Skocz do zawartości

Obserwatorium im. Dody (było: Planetarium im. Dody)


Stalker

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy ta wiadomość pasuje do działu Planetaria, czy raczej do Hyde Park, ale z kronikarskiego obowiązku napiszę, że:

 

 

Doda będzie miała swoje planetarium! Zachęca fanów do nauki!

Jest już stadion oraz studio nagraniowe imienia Dody. Teraz przyszła pora na kolejne wyróżnienie wokalistki. Jej imieniem zostanie nazwane... planetarium. W końcu ma wiele wspólnego z gwiazdami. Sama nią jest!

To dla Rabczewskiej wielkie wyróżnienie. Władze miasta Kurzętnik, miejscowości związanej z Kopernikiem, zdecydowały, że powstające tam właśnie planetarium będzie nosiło imię Dody. Wokalistka nie kryje dumy.

- Polskie obserwatorium astronomiczne będzie nosiło moje imię. Dziękuje!!! To dla mnie ogromny zaszczyt! - cieszy się na swoim Facebooku.

Przy okazji Rabczewska wzięła udział w pikniku naukowym. Co ciekawe, zaledwie tydzień temu Doda wzięła udział w innym naukowym wydarzeniu - inscenizacji bitwy pod Grunwaldem. Czyżby udziałem w takich akcjach chciała zainteresować swoich fanów nauką? Jesteśmy pod wrażeniem.

 

Źródło: http://www.se.pl/rozrywka/plotki/doda-bedzie-miala-swoje-planetarium-zacheca-fanow-do-nauki_413024.html (oraz wiele innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w wielu miejscach w internecie pojawiła się ta informacja, a w poniższym jest nawet sporo informacji astronomicznych związanych z tym wydarzeniem

Cytat:
Kosmiczne obserwatorium astronomiczne będzie nazwane imieniem DODY
W Kurzętniku powstanie obserwatorium astronomiczne, którego patronką została DODA.
Artystka uczestniczyła dzisiaj w Festiwalu Naukowym „Piknik pod Gwiazdami”, podczas którego poinformowała, że zgodziła się przyjąć patronat na budowanym obserwatorium.
Organizatorzy zaprosili DODĘ w związku z jej zainteresowaniami nauką oraz członkostwem w Stowarzyszeniu MENSA POLSKA ( http://archive.today/rTPV ) skupiającego osoby o najwyższym ilorazie inteligencji. DODA uczestniczyła w seansie w planetarium , prowadziła obserwacje naszej dziennej gwiazdy Słońca oraz wzięła udział w oficjalnej prezentacji jedynej na świecie przenośnej miniatury Układu Słonecznego w skali 1:10 000 000 000. „DODA posiada naprawdę dużą wiedzę dotycząca nauki, w tym astrofizyki” – mówi Robert Szaj, organizator Festiwalu. Naukowcy biorący udział w festiwalu dodają, że DODĘ interesowały sprawy związane m.in. z eksploracją asteroid, powstaniem Wszechświata oraz ewolucją gwiazd. DODA także interesowała się problematyką związaną z zaśmiecaniem przestrzeni kosmicznej. Organizatorzy są pod wrażeniem zainteresowania i zaangażowania DODY w przedsięwzięcie związane z promowaniem nauki i wiedzy o Wszechświecie i składają jej podziękowania za udział w Festiwalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czemu się jej czepiają, gówno o niej wiedzą, ba często nawet nic nie wiemy o sobie, a to że ktoś udaje scenicznie kogokolwiek innego to inna sprawa, nawiasem mówiąc ludzie na codzień potrafią świetnie udawać kogoś innego niż są, a dziwią się że ktoś by zarobić prezentuje się tak albo inaczej. To tak w ramach socjologicznych dygresji i własnych obserwacji moich znajomych ze studiów.

 

Bardzo dobrze że się udziela w tej materii i promuje naukę, i astronomię w polsce, jej zdecydowanie łatwiej będzie dotrzeć do szerokiego spektrum odbiorców, w młodym wieku z mniejszych miast. Orliki postawiali w każdym mniejszym mieście - same orły z tego wyrosną... łorły bym powiedział, mam nadzieję że nie urażę fanów futbolu, a by zwiększać innowacyjność w gospodarce i przemyśle potrzeba czegoś innego, zainteresowania otaczającym nas światem, i tutaj takie małe lokalne obserwatoria, laboratoria, planetaria, fitotrony, warsztaty projektowe - uruchomią młodych.

 

Jest profesja animatora kultury - sa nawet spore dotacje dla tych osob na zakladanie lokalnych pracowni plastycznych. Przydal by sie animator nauki, albo propagator nauki i techniki hmm...

 

dzieciaki jak szalone garną się np do robotyki, tylko mało gdzie mają szansę na sęsowne warsztaty, raczej tylko w większych miastach.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czemu się jej czepiają, gówno o niej wiedzą, ba często nawet nic nie wiemy o sobie, a to że ktoś udaje scenicznie kogokolwiek innego to inna sprawa, nawiasem mówiąc ludzie na codzień potrafią świetnie udawać kogoś innego niż są, a dziwią się że ktoś by zarobić prezentuje się tak albo inaczej. To tak w ramach socjologicznych dygresji i własnych obserwacji moich znajomych ze studiów.

