Skocz do zawartości

Droga Mleczna z Kasprowego


MarcinSn

Rekomendowane odpowiedzi

mmmmmmmmmm piękne widoczki w nocy ;P ja o takich mogę tylko marzyć....Przynajmniej możesz wybierać co chcesz ogladać :D, mało widać gwiazd na "moim" niebie ;P.Możę... kiedyś będzie się ładnie niebo prezentowało ;) jak przemysł tu upadnie.... +.+ -_- - _ -

Edytowane przez Graczkiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało widać gwiazd na "moim" niebie

 

Właśnie dlatego czasem należy gdzieś wyjechać, gdzie jest lepsze niebo:)

 

 

Pięknie. I pomyśleć, że mogłem tam być... Super zdjęcie.

 

Wiem Łukasz, miałeś tam być z nami :(

ale: przetarliśmy już szlaki i następnym razem to już ustali się tak termin, żeby i Tobie pasowało:)

 

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mają zdjęcia komercyjne do wynajmu pokoju ?

 

 

Dzwoniłem wcześniej do TPN'u, czy nam wolno w ogóle w nocy być na terenie parku (w okolicy budynku kolejki), bo chcemy robić zdjęcia nocnego nieba. Dostałem odpowiedź, że jeśli zdjęcia mają być komercyjne, to potrzebna jest zgoda, a jeśli tylko dla siebie, to pod warunkiem wynajęcia pokoju w hoteliku. Innymi słowy - możemy robić zdjęcia w nocy, pod warunkiem, że nie są komercyjne i że wynajmiemy pokoik (chyba chodzi o bezpieczeństwo - w nocy na terenie parku nie wolno przebywać).

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przejrzałem w miarę dokładnie stronę PKL'u i ani słowa o hoteliku czy możliwości noclegu - dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość.

Kiedyś było.

Ale gdybyś uważnie czytał forum to pisałem o tym już 9 lat temu :D

http://astropolis.pl/topic/9571-tatry2005/?p=153188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było.

Ale gdybyś uważnie czytał forum to pisałem o tym już 9 lat temu :D

http://astropolis.pl/topic/9571-tatry2005/?p=153188

 

Pamiętam do dziś ten poetycki opis: "Po przyjechaniu na szczyt Kasprowego okazało się że jestem zakwaterowany z dwoma przemiłymi studentkami geodezji.

Widoki były momentami niesamowite" :Loveit:

 

Pamiętam też, że wcześniej sam się przyznałeś do "załatwienia" sobie noclegu: " okazało się że kolega pracuje w PKLu i umówiełem się że następnym razem załatwi mi możliwość spania w budynku kolejki na szczycie." :icon_cool:

 

Tak czy inaczej, dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość. Gdy wreszcie uda mi się wyrwać w Tatry moglibyśmy urządzić mały nocny wypad na Kasprowy. Mam nadzieję, że widoki zrekompensują nam brak bilardu pod ręką... ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja od paru lat przymierzam się bezskutecznie do spędzenia (astro)nocy na szczycie Łomnicy.

Nie jest to niestety tania zabawa ale musi być niezły czad...

http://www.vt.sk/pl/atrakcje/bary-i-restauracje/noc-na-lomnicy/

 

Nocleg w apartamencie max 4osoby po 137Euro/osobę to dużo. Ale przecież główny cel takiego ewentualnego całonocnego pobytu to astro(foto)obserwacje. A wtedy można pojechać większą grupą. Kawiarnia Dedo na szczycie ma już pojemność 28osób a sam szczyt pewnie ponad 50osób (z lekkim sprzętem astronomicznym). I robi się ciekawe miejsce na mini-zlot wysokogórski. Ciekawe ile kosztowałoby "wynajęcie Łomnickiego Szczytu na jedną noc" z "gwarancją wyłączenia wszystkich świateł" i "gwarancją czystego nieba" oczywiście ? :flirt: Jeśli w przeliczeniu na osobę poniżej 25Euro (+18Euro kolejka linowa w obie strony), to jestem pierwszy w kolejce (do tej kolejki). :astro:

 

Edytowane przez jutomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z Zakopanego dochodzi jakieś LP itd.???

 

Na północ i okolice na boki LP daje od Zakopanego, na południe już ok:)

 

 

Ja od paru lat przymierzam się bezskutecznie do spędzenia (astro)nocy na szczycie Łomnicy.

Nie jest to niestety tania zabawa ale musi być niezły czad...

 

Przez rok można odkładać coś do świnki, by potem na noc tam pojechać. Wygląda obiecująco, ale pogodę trza już utrafić.

Wrażenia na pewno będą świetne - Kasprowy do teraz wspominam! :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej odradzałbym nocowanie na Łomnicy.

Bardzo duże zaświetlenie od mocno zurbanizowanego terenu na południe od szczytu czyli Poprad i okolice.

Wschód także mający sporo świateł na Spiszu. W sumie sytuację częsciowo ratuje fakt dużej wysokości n.p.m. ale miejsca na sprzęt to nie ma tam dużo, najwyzej 3-4 teleskopy.

Poza wysoką ceną problematyczny i drogi jest sam dojazd oraz podróż dwoma kolejkami.

Planując wyjazd np. z Zakopanego musimy conamniej o 7 rano wyjechać by na późne popołudnie dotrzeć na szczyt.

 

Kasprowy ma tę zaletę że dużo łatwiej poruszamy się z ciężkim sprzętem w kolejkach ( walizki, kufry) a decyzję i rezerwację jednego z 10ciu miejsc można podjąć po sezonie nawet tego samego dnia ( ważne żeby zgłościć do 15tej w biurze PKLu) poza tym niebo jest o "niebo" ciemniejsze i sporo więcej miejsca na szlakach na rozłożenie sprzętu.

Także cena wyjazdu ,zjazdu i samego noclegu kilkukrotnie mniejsza.

Aktualnie bilet tam i spowrotem 68 zł, nocleg (w zeszłym roku płaciłem 35 zł) co daje sume 103 zł w przeliczeniu 24 euro.

Same zalety. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzeźwiącym poście Darka mój zapał do astronocy na Łomnickim Szczycie również zdecydowanie osłabł. Jednak dla pewności poszperałem w sieci i znalazłem kilka zdjęć nocnych, które w większości niestety potwierdzają słowa Darka:

 

 

Łomnica nocą 1.jpg

Łomnica nocą 2.jpg

Łomnica nocą 3.jpg

Łomnica nocą 4.jpg

Łomnica nocą 5.jpg

Łomnica nocą 6.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.