Skocz do zawartości

Projekt Cygnus 2014: założenia i zdjęcie Ha


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Obiektem mojej letniej zabawy w astrofotografię jest SNR oznaczona G 65.3+5.7 położona w Łabedziu. Praca nad zdjęciem w technologii mieszanej - HaOIII LRGB zaczęła się na początku maja i myślę że skończy się nie wcześniej niż pod koniec sierpnia.

Sprzęt użyty : astrograf Officina Stellare Veloce RH-200 ( ogn. 600 mm, f/3), kamera SBIG STL 11000 M z kompletem filtrów Baader Planetarium i montaż Takahashi EM-200.

Oprogramowanie to Maxim DL, PixInsight Core Ripley i Photoshop CS 5 Extended.

 

Poniżej prezentuję etap wstępny obróbki : tylko Ha ( ze względu na szczupłość miejsca w ciekawszej wersji negatywowej). Jest to mozaika 5 elementowa, każdy element to 8 godzin ( 24 x 1200 sekund). Total - 40 godzin Ha.

Totalny czas naświetlania wszystkich składników : 77.5 godziny.

 

SNR inv.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektem mojej letniej zabawy w astrofotografię jest SNR (...) i myślę że skończy się nie wcześniej niż pod koniec sierpnia (...)

 

 

Projekt pociągniesz do końca na Tak'u czy dokończysz na nowym sprzęcie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra, a jak będziesz składał materiał? Najpierw mozaika osobno Ha, O3 i ew. pozostałe i następnie łącznenie składników, czy łączenie Ha, O3 i reszty na kawałkach i potem składnie mozaiki?

 

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emerytem jeszcze nie jestem :D chociaż brakuje już mniej niż 10.

@Jacek - na razie składam kawałki Hargb , każdy następny dopasowuję do poprzednich kolorystycznie. Pix genialnie składa mozaiki, tylko trzeba go do tego zmusić- jest leniwy i wymaga odpowiedniego podejścia. Nie od razu skumałem co i jak :)

@ Marcin - jak wiesz nie lubię " pocztówek" . Tych "innych" obiektów jest sporo, mam już katalog na następnych parę lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin jest felerny pod względem pogody :ermm: a ja podziwiam Twoje zacięcie i konsekwencję realizacji wyznaczonych projektów :)

Dziękuję ! Ale wiesz, w stanie przedemerytalnym to już się z kwiatka na kwiatek nie skacze :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na południu niewiele lepiej. U mnie zaraz zacznie się sezon na mgły i znowu będzie kicha prawie każdej nocy.

 

Ja od maja miałem chyba ze 4 pogodne noce. Przeliczając na czas focenia po 4 godziny, daje ułamek tego co zrobił wessel, a przecież to ułamek jego "produkcji".

Faktycznie fantastyczne okolice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.