Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

"Kupiłem ASI rok za późno", Hamal w tym to akurat jesteś dla siebie za delikatny. Dość długo Tobie mówiono, że kamerka do DS to nie do Planet ;). Jeżeli chodzi o widok na żywo (jakość klatek) a potem ich jakość nagrana, to z innych kamer też tak jest. Wygląda na to, że jest różnica w jakości nagranego materiału a oglądanego na żywo, podczas nagrywania.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość długo Tobie mówiono, że kamerka do DS to nie do Planet ;)

To jest nic, ja teraz kamerkę do planet (ASI) próbuje wykorzystać do DS ^_^

 

A z tym podglądem to może być tak że szybki ruch klatek uśrednia się na wzroku i choć same w sobie są słabe dają złudzenie lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nic, ja teraz kamerkę do planet (ASI) próbuje wykorzystać do DS ^_^

 

A z tym podglądem to może być tak że szybki ruch klatek uśrednia się na wzroku i choć same w sobie są słabe dają złudzenie lepszych.

Tak to prawda oko widzi sekwencje a nie składową .

W nowej wersji FireCapture jest opcja timelapse . Choć możliwe że było to wcześniej a ja nie zwróciłem na to uwagi . Też jakaś alternatywa dla ASI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ASI rok za późno, wypaliłem się na JUPku Atikiem rok temu i o ile mogę stwierdzić że nie ma Atik szans z nią w starciu na Jowiszu o tyle na Księżycu nie jest już tak jednoznacznie. ASI zresztą trochę oszukuje bo kiedy nagrywa, to lecące szybko klatki wydają się być znacznie ostrzejsze niż te faktycznie zarejestrowane. Dodatkowo cudów z naszym seeingiem to żadna maszynka nie zrobi.

 

z przed kilku dni

JUP21.jpg

 

Jest nieźle ale chyba nie ma kolimacji , napisz do Hamala to on ci pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak takie pierwsze zdjęcie samodzielnie wykonane cieszy. Gratulacje!

Moje sugestie:

- kontrola balansu bieli - usunie zażółcenie

- kontrola jasności z użyciem gammy/poziomów - doda "kulistości" planecie

Powodzenia!

kor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ASI rok za późno, wypaliłem się na JUPku Atikiem rok temu i o ile mogę stwierdzić że nie ma Atik szans z nią w starciu na Jowiszu o tyle na Księżycu nie jest już tak jednoznacznie. ASI zresztą trochę oszukuje bo kiedy nagrywa, to lecące szybko klatki wydają się być znacznie ostrzejsze niż te faktycznie zarejestrowane. Dodatkowo cudów z naszym seeingiem to żadna maszynka nie zrobi.

 

z przed kilku dni

JUP21.jpg

Jak dla mnie jest bardzo dobrze, trochę mniej agresywna obróbka potrzebna i będzie super.

Szczegół masz na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.