Skocz do zawartości

Chińskie RC10" - first light


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Mgławica Crescent NGC 6888. 3x900 s w Ha. Pojedyńcze fotki wymagają jednak 30 min ekspozycji. Crescent ledwie co mieści się na chipie ST2K :)

 

I ostatni obiekt z ostatniej nocy tj. M57 3x300s.

 

Widac, że bez flatów sie nie obejdzie :) Dzisiaj skupie na dłużej na jednym obiekcie, bo szum "zabija" przy małej ilości fotek :)

 

Pozdrawiam

Paweł

Crescent_full_RC_28.03.14.jpg

Crescent_1000_RC_28.03.14.jpg

M57_RC10_280314_full.jpg

Edytowane przez TUR
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to testy z DS mi już odpadną , natomiast mam zamiar potestować go na planetach , jego młodszy brat 8" RC nieźle sobie z tym radzi.

 

Czekamy na kolejne fotki.

 

Przyznaję, że też jestem ciekawy jak RC poradzi sobie z foto planet i Księżyca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawe,l kiedys przez chwile mialem RC8 (ktorego zreszta doskonale znasz) i uzywalem go z tym reduktorem: http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4955_Astro-Physics-CCDT67-0-67x-Reducer-2----e-g--for-GSO-RC.html .Calkiem fajnie spisywal sie ten korektor z matryca KAF8300. Zamiast f/8 mial bys okolo f/5.4. Takie cos udalo mi sie wyciagnac z tego zestawu: http://astropolis.pl/topic/38597-m101-lrgb/?hl=%2Bm101+%2Blrgb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomek za rady !

 

Kolejny obiekt z ostatniej nocy, tj. galaktyka spiralna NGC 4244 raczej rzadko fotografowana choć o sporych rozmiarach 14,7' x 2,4'. Jsność 11,1 mag. Galaktyka znajduje się w gwiazdzbiorze Psów Gończych.

Zdjęcie 5x10min w L.

 

Pozdro

Paweł

NGC_4244_RC10_290314.jpg

NGC_4244_RC10_290314_1000.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tur , ale tak się zastanawiam JustinSullivan fotografował M57 tak jak ty , z 2,5m ognisową , a efekt u ciebie jest o wiele lepszy ? ... dlaczego? ... ja też stoje właśnie przed wyborem 1,7metra albo 2,5 .. i tak sie zastanawiam, bo z 1,7 duuuużo mniej problemów , czy gra jest warta świeczki ...?

 

2,5 v 2,0 tel.jpg

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tur , ale tak się zastanawiam JustinSullivan fotografował M57 tak jak ty , z 2,5m ognisową , a efekt u ciebie jest o wiele lepszy ? ... dlaczego? ... ja też stoje właśnie przed wyborem 1,7metra albo 2,5 .. i tak sie zastanawiam, bo z 1,7 duuuużo mniej problemów , czy gra jest warta świeczki ...?

 

Trudno orównywac fotki....Jest zbyt wiele czynników ktore wpływają na fotki - warunki focenia, czas naświetlania, kamera, obróbka, etc...

Jak chcesz mieć świety spoój to wybierz 1,7m :) Na sam koniec efekt pewnie będzie zależał od skali, a ta zależy od długościogniskowej i wielkości pixela. Im dłusza ogniskowa i większa średnica lustra tym więcej czasu teleskop będzie potrzebowal na "złapanie" temperatury otoczenia...Warto zdawać sobie z tego sprawę przy wyborze teleskopu :) Na sam koniec najlepiej mieć kilka teleskopów i w zależności od typu fotografowanego obiektu je wymieniać :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.