Skocz do zawartości

Montowanie WS-200 DD


Diskus

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny, gratuluję!

czym go oprogramowałeś - własny soft czy coś z rynku?

Pozdrawiam!

Ryszard

 

Elektronika i oprogramowanie od Dan Gray Sideral Technology.

Tu jest opis pierwszej wersji http://www.siderealtechnology.com/DirectDriveWorkInProgress.pdf, u nas juz chiba 3-cia :)

Ale pracujemy na to zeby zrobic wlasne elektronika i oprogramowanie .

I mam nadzeje ze cos z tego bede , a jak nie ,to bedemy stosowac system Sitech .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ten speed? Uderzenie taką rozpędzoną tubą może skończyć się tragicznie... tak samo dla operatora, jak i dla teleskopu :Boink:

Ja tez nie wiem :)

W menu jest przycisk - ustawic szybkosc .

Mozesz wystawic pr. 3 st.sek

Edytowane przez Diskus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mógł bym prosić o jakieś linki do firmy Siergieja, wątków na forum... cokolwiek? Bo wogóle nie kojarze :)

Niema linkow do firmy , niedlugo beda :)

Bylem na zlotach w Bieszczadach ale przez ostatnie pare lat nie wypadalo wyjechac .

Na starym forum duzo pisalem , ale chiba juz niema tych watkow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mógł bym prosić o jakieś linki do firmy Siergieja, wątków na forum... cokolwiek? Bo wogóle nie kojarze :)

 

Tak na szybko pamiętam ten wątek: http://astropolis.pl/topic/39950-montaze-white-swan-nowe-modele/

 

Gdyby bardziej poszukać to jeszcze kilka by się znalazło

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przydałoby się do tego jeszcze opracować dobry soft z mapowaniem nieba i montaż, o ile cena byłaby na poziomie połowy ceny ASA, może zawojować świat. Tylko czy uda się zejść z ceną do takiej granicy?

150 stopni w sekundę to już tylko niespecjalnie istotny bonus tak naprawdę (nawet dla poszukiwaczy supernowych). 15-20 stopni na sekundę w zupełności wystarczy, bo czy montaż zrobi flipa w 1.5 sekundy czy 9 sekund znaczenia wielkiego nie ma. Co innego gdy robi to w ponad minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ten soft to moźe być przeszkoda. Ma połączenia COM z montażem. I jest dostępny dla ludzi o sporym doświadczeniu informatycznym.

 

PS. Znalazłem USB setup.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już pralki na DD robią to ja wyjścia nie widzę, ASA musi stanieć ^_^

 

Ba dosc ze w DD to jeszcze waza pranie i dostosowuja ilosc wody i graja melodyjki heheh.

 

Co do predkosci to moze meczyc mechanicznie cele lustra glownego przy takich predkosciach, przeciez to spore sily juz sa przy takim tempie. co do predkosci to w technice wojskowej lubia takie maszynki, wiec Sergiej uwazaj jak sie do ciebie zglasza po system sledzenia rakiet. Widzialem taki system zrobiony na TAK epsiolnie. w USA chyba RC systems robia takie dla US navy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Gratuluję kolejnej ewolucji.

O ile w przypadku klasycznych montaży najważniejsza jest mechanika (i precyzja) o tyle w DD ważny jest właśnie soft. Warto robić własne rozwiązania, bo te dostępne są po prostu trudne z perspektywy zwykłego usera.

 

Ciekawy jestem ceny. Podejrzewam, że cena będzie bliższa Astelco:

http://www.pulsar-optical.co.uk/prod/astelco/GEM/ntm-500.html

 

a nie ASA. Dlaczego? Żeby ASA mogła być tak tania (sic!), musieli zrezygnować z kupowania gotowych silników DD. Jako jedyni robią własne dostosowane do małych prędkości obrotowych. Silniki DD nie są drogie (te w pralkach), ale optymalizowane są do dużych prędkości, a nie takich 1 obrót na dobę. Trzeba zamawiać custom wersje, które kosztują krocie. I tu jest problem.

 

Jeżeli Siergiej znalazł hacka na ten problem, to będzie giga sukces (dostęp do tańszych silników i enkoderów). Siergiej - masz własne silniki? Jakie enkodery? (incremental/absolute)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.