Skocz do zawartości

Z motyką na Cefeusza


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze uważam że marudzisz bo czytając wstęp spodziewałem się zobaczyć coś dużo gorszego, po drugie nadal się zastanawiam czemu wydając tyle na body-asy i na szkiełka (czyt obiektywy) nie kupisz dedykowanej kamerki.

 

Aparaty i obiektywy mam, bo fotografuję też w dzień. Najpierw była fotografia dzienna, potem astro.

Popatruję czasami na kamery, bo brakuje mi detalu na moich zdjęciach, matryca mono byłaby zdecydowanie lepsza, ale biję się z myślami. Po pierwsze trzeba dać worek pieniędzy za matrycę wielkości znaczka pocztowego. Po drugie to grubsza inwestycja, bo przyjdzie kupić, koło filtrowe, fokuser i jakąś rurkę zamiast obiektywów, które w sumie średnio nadają się do astro. Łącznie wydam ze dwie dychy jak nie lepiej, na coś, co pracuje 6 razy w roku, gdy nów i pogoda raczą się zejść do kupy...

 

Robercie, potwierdzam, robiłem czterysetką f5.6.

 

Wczoraj (rychło w czas) popatrzyłem na inne zdjęcia tego obszaru. Znalazłem fotkę gościa, który robił jasnym FSQ i SBIG-iem. Luminancję zrobił w 3 godziny, kolejne 3 poświęcił na kolor, ale fota wali z nóg i jedyne co w niej boli, to świadomość, że gdyby była moja i chciałbym sobie ją wydrukować, to mógłbym co najwyżej w formacie pocztówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak zabrałem się za próby z niemodyfikowanym canonem mam większy respekt dla wyników uzyskiwanych za pomocą tego "rejestratora".

Faktycznie ...dziesiąt klatek może oszołamiać na wstępie ale ... nie marudź jest fajnie. Być może nie da się przeskoczyć CCD ale to nie umnijesza wynikom !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aparaty i obiektywy mam, bo fotografuję też w dzień. Najpierw była fotografia dzienna, potem astro.

Popatruję czasami na kamery, bo brakuje mi detalu na moich zdjęciach, matryca mono byłaby zdecydowanie lepsza, ale biję się z myślami. Po pierwsze trzeba dać worek pieniędzy za matrycę wielkości znaczka pocztowego. Po drugie to grubsza inwestycja, bo przyjdzie kupić, koło filtrowe, fokuser i jakąś rurkę zamiast obiektywów, które w sumie średnio nadają się do astro. Łącznie wydam ze dwie dychy jak nie lepiej, na coś, co pracuje 6 razy w roku, gdy nów i pogoda raczą się zejść do kupy...

Fotka jest bombowa, jak na sprzęt którym fociłeś, a jeżeli efekty Cię nie zadowalają, to już nie masz wyjścia - musisz kupić mono ccd. Na pocieszenie może dodam, nie musisz od razu kupować kompletu, starczy sama kamera i 2 filtry: lumi i Ha, które można wkręcić bez koła, a focić możesz tym co masz, tym bardziej, że z EOSa masz kolor, a z CCD miałbyś detal i o niebo mniejszy szum (co oznacza ciemne mgławice) oraz całą resztę, której nie nie da się porządnie zarejestrować Canonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Cię Loki dlaczego jesteś nie zadowolony z efektów. Dla wielu osób dysponujących kamerą taki materiał który uzyskałeś jest nieosiągalny. Przecież te obiekty, które fotografowałeś są niesłychanie słabe, a możliwości Canona ograniczone. Zamiast wchodzić w jakąś nieuzasadniona frustrację ciesz się efektami, bo warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezadowolenie bierze się pewnie ze zderzenia oczekiwań z efektem. Poświęcając tyle czasu na jeden obiekt, w tym "noc roku" bo od wielu miesięcy nie miałem tak dobrej nocki, spodziewałem się naprawdę dobrego materiału. Obróbka jest trudna, ale gdy widzę, że materiał gładki, to dotąd będę męczył PS-a, aż wymęczę dobre zdjęcie.

Co chciałem osiągnąć? Mniej więcej to co Maciek pokazał. Dobre, gładkie zdjęcie. Mogę się męczyć z gęstymi polami gwiazdowymi, kombinować jak najlepiej pokazać obiekt, ale pod warunkiem, że materiał dobry. Gdy zaczynam się babrać w szumie, to wychodzi taka kaszana jak na zdjęciu powyżej. Substytut astrofotografii.

Ale co nas nie zabije to wzmocni :) Doświadczeń trzeba nabierać i uczyć na własnych porażkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No daj spokój, przecież różnica w sprzęcie jest kolosalna. Nie wiem jak miejsce. Ja zawsze staram się patrzeć na zdjęcie przez pryzmat sprzętowy, zresztą od razu też widać po jakości zdjęcia w jakich warunkach było robione. Absolutnie nie możesz mieć więc kompleksów. Uważam, że wymiotłeś tym zdjęciem, a to że masz tylko 15 (+) świadczy o tym, że niewiele osób doświadczyło prawdziwej przygody z astrofoto.

Tak trzymaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tło jakie jest każdy widzi :) . Ja nie wiem na czym to polega, ale są tacy goście w necie co robią Canonami fotki wcale nie gorsze jak kamerą CCD. A Polacy to co, nie potrafią?

 

No da się znaleźć takie fotki, ale zazwyczaj są robione przez jakieś 12" - 16" Newtony, a to trochę co innego, niż szerokokątne obiektywy czy małe refraktory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu, robiłem dużo gorsze rzeczy niż odszumianie. Aż wstyd się przyznać. :)

 

 

Welcome to the real world :D

 

...są tacy goście w necie co robią Canonami fotki wcale nie gorsze jak kamerą CCD. A Polacy to co, nie potrafią?

 

Potrafią, potrafią :) ostatnio widziałem takie szerokie kadry z canona że to jest czysta kosmiczna poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu zaś trafił w sedno. Matryca kolorowa nie jest skazana na niepowodzenie, jeśli zastosuje się inną skalę obrazu. Moja 400-tka to w przybliżeniu odpowiednik TS-APO 65. Jeśli na końcu posadzić kamerę mono, Canon musi przegrać. Ale jeśli podpiąć do lustrzanki większą aperturę z większą skalą obrazowania, to przybędzie detalu, a pole widzenia będzie porównywalne dla kombinacji TS-APO + kamera z chipem wielkości paznokcia. Wtedy może się okazać, że lustrzanka da radę.

 

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w październiku spróbuję pokatować RC6 - zobaczymy czy próby zakończą się sukcesem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.