to photograph.

10 Newton with a 2,5x PowerMate and a DBK41AF02 camera

 

Peter-RosAcn-20140420_000546-Deimos-2Men

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.