Skocz do zawartości

Kupno teleskopu dla początkujacego


Luku86

Rekomendowane odpowiedzi

slyszalem ze te Maki sa dobre ... budzet okolo 700 zl max 900 ...

 

czy znalezlibyscie dla mnie taki teleskop do podgladania ksiezyca ? :)

cos tego typu :

 

 

chcialbym przez tel robic zdjecia i krecic filmiki

 

moze synt 6' lub 8' bedzie odpowiednim rozwiazaniem ?

Edytowane przez Luku86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ta synta 8" niby do wszystkiego, bez pytania o to ile kto ma miejsca, gdzie obserwuje, czy ma transport i czy w ogóle potrzeba mu kloca o długości 1200cm osadzonego na montażu wielkości szafki nocnej :P Złe podejście panowie... złe podejście... to nie jest teleskop do wszystkiego i dla każdego.

 

Musisz powiedzieć nam mniej więcej czego oczekujesz po teleskopie, jakie gabaryty są dla ciebie maksymalne i czy mają one duże znaczenie (będziesz chodził pieszo, woził sprzęt autem itp.), gdzie zamierzasz obserwować (nie tylko czy miasto, czy wioska, ale chodzi także o konkretnie miejsce - podwórko przed blokiem, balkon, czy środek pola ;) )itp. To determinuje wybór teleskopu w takim samym stopniu (albo i większym) jak wybór obiektów jakie chcesz obserwować. Inaczej przypadkiem możesz kupić coś, czego będziesz używał kilka razy do roku. Najlepszy teleskop to taki, którego możesz użyć zawsze wtedy, kiedy masz na to ochotę i warunki pogodowe ;)

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki filtr to jaki koszt ?

 

Może i nie dla wszystkich ale do 900 zł jest niezbyt duży wybór, no do Księżyca może jakiś MAK jeszcze. Tak jak WilkFernis napisał musisz określić swoje warunki, już z przyzwyczajenia rzuciłem syntą 8" :D, ale jeżeli masz w miarę dobre niebo i mobilność nie jest najważniejsza dla Cb to 8"+filtr polaryzacyjny jest dobrym wyborem, sam kiedyś taki zestawik miałem i sobie chwale.

http://teleskopy.pl/advanced_search_result.php?keywords=filtr+polaryzacyjny&x=0&y=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczekuje aby mozna bylo widziec nim podobnie jak na filmiku w pierwszym poscie. ..

chcialbym obserwowac ksiezyc i inne rzeczy .. zapomnialem jak sie nazywaja :) ogolnie do obserwacji oobiektow ukladu slonecznego....w przyzwoitej jakosci jestem mobliny

mieszkam w miasteczku 4 tysiecznym.. w gorach .......mam duzy 2 pietrowy dom .. moge korzystac i z balkonu , pokoju , tarasu ... gdzies nad jeziorkiem itp :)

 

chcialbym zdjecia i filmiki nagrywac

 

Edytowane przez Luku86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obiektów układu słonecznego świetnym sprzętem jest Mak. Nie wiem jak poradzi sobie na galaktykach i ciemniejszych mgławicach, choć np. M42 w Orionie prezentowała się całkiem fajnie lecz na plejadach poległ w porównaniu do newtona.

Zdjęcia / filmiki wykonasz przez każdy teleskop metodą digiscopingu ale tylko jasne obiekty (np.Ksieżyc, planety)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.