Skocz do zawartości

Publikowanie cudzych zdjęć jako własne - Ku przestrodze.


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

 

Spokojnie, wyzywasz innych od szpiegów, a osobom które spędziły na astrofotografowaniu setki albo tysiące godzin zarzucasz brak praktyki i jeszcze chcesz, żeby je blokować? To faktycznie trąci szaleństwem...

 

Kto zarzuca brak praktyki. Cofnij sie do szkoły i czytaj co piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nawet się chwali. Były bez komentarza więc taka galeria była kompletnie myląca dla osób postronnych ale fakt nie wszystkie te fotki z hubla widziałem. Tak to sobie odszukałem w sieci i zobaczylem u źródła.

 

 

Praca nad polska wersja instrukcji jest godna pochwały bez względu na fakt że poprawki zapewne zawsze są potrzebne - szkoda że tak sprawy się potoczyły ehhhh... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy próbowałem wrócić do tematu wątku - nie da się :)

 

Dlatego w tym momencie wyciąłem wątek oszustwa do nowego tematu.

Stary wątek mam nadzieję wróci do sedna sprawy, a dodatkowo takie zachowania jak tutaj trzeba tępić, teraz i w przyszłości, tym bardziej w przypadku braku jakiegokolwiek poczucia winy.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ADAMIE weź tego LOKI zablokuj bo normalnie świra strzela. Robi zamieszanie jak by z KGB był

To już wiem dlaczego "Astro-Forum.org" nie działa. Z takim podejściem wszyscy, którzy tam byli zostali zbanowani. A w pojedynkę głupio trochę prowadzić forum.

 

Nie widziałem całego tematu ale wnioskuję iż kolega Loki chciał uświadomić iż fotografie nawet będące poddane minimalnej przeróbce (ale nie Twojego autorstwa) to nadal plagiat (pozerstwo itd.) a podawanie ich, za swoje to już naprawdę nie fair. Tylko po to aby ktoś przypadkowy będący na stronie i nie będący w temacie pomyślał "woooowww ale ten koleś jest dobry", nie tędy droga. Wyzywasz ludzi od KGB bo wszyło na jaw iż publikujesz te zdjęcia jako swoje i teraz Ci niezmiernie głupio i nie wiesz jak wybrnąć? Podpowiem, lepiej się przyznać, trzeba mieć chodź odrobinę odwagi cywilnej.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu czegoś takiego sam również postąpiłbym tak samo. Nie mogę zrozumieć takiego zachowania. Robię na tyle na ile pozwalają moje możliwości. Jak jest coś do niczego to nie publikuję i tyle. Nie wiem, może to są jakieś kompleksy?

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia dodam, że do działania zachęcił mnie dopiero wpis renimsa (cytowany w pierwszym poście tego wątku), zapraszający do przeglądu "jego dokonań" na podanej stronie.

Przeglądnąłem wszystkie obiekty "deep space" na stronie i ani jeden nie był jego autorstwa.

 

 

Czy Ty człowieku widzisz podpisane moje zdjęcia w galerii, że mówisz że to moje?????????? Czy masz bielmo na oku. Tam nie pisze że to moje zdjęcia. Moje zdjęcia mają znak wodny. no ale twoja inteligencja mówi sama za siebie. Ja moge mieć na swojej stronie zdjęcia jaki mi sie podobają i Tobie gówno do tego.

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mawiał pewien pan z telewizji;

Polska to taki dziwny kraj,

a ja od siebie dodam, że jego mieszkańcy są jeszcze dziwniejsi.

Nie rozumiem ludzi, którzy myślą, że jak mają kasę, to mogą wszystko, a tak jest w tym przypadku. Sam sprzęt nawet ten "najnowszy model" kamery czy też montażu nie zrobi dobrego zdjęcia, jeżeli jego użytkownik nie ma bladego pojęcia jak go użyć. A w tym przypadku widać, jak bardzo właściciel sprzętu z najwyższej półki próbuje pokazać jaki to on nie jest dobry z tym swoim sprzętem.

Sprzęt to nie wszystko, zostaje nam jeszcze obróbka.

W dodatku ton wypowiedzi jaki widać w tym i innych tematach świadczy jakim się jest człowiekiem, po prostu brak słów.

 

bizarrrrrrr

Edytowane przez Amper
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrążasz się.

 

Czy Ty człowieku widzisz podpisane moje zdjęcia w galerii, że mówisz że to moje??????????

 

Usunąłeś je więc są raczej trudno widoczne. Dlaczego je usunąłeś skoro nie widzisz w nich nic złego?

Skoro zostały umieszczone na Twojej stronie bez żadnych podpisów to odbiór był chyba jasny i o taki Ci zapewne chodziło.

 

 

Ja moge mieć na swojej stronie zdjęcia jaki mi sie podobają i Tobie gówno do tego.

 

Możesz, ale elementarna przyzwoitość nakazuje podanie autorów. Zresztą o czym tutaj gadamy skoro nie są to te same zdjęcia ale przerobione żeby wyglądały nieco inaczej?

 

Wydzielając ten temat obawiałem się linczu, dlatego postanowiłem zamknąć go od razu gdy odpowiednio ustosunkujesz się do tego. Reakcja plus użyty język właśnie usunęły wątpliwości.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

 

 

Czy Ty człowieku widzisz podpisane moje zdjęcia w galerii, że mówisz że to moje?????????? Czy masz bielmo na oku. Tam nie pisze że to moje zdjęcia. Moje zdjęcia mają znak wodny. no ale twoja inteligencja mówi sama za siebie. Ja moge mieć na swojej stronie zdjęcia jaki mi sie podobają i Tobie gówno do tego.

Jesteś w błędzie. Nie możesz. Musisz podać źródło a w wielu przypadkach mieć zgodę. Masz szczęście że nie w tym przypadku :

"Unless otherwise noted, images and video on JPL public web sites (public sites ending with a jpl.nasa.gov address) may be used for any purpose without prior permission, subject to the special cases noted below. Publishers who wish to have authorization may print this page and retain it for their records; JPL does not issue image permissions on an image by image basis."

Te "special cases" opisane poniżej też nie dotyczą na szczęście Ciebie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.