Skocz do zawartości

m31


dargeo

Rekomendowane odpowiedzi

Po długiej nieobecności i totalnego braku czasu trafił się wolny dzień by zrobić zdjęcia i dalej ćwiczyć obrabianie fotek. Teleskop skierowałem na m31. Pogoda niezbyt ciekawa bo cały sprzęt pływał w wodzie. Nawet lustro wtórne było zaroszone (tragedia). Ale udało mi się zebrać 19L i 10D (iso800, t100) oczywiście moim sprzętem czyli canon7d i newton800/200

M31web1280.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj jeszcze z balansem kolorów, bo na razie całe zdjęcie jest pomarańczowe. A 10 darków to trochę mało, przydałoby się tak z 25-30. Mała ilość darków wprowadza dodatkowe szumy.

Robiłem balans kolorów poziomów i za pomocą pipety w PS szukałem punktu czerni i bieli a mimo wszystko tak wyszło. Nie wiem co jest przyczyną tego stanu :( ale balans był zrobiony poprawnie wszystkie suwaki ustawione odpowiednio na 51,51,51 dla czerni oraz na 241, 241, 241 dla bieli

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle zrobiłeś, bo od balansu jest tutaj bardzo daleko. Nie jest to jeszcze prawidłowy balans, ale idź ku czemuś takiemu. U ciebie jest dużo za dużo czerwieni, w którymś etapie zbyt dużo jej dajesz, albo robisz przy bardzo dużym LP.

attachicon.gifm31pop.jpg

ale teraz jest niebieski zafarb na czerni - to chyba nie jest dobrze?

 

 

Kuba co to jest LP?

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jpga nie było sensu robić dokładnego balansu, dodatkowo jest tam mocna winieta i bardzo przydałyby się flaty. Raczej się skupiłem na kolorze M31.

LP - Light Pollution (zanieczyszczenie światłem). Lampy sodowe świecą takim pomarańczowym światłem i stąd mogłem podejrzewać, że taka dominanta u ciebie. Jak używasz Maxima, to spróbuj się pobawić eXcalibratorem do zbalansowania kolorów. Musisz rozbić swót stack w Maximie na składowe RGB, zapisać jako fit i na jednej z tych składowych zrobić plate solve.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak flatów widać. Plate solve to porownanie wykonanego ujęcia przez PinPoint z katalogiem nieba i wskazanie jego położenia na niebie oraz kąta obrócenia względem kierunku pólnocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak flatów widać. Plate solve to porownanie wykonanego ujęcia przez PinPoint z katalogiem nieba i wskazanie jego położenia na niebie oraz kąta obrócenia względem kierunku pólnocy.

 

To po co mam robić tego plate solve. Robię go jak ustawiam sprzęt i nie bardzo rozumiem co to ma do obrabiania zdjęcia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz go tutaj: http://bf-astro.com/excalibrator/excalibrator.htm

Wyszukuje na zdjęciu gwiazdy i korzystając z baz SDSS lub NOMAD kalibruje kolor dla twojego zdjęcia. Dokładniej rzecz biorąc, podaje jakich poprawek użyć, aby balans bieli był prawidłowy. Te wartości wrzucasz potem w Maximie w Color Balance, myszkę klikasz w tło i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.