Skocz do zawartości

Tulipan - tryptyk astrofotograficzny


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie z tym przyzwyczajeniem trzeba walczyć ;) Jak rejon Ha to od razu lecimy wąskopasmowymi które jak wiadomo kontrastują obraz.

A tu prosze tak to jest jak mamy wersje "eco" bez spuchniaczy czyli nie kontrastujemy do potęgi napierw filtrami a potem obróbką w narrowbandzie.

Ja tam każdą technikę lubię - a wartość oczekiwana odbiorcy wiadomo inna sprawa :D

 

Dzieki za opinie.

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ja naturlich .... żartuje ;)

Natomiast na bazie Twojego odczucia zacząłem się zastanawiać jak sprawić aby LRGB było atrakcyjnejsze. Nie zamierzam postawić wszystkiego do góry nogami bo ostatnio ciągnie mnie właśnie do klimatów bez udziału narrowbandu ale może coś można osiągnąć.

Wiesz co w sumie to też długi czas LRGB wydawały mi się takie mniej ekspresyjne ( pomijając kolor), nie wiem może to naturalne że teraz patrze na to inaczej po tych latach.

Konkurowanie ( jeśli można tak to ujmować) z narrowbandem to ciężka sprawa bez względu na gustibus i nie potrzeba mnie uświadamiać właściwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki Piotrze

 

Wersaj RGB bardziej mi podchodzi :)

 

 

Ja bym powiedział tak , że wersja z Ha jest bardziej dynamiczna i ona mi bardziej odpowiada do LRGB ... nie mam żadnych zarzutów .

 

 

Dokładnie taki efekt chciałem uzyskać Panowie. Wodorowe obszary mogą się prezentować ciekawie w rożnych technikach. Długo byłem zwolennikiem HRGB - wreszcie wyszedłem poza te ramy ;) - ale to nie zaprzecza upodobaniom i gustom kogokolwiek. Jeszcze jedna wersja i będę miał przekrój wynikający z podejścia, kompletny jaki zakładałem decydując się na ten projekt. Może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dotarłem do końca projektu. Wyszedł Tryptyk+1 :)

Zebrałem wersje w jednym panelu.

To był bardzo dobry materiał i warto było zrobić te kombinacje: H 10h, L 2h, RGB 2h

 

Jeszcze muszę przemodelować pierwszy post tak aby był komplet.

 

sh2-101_2014_compare.jpg

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.