 

Bardzo dobrze że się udziela w tej materii i promuje naukę, i astronomię w polsce, jej zdecydowanie łatwiej będzie dotrzeć do szerokiego spektrum odbiorców, w młodym wieku z mniejszych miast. Orliki postawiali w każdym mniejszym mieście - same orły z tego wyrosną... łorły bym powiedział, mam nadzieję że nie urażę fanów futbolu, a by zwiększać innowacyjność w gospodarce i przemyśle potrzeba czegoś innego, zainteresowania otaczającym nas światem, i tutaj takie małe lokalne obserwatoria, laboratoria, planetaria, fitotrony, warsztaty projektowe - uruchomią młodych.

 

Jest profesja animatora kultury - sa nawet spore dotacje dla tych osob na zakladanie lokalnych pracowni plastycznych. Przydal by sie animator nauki, albo propagator nauki i techniki hmm...

 

dzieciaki jak szalone garną się np do robotyki, tylko mało gdzie mają szansę na sęsowne warsztaty, raczej tylko w większych miastach.

Wulgarny kolego o co Ci chodzi ?

Kto się czepia ? Na pewno decyzja związana z Dodą jest o tyle zaskakująca co medialnie genialna :)

Równie dobrze Doda mogła powiedzieć - nie dla idei.

Po za tym lepiej być sobą, a nie udawać ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulgarny kolego o co Ci chodzi ?

Kto się czepia ? Na pewno decyzja związana z Dodą jest o tyle zaskakująca co medialnie genialna :)

Równie dobrze Doda mogła powiedzieć - nie dla idei.

Po za tym lepiej być sobą, a nie udawać ;)

 

 

 

 

Nie chodzi o wulgarnosc, bo nie o to mi chodzilo w wypowiedzi, po prostu spawdzilem opinie kilku osob z mojego otoczenia i zamiast pozytywnego myslenia dostawalem stek inwektyw i marudzenia, moj wulgaryzm to przy tym bylo nic, a oni nie zobaczyli w tym nic pozytywnego, przez co pod koniec dnia mialem bardzo marne mniemanie o homo sapiens w polsce.

 

JaLe za wulgaryzmy przepraszam ale po prostu mi witki opadly jak ludzie potrafia na wszystko jad wylewac.

a odpowiedz o kto sie czepia to wiekszosc ludzi kotrych znam - poza astro sie czepia, nawet bardzo otwarci na swiat, plastycy, projektanci - (nowomodnie designerzy), inzynierowie, a to przeciez im powinno byc bliskie ze promuje sie nauke i technike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chodzi o wulgarnosc, bo nie o to mi chodzilo w wypowiedzi, po prostu spawdzilem opinie kilku osob z mojego otoczenia i zamiast pozytywnego myslenia dostawalem stek inwektyw i marudzenia, moj wulgaryzm to przy tym bylo nic, a oni nie zobaczyli w tym nic pozytywnego, przez co pod koniec dnia mialem bardzo marne mniemanie o homo sapiens w polsce.

 

JaLe za wulgaryzmy przepraszam ale po prostu mi witki opadly jak ludzie potrafia na wszystko jad wylewac.

a odpowiedz o kto sie czepia to wiekszosc ludzi kotrych znam - poza astro sie czepia, nawet bardzo otwarci na swiat, plastycy, projektanci - (nowomodnie designerzy), inzynierowie, a to przeciez im powinno byc bliskie ze promuje sie nauke i technike

Dlatego zmień taktykę. Ty wpływaj na środowisko kulturą, a nie środowisko na Ciebie :)

Nie bierzmy przykładu z tzw "elyty" i "profesorów" typu Belka ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zmień taktykę. Ty wpływaj na środowisko kulturą, a nie środowisko na Ciebie :)

Nie bierzmy przykładu z tzw "elyty" i "profesorów" typu Belka ;)

 

 

Sluszne slowa, bardzo, inaczej nic sie nie zmieni

przykre ze wszyscy moi starzy znajomi, przepadaja na tamta strone mocy.

Ale inna strona jest taka, ze odcinam sie jak moge, zamiast starac sie ich zmieniac - brak mi sil.

Druga strona jest taka ze poznaje bardzo duzo milych ludzi na forum astropolis.

 

Pozdrawiam wszystkich w ten sloneczny dzien, a moj Lunt czeka na UC zabrze :( do oclenia, nie moge sie doczekac.

 

Ale nie robmy offtopa do obserwatorium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno decyzja związana z Dodą jest o tyle zaskakująca co medialnie genialna :)

Tak, genialna... dzisiaj jest głośno, jutro będą podśmiechujki, pojutrze nie znajdą żadnego sponsora / mecenasa nauki bo mu się patron nie spodoba.

 

Niestety zarządzanie tym krajem leży na każdym poziomie, również lokalnym, co widać na tym przykładzie. Po najmniejszej linii oporu, bez pomyślunku, byle było głośno przez 5 min. A potem to niech się nawet zawali - następna ekipa będzie miała problem.

 

W cywilizowanym świecie taka Doda mogła by zostać co najwyżej honorowym "darczyńcą", gdyby zakupiła wyposażenie do takiej placówki. I sam bym jej wtedy przyklasnął. A tak to jest tylko chwila medialnego szumu, która na dłuższą metę odbije się czkawką.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.