Skocz do zawartości

Astrowyprawa Teneryfa 2014


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

O tak, Darki nie zrobione , nie pomyślałem bo przed obróbką były praktycznie niewidoczne.

Z drugiej strony nie wiem jak bym odjął automatycznie kilka tysięcy klatek. Znacie odpowiednie programy ?

 

Simarik, robiłem Canonem 5DmkII ,pierwszy za pomocą Samyanga 14mm/2.8 - czas naswietlania klatki 25s., drugi wersją 35/1.4 czas klatki - 6 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

TL - ile zdjęć zrobiłeś przy pierwszym filmie ? :) Jaki czas odstępu pomiędzy naświetleniami, jeśli można spytać oczywiście ? :)

Spytać zawsze można ... :)

No dobra powiem:

Dokładnie zrobiłem 645 sztuk 25cio sekundowych klatek przy ISO 2000 ale w zmniejszonej skali do formatu "sraw2" czyli 2784x1856 pikseli, potem obróbka w PS do formatu 1920x1080, obiektyw samyang 14 mm /2.8 przy przesłonie 3.2, temperatura około 3-4 stopni powyżej zera , wilgotność jak pamiętam około 5-6 procent.

Odstępy między klatkami 1 sekunda, nie było sensu tracić nocy na dłuższe. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Nastawił i samo się cykało a Dareczek siedział w necie w ciepełku :)

 

Chyba żartujesz?!

 

Siedziałem na zimnym kamieniu kręcąc ręcznie prowadzenie jedną ręką a drugą trzymałem spust migawki w aparacie, między kolanami stabilizowałem urwaną nogę od statywu a pod pachą pęknięty termos z zimną herbatą bo zgubiłeś zatyczkę , i tak przez dziesięć godzin :) *

 

Za to na poważnie gdy jeszcze Strzelec był pod horyzontem zrobiłem przerwę i uwieczniłem falujące chmury po północnej stronie wyspy nad Puerto de la Cruz.

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Uffff....jestem w szoku. Popracowałbym tylko trochę nad kolorystyką bo to jakieś takie różowe po całości.

Gratuluję fotki! Pozazdrościć!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny obiekt. Tak jak mówi wesel trochę poprawił bym kolorystykę. Mam nadzieję, że się nie obrazisz ale trochę pobawiłem się kolorami. Efekt poniżej:

 

Zazdroszczę wyprawy, piękne okoliczności przyrody :).

Omega3.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff....jestem w szoku. Popracowałbym tylko trochę nad kolorystyką bo to jakieś takie różowe po całości.

Gratuluję fotki! Pozazdrościć!

 

Hmm.. no właśnie kiedyś długo się zastanawiałem nad kolorystyką tej gromady.

Omega Centauri nie powinna być blado niebieska czy wręcz biała.

Bo bliżej jej do żółtego i blado różowego :)

Dominanta gwiazd w tej gromadzie to typ widmowy G (Main sequence - dwarfs):

 

(foto nazwijmy to "wzrocowe" z HST - widać pojedyncze olbrzymy ale jak się policzy ilościowo - to tych z typem G jest najwięcej)

384602main_ero_omega_centauri_4x3_946-71

 

Polecam też ciekawą prezentację Jay'a Andersona dotyczącą rozkładu gwiazd w tej gromadzie:

http://hubblesite.org/pubinfo/ppt/2010/28/ppt.ppt

Edytowane przez ax
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.