Skocz do zawartości

Obróbka materiału


dargeo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przepalisz.

Tak wygląda histogram RAW-a dla 8 minut, ISO 1600 f5.6

 

hist.JPG

 

Oczywiście nie było Księżyca.

Nie pamiętam jakie światło daje Twój zestaw, ale nie sądzę, żeby miał lepsze niż f4, dlatego obecnie jedynym ryzykiem jest Księżyc.

 

Ale Ilu ma rację. Zbierz na ISO400, będzie mniej szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziomami dociągałem by było niebieskie zamiast bordowego. Ostrość celowo nie poprawiana - brak wyostrzenia. Kolimacja idealna natomiast możliwe a raczej pewne jest, że nadal miesza korektor MPCC

 

Przy okazji jak będę w Wa-wie kupię sobie pierścienie by móc trochę odsunąć korektor od matrycy.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolimacja nie jest dobra. To niestety widać (może nie tutaj, ale na tych stackach, co wcześniej rzucałeś). Kolimujesz pewnie zwyczajnie LW i LG laserkiem. Trzeba jednak wykonać pełną kolimację, łącznie z wyciągiem i we wszystkich stopniach swobody LW. Proponuję tą metodę: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4121-kolimacja-newtona-pod-astrofoto/. Trochę już oswoiłeś się ze sprzętem, więc jest szansa, że nie pogorszysz sprawy :) Samo ustawienie pochylenia LW i LG nie wystarczy, jeśli pozostałe rzeczy są źle skolimowane. Wtedy laser pokazuje ok, a gwiazdki są złe.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolimacja nie jest dobra. To niestety widać (może nie tutaj, ale na tych stackach, co wcześniej rzucałeś). Kolimujesz pewnie zwyczajnie LW i LG laserkiem. Trzeba jednak wykonać pełną kolimację, łącznie z wyciągiem i we wszystkich stopniach swobody LW. Proponuję tą metodę: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4121-kolimacja-newtona-pod-astrofoto/. Trochę już oswoiłeś się ze sprzętem, więc jest szansa, że nie pogorszysz sprawy :) Samo ustawienie pochylenia LW i LG nie wystarczy, jeśli pozostałe rzeczy są źle skolimowane. Wtedy laser pokazuje ok, a gwiazdki są złe.

dokładnie pewnie robię tak jak napisałeś czyli ustawiam plamkę idealnie na lustrze głównym (regulując lustro wtórne) a następnie w kolimatorze w środku skali (śrubami w lustrze głównym)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mały stack M13 wg zaleceń kolegów (iso400, tylko 6klatek po 600s, f4) Przy okazji jeszcze nigdy tak długo nie naświetlałem :D

Mam wrażenie że jadro jest przepalone

M13-iso400-600s.jpg

 

Zauważyłem, że przy długim czasie naświetlania znikają niedogodności związane z rozjechaniem gwiazd po bokach kadru - przynajmniej nie w takim zakresie jak było to w przypadku czasu 300s

Edytowane przez dargeo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przyjąłem inna technikę :D

klatki cr2 zestakowałem w maximie i wstępnie obrobiłem (pedestal i digital development oraz balans kolorów)

następnie PS korekta obiektywu i wyciąganie krzywych

poprawa kolorów - różnymi możliwymi sposobami

I wyszło mi coś takiego

Moja-droga-mleczna-v2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.