Skocz do zawartości

Filtry, filtry, filtry...


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Przyszedł czas na opróżnienie szafy z filtrami.... 10 sztuk tego się uzbierało.

 

1. Astrodon OIII 5nm 1,25". Stan bardzo dobry. Cena 450 zł. Cena nowego w Astrodon to $330.

2. Baader OIII 8,5 nm 1,25". Stan bardzo dobry. Filtr nieużywany. Cena 250 zł. Cena nowego $329.

3. Astrodon S2 5nm 1,25". Stan bardzo dobry. Cena 450 zł. Cena nowego w Astrodon to $330.

4. Baader Ha 35nm 1,25". Stan bardzo dobry. Cena 150 zl. Cena nowego 239 zł.

5. Astronomik Ha 12nm 1,25". Stan dobry. Szkło i wartswy czyste, ale po oprawce odnosi się wrażenie, że filtr nie jest super nowy :) Cena 150 zł.

6. Lumicon Comet filter 1,25". Stan bardzo dobry. Cena 200 zł. Cena nowego na stronie lumicon $119.

7. Idas LPS P2 1,25". Stan Bardzo dobry. Cena 450 zł. Cena nowego w Hutech $179.

8. Baader Neodymium filter 1,25". tan bardzo dobry. Filtr użyty 1 raz. Cena 120 zl. Cena nowego 195 zł.

9. Baader semi apo filter 2". Stan bardzo dobry. Filtr nie był uzywany, jednak wykręciłem sam filtr z prawki, ponieważ chciałem go użyć bezpośrednio w teleobiektywie 300 f/2.8. Okazało się że średnica filtra jest za duża na szufladkę z filtrem w obiektywie :( Cena 200 zł, Cena nowego 325 zł.

10. Baader UHC-S 1,25". Stan bardzo dobry. Filtr uzyty 1raz. Cena 130 zł. Cena nowego w 205 zł.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

 

 

Astronomik Ha.JPG

Astronomik Ha pudełko.JPG

Baader ha 35nm.JPG

Baader neodymium.JPG

Baader semi apo 2cale.JPG

Baader UHCS.JPG

BaaderOIII 8,5nm.JPG

Comet filter back.JPG

Idas lps.JPG

OIII Astrodon.JPG

S2.JPG

Comet filter.JPG

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem upragniony filtr Baader Semi APO. Niestety w paczce czail sie kon trojanski. Okazuje sie, ze skradziono część aberracji chromatycznej mojego refraktora SW 80/400mm. Mialem taki piekny, mieniacy sie kolorami teczy obraz. Teraz widoki te zostaly mi odebrane.

 

Panie TUR, gdzie moja skradziona część aberracji chromatycznej? Jak zyc, jak tutaj zyc? Licze na szybka reakcje i zwrot zagrabionego mienia.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem upragniony filtr Baader Semi APO. Niestety w paczce czail sie kon trojanski. Okazuje sie, ze skradziono część aberracji chromatycznej mojego refraktora SW 80/400mm. Mialem taki piekny, mieniacy sie kolorami teczy obraz. Teraz widoki te zostaly mi odebrane.

 

Panie TUR, gdzie moja skradziona część aberracji chromatycznej? Jak zyc, jak tutaj zyc? Licze na szybka reakcje i zwrot zagrabionego mienia.

 

 

Coś za coś, albo kolorek albo filterek. Jak nie możesz zyć bez kolorków, to wystarczy upuścić filterek na beton i kolory tęczy znów pojawia sie na niebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.