Skocz do zawartości

Astrofotografia Chorwacja - jest ktoś chętny po 1.09 ?


RobertS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jadę z dziewczyną autem do Chorwacji po 1.09 i pomyślałem że fajnie by było znaleźć kogoś, kto też jedzie w tym terminie odpocząć i pofotografować piękne chorwackie niebo :)
Jedzie też ktoś do Chorwacji w tym terminie, lub jest tutaj ktoś zainteresowany takim wspólnym wyjazdem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu trafiam na pełnię ? :(
Ale może będzie wcześnie zachodził, albo późno wschodził ? :)
Widzisz, mój wielki błąd, no ale termin już ustalony, więc nie mam wyboru, pewnie dlatego nie sprawdziłem ...
Co do miejscówki, to zazwyczaj południowa Dalmacja, okolice Makarskiej, ale mogę jechać wszędzie, byle było fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież nie będę w Makarskiej fotografował :)
Ale np. można wyjechać na Biokovo ( 1762 m n.p.m.), i tam już jest pięknie i ciemno, byłem trzy razy :)
Albo gdzieś na Hvarze zamieszkać z dala od miast i wsi, też są takie kwatery do wynajęcia.
Co do księżyca - sprawdziłem - 1 września zachodzi po 22.00, a np. 4 września po północy, więc idealnie - parę godzin można focić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może będzie wcześnie zachodził, albo późno wschodził ? :)

Tak, pod warunkiem że pojedziecie po 9-tym września.

 

Tyle że wtedy już niedługo do nowiu no i większa szansa na spotkanie nas ( ale dużo dalej od brzegu :) )

 

ps. poczytaj wątki w tym dziale http://astropolis.pl/forum/43-zloty-i-imprezy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć stopni na południe naprawdę robi dużą różnicę jeżeli chodzi o długość nocy astro. Byłem na Hvarze w ubiegłym tygodniu i co nieco fociłem. Zachód Słońca był o 20:20, zaś noc astronomiczna trwała od 22:30 do 3:30 (w sumie pięć godzin).

W dniu 1.09 noc astronomiczna na Hvarze (i w okolicach Makarskiej podobnie) będzie trwać od 21:10 do 4:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku podobo jest najgorsze lato odkad pamiecia siegnac. Moj kolega z okolic Zadaru (polnocna Dalmacja) pisze mi w mailu: Unbelievable, but as I'm writing this, it's still raining. I've heard many older people here saying how they can't remember summer as bad as this one.

W ubieglym roku spedzilem 10 dni w Chorwacji w podobnym okresie co Pawel i tylko 1 noc byla zachmurzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek_B - Lastovo :) no teraz wszystko jasne, tzn. ciemne - niebo :)

Kiedy się tam wybieracie ?

Jak będzie pogoda to w drugiej połowie września, jak nie będzie pogody a będą tanie loty gdziekolwiek ( Teneryfa, Namibia :) ) to tam,

a jak nie będzie biletów i pogody to pod koniec pażdziernika na Lastowo,

a jak pod koniec października nie będzie pogody na Lastowie to może tam gdzie będą tanie loty :)

 

W skrócie taki mamy "plan" na jesień. :astronom:

 

 

ps. Warunek podstawowy to ... blisko nowiu Księżyca, w innym wypadku nie ma sensu zabierać nawet statywu foto.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darku za odpowiedź, co do pogody, to nie ma co wierzyć prognozom, w zeszłym roku miało padać 7 dni a padało 1 dzień :), to wielka ruletka w Chorwacji we wrześniu, no ale jak tam dalej pada - taką informację dostałem dzisiaj z Makarskiej, to może za miesiąc już będzie pogoda ? :)
Mogę zapytać z jaką ekipą jedziesz ? Więcej osób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie pogoda to w drugiej połowie września, jak nie będzie pogody a będą tanie loty gdziekolwiek ( Teneryfa, Namibia :) ) to tam,

a jak nie będzie biletów i pogody to pod koniec pażdziernika na Lastowo,

a jak pod koniec października nie będzie pogody na Lastowie to może tam gdzie będą tanie loty :)

 

W skrócie taki mamy "plan" na jesień. :astronom:

 

 

ps. Warunek podstawowy to ... blisko nowiu Księżyca, w innym wypadku nie ma sensu zabierać nawet statywu foto.

 

Pamiętajcie o moim etacie tragarza ;) Bedę miał wolne plecy i ręce ;)

Jeśli pozwolicie to ze sobą zabiorę tylko mała magiczną walizeczkę. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na granicy warto pojechać przez przejście Metlika - zero korków, wyjeżdżasz za Zagrzebiem na autostradę. Jechałem tamtędy w sobotę 30 sierpnia ok. 13:00. puściutko. Jedziesz na Maribor, potem Lubljanę w Celje na Krsko>Nove Mesto . Trochę serpentyn, ale zarabiasz ponad 2 godziny w stosunku do korka. Zajrzyj na PW

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.