Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam tutoriale Damiana i najciekawszy jak na razie jest ten odnośnie przewidywania seeingu z pomocą http://www.wunderground.com/wundermap/ gdzie sprawdzić można obecność prądu strumieniowego (seeing dno), czy wiatru i turbulencji wiatru na niskich wysokościach. Na weekend zapowiadają wyżową pogodę i jak widać przynajmniej w przypadku prądu strumieniowego nas ładnie omija:

j1.png

Ale jeszcze wilgotność (duża to chmury, niebieskie jest niebezpiecznie blisko):

rh.png

Wiatr na niskich wysokościach jest słaby (dobrze):

wind.png

Trzeba będzie spisać i sprawdzać co się będzie pokrywać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszło, jeżeli nie masz filtru blokującego IR kolory mogą być przekłamane, Także chciałbym poprosić o garść informacji na temat platformy, sprzęt mam podobny a akurat kupiłem na giełdzie wycięte płyty pod platformę i każdy pomysł jest cenny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z dzisiejszego poranka, C14, ADC, f/10-20, ASI120MM. Warunki dobre, turbulencje zaczęły się wraz z nastaniem świtu po szóstej.

 

Set 3 f/20; 04:22 UT; ORGB, YRGB, LRGB:

set3-orgb-0422.jpgset3-yrgb-0419.jpgset3-lrgb-0413.jpg

 

Set 2 f/10; 04:03 UT; LRGB, YRGB:

set2-lrgb-0403.jpgset2-yrgb-0409.jpg

 

LRGB i YRGB ze zderotowanych i połączonych zdjęć z poszczególnych kanałów kilku serii (Set 1,2,3) w WinJUPOS; 04:03:

derot_lrgb_2014-10-05-0403.jpgderot_yrgb_2014-10-05-0410.jpg

 

f/10; 03:10 UT:

f10-0310.jpg

 

IDAS Type 4 w fałszywych kolorach podczerwieni 03:38 UT:

idas-ir-false-color-0338.jpg

 

IDAS Type 4 vs Baader w RGB:

idas_rgb_0332.jpg

 

Pasmo metanu i ultrafiolet; 03:00-03:15 UT:

band_0300-0315.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność kwestia obróbki, balans kolorów to już robota filtrów. Co do seeingu to warto zacząć katalogować go względem modeli na http://www.wunderground.com/wundermap/ - w tutorialu D.Peacha sporo o tym było. Możliwe że byłeś w obszarze, w którym na niskich wysokościach wiało, albo masy się mocno mieszały (albo było już po wschodzie i zaczęło się grzać). Jestem ciekawy czy modele te będą w stanie dobrze prognozować seeing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antwito, mam nadzieję, że się nie obrazisz. Twoja fotka Jowisza jest całkiem miła dla oka i szkoda, żeby traciła na jakości z nadmiaru niebieskiego koloru. Odjąłem niebieski i wyszło tak:

Dzięki! Tego właśnie chciałem :) O platformie postaram się napisać więcej w osobnym wątku w najbliższym czasie. Avika stackowałem registaxem i w nim lekko obrabiałem fotkę. Ostrzenie kończyłem w Fitswork. Muszę jeszcze kiedyś wypróbować Barlowa x2. Wtedy może być ciekawie ;)

 

A propos Fitswork, to jak się robi w nim takie ramki z napisami? Nie mogę tego znaleźć...

 

riklaunim, Twój Jowisz prawie taki dobry jak mój :rofl: A tak serio to chyba nie muszę pisać, że mój się przy nim chowa :) Coś pięknego i na dodatek w tylu wersjach. Ile czasu zajmuje Ci obrobienie tego wszystkiego? Domyślam się, że sporo...

Edytowane przez antwito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za 2 tematy pod rząd ( nie wiem czy w tym temacie ) ale mógłbym prosić jak by ktoś znalazł czas obróbke zdjeć. Bo wyszły mi 3 stacki a ja się nie znam, te powyżej to tylko wyostrzyłem. Da sie coś zrobic więcej ?? to są 3 surowe stacki.

wcześniej strona też było robione syntą 8 ale jakoś więcej szczegółów i więcej kolorów.

Z góry dziękuję.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Edytowane przez marcin.p1
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.