Skocz do zawartości

Astrowyprawa Teneryfa 2014


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już spakowany, jedziemy z całą paczką do mekki europejskich astroamatorów .

Mamy nocleg na wysokości prawie 900 metrów n.p.m ale 20 km od morza, zarezerwowany 50cm teleskop tutaj http://www.ot-admin.net/mons/index.php na wysokości prawie 2500 metrów.

W planach jest też wyprawa dużo wyżej. Zobaczymy. :)

 

Tu jest nasza rezerwacja www.ot-admin.net/mons/index.php?lang=en&item=reser , niestety - stety tylko do wizuala.

 

Mam nadzieję na świetną ekpię , pogodę no i spodziewany wybuch nowego roju żyrafilidów czy jakoś tak. :)

 

Postaramy się na bierząco informować o naszych przygodach i atrakcjach.

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Bardzo lakoniczną stronę www mają...

Widzę, że rezerwacja od jutra, czyli lecicie samolotem, prawda? Zabieracie jakiś swój sprzęt?

 

Życzę bezproblemowej podróży i nieziemskich widoków pod niebem Bortle 1 :-)

 

PS. Zerknijcie za mnie na NGC3621 w Hydrze, ostatniego brakującego Herschela, na którego poluję już trzeci rok i tej wiosny znów mi uciekł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, myślami siedze z Wami w samolocie i będę patrzył przez teleskopy ..... cieszy mnie postanowienie ,że bedzie relacja...kiedyś byłem na Madrze i na jednej klatce ( 60 sek ) wyszło tyle Drogi Mlecznej co u nas na 20 .... A Maderze, Dużo brakuje z pogodą do Teneryfy ...

 

Pilnujecie Sprzętu i Powodzenia ,,, Pewnie bedziesz miał bardziej czyste niebo niż na naszej wspólnej wyprawie do AU tylko Magellanów brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kobiałkami jest nas dziesięcioro.A bez siedmiu "wspaniałych". :Astrobrać:

 

My (ja Adamo i Marcin) akurat lecimy z Berlina bezpośrednio. Była okazja cenowa w Norwegian bo sam bilet (bez bagażu głównego) wychodził w okolicach 500 zł w obie strony

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

Piszemy aktualnie z budynku obserwatorium (hiszpanska klawiatura), mamy do dyspozycjji poza wspomnianym teleskopem dwa obserwacyjne betonowe podesty o powierzchni okolo 100 m2 ze skrzynka na prad. Poza tym budynek obserwatorium do dyspozycji wraz z komputerami, lazienka i salka konferencyjna.

Dowiedzielismy sie iz istnieje mozliwosc zakwaterowania na terenie kompleksu obserwatorium , w nastepnych dniach zasiegniemy jezyka.

Pogoda na dole pochmurna ,cala wyspa otoczona chmurami, wczoraj lalo i bylo 12 stopni ale ...

wystarczylo wjechac na 2000 m i szok niebieskie niebo, 23 stopnie ,niesamowite ksiezycowe krajobrazy.

Foty wrzucimy wkrotce.

 

ps. swiatlo zodiakalne tu masakruje

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bedzie nas 10 osob. Juz dzis dolatuje 4 a potem jeszcze 2.

Generalnie jest tu extra. Droga mleczna swieci ze bez latarki mozna biegac po terenie.

Jest tu kilkadziesiat obserwatoriow i sporo ludzi. Miejsce jest fantastyczne i w duzej mierze niezalezne od pogody.

Po ilosci obserwatoriow widac ze maja to sporo pogodnych nocy.

Jak bedzie troche czasu to zapodamy troche zdjec.

M13 z 50cm teleskopu bajeczna. :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teneryfa to klimat oceaniczny wiec jest fajna temp 27c wiekszosc roku, ale czasami pada i jest chlodniej. Ja bylem na Fuertaventurze tam jest bardziej sucho plasko i goraco i piaskowo ale tez bardzo fajne niebo u nas o takie warunki to ciezko. Ja tam uciekam na zime jak tylko moge.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My (ja Adamo i Marcin) akurat lecimy z Berlina bezpośrednio. Była okazja cenowa w Norwegian bo sam bilet (bez bagażu głównego) wychodził w okolicach 500 zł w obie strony

 

Od końca października, za 500 zł na Teneryfę będzie można lecieć już bezpośrednio z Warszawy :yes2:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.