Skocz do zawartości

Maxim DL-jakaś alternatywa?


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest na rynku soft w stylu Maxim DL ,ale tańszy? 600 zielonych to dla mnie zdecydowanie za dużo i na pewno nie kupię go,choć wiem,że to genialny soft. Chciałbym kupić jakiś program obsługujący Sbiga,QHY5 i montaż. Myślałem nad Astro Art,który kosztuje 129 funtów,ale jakoś nazbyt dużo recenzji i użytkowników tego programu nie ma. Może napiszecie z czego korzystacie?

 

Co do Maxima,to jest wersja Basic za 199$,ale jest tak ograniczona,że sam nie wiem po co ją wypuścili. Dziwi mnie też fakt,że wiele osób używa Maxima razem z np. Canonem na EQ5 i jakimś tanim refraktorem. Czy ludzie wolą inwestować bardziej w soft,mając byle jaki sprzęt?

 

Tak czy inaczej chętnie poznam Wasze opinie,dotyczące sprzętu do akwizycji danych. Do obróbki mam PS i Irisa. Do tego zakupiłem pluginy do PS,więc program ma być tylko do zbierania materiału i guidowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy Nebulosity obsługuje również guiding?

Nie, trzeba korzystać z zewnętrznego programu. Wszystko w jednym to w zasadzie ma tylko Maxim;) APT obsługuje kamery, aparaty, koła filtrowe, montaż, ale nie ma wbudowanego guidingu. Co do ceny APT jest na prawdę baaardzo konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę, to wystarcza darmowa wersja APT. Guiding robimy z PHD, z którym APT automatycznie się łączy i mamy od razu możliwość ditheringu (w Nebulosity pewnie jest to podobnie rozwiązane).

Tak co do ditheringu w Nebulosity jest podobnie. Jak kolego wyżej pisze wersja darmowa(demo) ma sporo dostępnych funkcji dla naszych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem te programy i doszedłem do wniosku,że jednak zdecyduję się na zakup Maxima. Wolałbym mieć wszystko w jednym i pomimo,że sam używałem do Canona APT z PHD to jakoś mi to "nie siadło". W każdym bądź razie dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą jest też programik Sequence Generator Pro (http://www.mainsequencesoftware.com/Products/SGPro), który można potestować przez jakiś czas bezpłatnie, a potem ewentualnie kupić pełną wersję (100$) lub korzystać z wersji ograniczonej. Do guidingu wykorzystuje PHD i obsługuje dithering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest na rynku soft w stylu Maxim DL ,ale tańszy? 600 zielonych to dla mnie zdecydowanie za dużo i na pewno nie kupię go,choć wiem,że to genialny soft. Chciałbym kupić jakiś program obsługujący Sbiga,QHY5 i montaż. Myślałem nad Astro Art,który kosztuje 129 funtów,ale jakoś nazbyt dużo recenzji i użytkowników tego programu nie ma. Może napiszecie z czego korzystacie?

 

Co do Maxima,to jest wersja Basic za 199$,ale jest tak ograniczona,że sam nie wiem po co ją wypuścili. Dziwi mnie też fakt,że wiele osób używa Maxima razem z np. Canonem na EQ5 i jakimś tanim refraktorem. Czy ludzie wolą inwestować bardziej w soft,mając byle jaki sprzęt?

 

Tak czy inaczej chętnie poznam Wasze opinie,dotyczące sprzętu do akwizycji danych. Do obróbki mam PS i Irisa. Do tego zakupiłem pluginy do PS,więc program ma być tylko do zbierania materiału i guidowania.

 

Czesc Patryk. Z ciekawosci, jakiego Sbiga kupiles? ;) Jesli chodzi o AArt to ja z niego korzystam wlasnie do zbierania materialu i przede wszystkim guidowania. Wg mnie guidowanie jest genialne. To Co AA jest w stanie guidowac przy moim setupie Maxim nie widzi gwiazdek [tych samych]. Wzmocnie to piszac, ze ostatnio guidowalem przez wewnetrzny chip Sbiga przez filtry Ha, O3 i S2. W Maximie nawet nie jestem w stanie przejsc kalibracji. Myslalem ok, Quattro F4 wiecej swiatla, ale i przez nowy nabytek, maluszka TS65 F6.5 guiduje bez problemu przez waskie filtry. Wg mnie warto wziasc ten program pod uwage.

 

Jesli chodzi o opinie to troche ich znajdziesz na anglojezycznych forach np tu:

 

http://stargazerslounge.com/topic/121198-astroart-5-review/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.