Skocz do zawartości

Narzędzie do automatycznego wyrównywania klatek animacji słonecznych


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W pierwszym poście dodałem nową wersję 0.5. Nowe funkcje: wyrównywanie subpikselowe.

 

Nie czyni to jakiejś ogromnej różnicy, tzn. od klatki do klatki jest nadal tak płynnie, jak było, za to zmniejszony jest teraz długoczasowy „dryf” obrazu, który niekiedy występował. Wyrównywanie subpikselowe wiąże się z interpolacją obrazów wyjściowych, co w przypadku bardzo ostrych, 1-pikselowych szczegółów prowadzi do minimalnej utraty ostrości:

 

(klik)

example.gif

 

ale zwykle nie ma się czym przejmować. Jeśli jednak chcemy to wyłączyć, można użyć parametru --no-subpixel.

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mam problem. Ładuję katalog z plikami BMP do programu (przeciągam katalog na ikonę, nie ogarniam konsoli), program startuje, alignuje pliki, zapisuje, kończy działanie... i nic. Pliki wyjściowe są jakie były a nigdzie nie pojawiają się pliki z sufiksem _aligned. Działan na Windows XP. Ktoś wie co się dzieje z wyrównanymi plikami? Gdzie się podziewają / dlaczego się nie zapisują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wszystko fajnie... poza tym, że mi nie zapisuje :(

 

Dla pewności. Mam katalog ze zdjęciami w BMP. Przeciągam go na plik exe ze skryptem. Robią się czary. Skrypt informuje o zapisywaniu wyrównanych zdjęć. Zapisane zdjęcia pojawiają się w katalogu z plikami które wrzuciłem do skryptu.

 

Wszystko by się zgadzało, poza ostatnim punktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, w Windows w razie przeciągnięcia katalogu z plikami na imgalt.exe, wynikowe powinny się pojawić w katalogu nadrzędnym do tego przeciągniętego. W ostateczności przeszukaj komputer pod kątem plików z "_aligned" w nazwie albo użyj mniej eleganckiego podejścia: skopiuj pliki do wyrównania do katalogu z imgalt.exe i odpal go.

 

Widzę, że jednak muszę przysiąść i zrobić ten "front-end" graficzny, żeby można było uczciwie wszystko wyklikać ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Zadziałało wgranie plików (samych zdjęć) do katalogu z programem. Wyrównał je i zapisał. Choć muszę to złożyć jeszcze w animację, żeby zobaczyć jak sobie z tym wyrównaniem poradził. Czy jemu robi różnicę, że wyrównuje całe Słońce czy tylko detale?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam taki oto komunikat:

 

Znalazłem problem - rozmiar zdjęcia

Problem signature:
  Problem Event Name: APPCRASH
  Application Name: imgalt.exe
  Application Version: 0.0.0.0
  Application Timestamp: 537e385d
  Fault Module Name: imgalt.exe
  Fault Module Version: 0.0.0.0
  Fault Module Timestamp: 537e385d
  Exception Code: c0000005
  Exception Offset: 0002e5c6
  OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
  Locale ID: 1045
  Additional Information 1: 0a9e
  Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
  Additional Information 3: 0a9e
  Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
 
Read our privacy statement online:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409
 
If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
  C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt
Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bardzo ufnie próbuję alokować pamięć bez sprawdzania, czy można; do „kamerkowych” zdjęć uchodzi płazem. Jaki rozmiar (w pikselach) miało największe zdjęcie?

 

 

 

klatki wyglądają jakby wcale się nie wyrównały

 

 

Czasem jest nieskuteczny w przypadku, gdy klatki nie są zbyt ostre.

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dziękuję za wzmiankę na stronie :) Zachęcam użytkowników, którzy publikują też na Astrobin.com, do podawania imgalt w liście użytych programów (stworzyłem już odpowiednią pozycję: http://www.astrobin.com/gear/25955/greatattractor-imgalt/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imgalt dla "poklatkowców" (szczególnie tych co skladają w Linuksie , bo w Windowsie może sa podobne narzędzia ) też się sprawdza . Kilkaset zdjęć na wiatrach prawie zawsze jest ruszone a otatnio przy bezwietrznej pogodzie coś ruszyło mi aparatem przykręconym do drewnianej ambony , i to tak dziwnie że część ostatnich klatek pojchała w górę . Tu klatka z pierwszej części IMGP5220.jpg a tu z drugiej IMGP5605.jpg .

Przed uruchomieniem Imgalt zmniejszyłem tylko rozmiar obrazka o około 40% , bo oryginalnego laptop chyba by nie przemielił ;) Po złożeniu klatki wyglądają tak

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

A ja mam taki oto komunikat:

 

Znalazłem problem - rozmiar zdjęcia

Problem signature:
  Problem Event Name: APPCRASH
  Application Name: imgalt.exe
  Application Version: 0.0.0.0
  Application Timestamp: 537e385d
  Fault Module Name: imgalt.exe
  Fault Module Version: 0.0.0.0
  Fault Module Timestamp: 537e385d
  Exception Code: c0000005
  Exception Offset: 0002e5c6
  OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
  Locale ID: 1045
  Additional Information 1: 0a9e
  Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
  Additional Information 3: 0a9e
  Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
 
Read our privacy statement online:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409
 
If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
  C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Mam to samo, uruchomienie w trybie zgodności z XP / jako administrator - nie pomogło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.