Skocz do zawartości

Fotografujemy PIORUNY!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W grodzie Króla Kraka grzmi na lewo i prawo! Istny klataklizm! Ze strachy powyjmowałem wszystkie urządzenia elektroniczne z kontaktów xD Pewnie bym jeszcze stał na balkonie bo błyska się wszędzie na około gdyby nie fakt zapełnienia wszystkich pamięci SD jakie miałem w domu, spust wykrywacza ruchu działał bez wytchnienia, tylu pirunów jeszcze nie nałapałem, niestety jak to zwykle bywa w kadr weszła zaledwie 1/6 (achh chciało by się mieć rybie oko:), z chmur wychyliała swe głowy 1/5 nałapanych błysków, a jak już szły to parami po kilka co doprowadzało do całkowitego prześwietlenia klatki nawet przy ISO 80 z f8.0, z czasem 1s, zmniejszenie czasu też w sumie nic nie dało gdyż aparat łapał błsyk "chmurny" i przeładowywał się 5s i w tym czasie jak na złość szedł główny. I pamiętać aby odpędzać mame od apratu bo w czasie rutynowego podlewania kwiatków włączyła światło w pokoju co troche ogłupiło aparat nie mówiąc o przepięknych refleksach w oknie xDAle teraz uzbrojony w te doświadczenia wiem aby, do puki nie kupie szybkiej karty, nie robic zdjęć w RAW gdyż przymula to aparat nie miłosiernie. Tak czy owak oto moje piękności z ogórdka, mam nadzieje że łowcy z rejonu Krakowa też wyłapali piękne okazy bo ta chmura pioruńsko była obfita :D

 

WspaRes.jpgWspaRes1.jpgWspaRes2.jpgWspaRes3.jpgWspaRes4.jpgWspaRes5.jpgWspaRes6.jpgWspaRes7.jpg

 

P.S. Na dwóch zdjęciach widać jakby błyskawica była "podwójna" to znaczy jedna obok drugiej idąca identyczną trasą, nie mam pojęcia co to jest? Aparat stał na statywie i nie był w ogolr ruszany, czy to może być refleks między podwójnymi plastikowymi szybami? Wszak nie na każdym zdjęciu to jest więc nie wiem ...

 

 

 

Edytowane przez Kurak
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza 2009.07.15 szalała nad Śląskiem. Kamerka online w Mikołowie rejestrowała obraz co minutę pomiędzy 21:21 a 24:00 naświetlając każdą klatkę 15s, udało się złapać kilka błyskawic. Format .mov czyli QuickTimePlayer. Można zatem przewijać klatka po klatce. Film do pobrania Tu http://wyslijto.pl/plik/g4ddfb3epe

A-20090715-192650.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej intensywnej burzy nad Gliwicami (i chyba nad całym Śląskiem) to nie pamiętam.

Szkoda, że zdecydowana większość wyładowań była w chmurach ale i tak co nieco udało się złapać :rolleyes:

 

post-3033-124775687315_thumb.jpg

post-3033-124775690132_thumb.jpg

post-3033-124775692816_thumb.jpg

post-3033-124775695678_thumb.jpg

Edytowane przez Dreamax
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba usunę swoje zdjęcie, bo zaraz spalę się ze wstydu, po ujrzeniu i porównianiu tego, co Wy tu wstawiacie :blink:

Kuba nie załamuj się. Nie każdy strzelał piękne fotki od pierwszego ujęcia.

Ty przynajmniej masz na czym próbować, hehe. u mnie burza nocna raz na sto lat się zdarza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień był niezwykły. Grad o średnicy 1,5-2 cm, który padał tak intensywnie że na trwaniku robiło sie biało, za chwilę słonecznie, za chwilę znów grad... Po chwili tocząca się burza, deszcz.. I znów pogodnie.

Ale to co sie działo nocą... Idąc spać zauważyłem na południu i na południowym zachodzie błyski. Dwie dosyć rozbudowane chmury burzowe, dośc oddalone od siebie. Najpierw fotografowałem tą wysuniętą na zachód ale ciężko było zarejestrować coś z wyładowań, foty zaszumione niestety (nie prezentuję ich tu :P ). Widać było jednak rozbudowanego cumulonimbusa. Po jakiejś godzinie burza odeszła bardziej na zachód i zniknęła mi z oczu.

 

Moją uwagę zwróciła jednak burza idąca z południa. W początkowej fazie wyglądała tak: (sorki za szumy ale ciemno tam było, ogniskowa 135mm f/3,5 iso 1600). Nie było słychać grzmotów.

IMG_7440.jpg

Po jakimś czasie przybliżyła się znacznie, było widać wyraźną strukturę chmury. Obserwowało się nawet do 2 wyładowań w ciągu sekundy. Co jakiś czas, po silniejszym wyładowaniu, słyszałem stłumione odległością grzmoty.

IMG_7476.jpg

IMG_7488.jpg

 

Było to około 1:30. Byłem zmęczony więc poszedłem spać. Około 3 w nocy obudził mnie potężny grzmot. Obudził on też resztę mojej rodziny, więc musiał byc naprawdę głośny :P . Błyskało się bardzo intensywnie, bez przerwy grzmiało. Nie robiłem jednak zdjęc bo z mojego domu ciężko zrobic zdjęcie burzy która jest nade mną, musiałbym wyjsc na dwór, a padało mocno.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Krawat
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

i zamieszczam efekty wczorajszego "błyskawicznego" safari naszej niezrzeszonej koleżnaki Joanny Widawskiej -Landwójtowicz.

 

Zdjecia wykonane zostały wczoraj 2.08.09 o godz, 22,30 w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego w kierunku wschodnim.

 

Musze dodac że są to jej pierwsze zdjecia nieba !!!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.