Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was nie cytujcie obrazków/animacji bo mi wyświetlanie strony szaleje. Łukasz K proszę usuń ze swojego cytatu obrazy.

Ja też o to apeluję, każda animacja to dużo większy czas ładownia strony. Oczywiście animacje są wskazane :) , ale ich cytowanie niepotrzebnie ten czas wydłuża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram apel. Nie ma większego sensu cytowania nawet zdjęć (tym bardziej animacji) jeśli nie odnosi się konkretnie do jakiegoś szczegółu/niuansu na nim widocznego. Tym bardziej jeśli jest na tej samej stronie tematu i nie trzeba daleko szukać :)

Wpis Łukasza zedytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i ja pozwolę sobie coś dorzucić w temacie :) jest to moja pierwsza fotka, więc stuprocentowa amatorszczyzna :D

MAK 127 na AZ3, Aparat kompakt Cannon Ixus 127 HS, okular Baader Ortho Classic 10mm.

A programiki to VirtualDub, bo aparat nagrywa w MOV, PIPP i RegiStax 5.

Robione 28 lutego - widać Europę i jej cień na tarczy Jowisza.

 

Jowisz.png

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeł, Twoja fotka wygląda bardzo dobrze, patrząc jeszcze na to czym nagrywałeś. Zabrakło trochę ostrości. Gdybyś miał ustawioną prawidłowo ostrość a może i kolimacja?, fotka byłaby super. Patrząc oczywiście na możliwości sprzętu.

 

Dzięki :D Bardzo możliwe, że ostrość nie była do końca dobrze ustawiona. Jak mówię, to pierwszy filmik / fotka. A i z MAKiem mam do czynienia dopiero od dwóch-trzech tygodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja fotka na tyle mnie zainspirowała, że postanowiłem ją na szybko zmienić. Liczę, że nie masz nic przeciwko. Fotka mocno szumi, ponieważ ją wyostrzyłem. Ale w tym przypadku nie chodzi o efekt estetyczny. Chodzi mi o to, że może warto przyjrzeć się czy wszystko masz dokładnie poustawiane w sprzęcie. Jeżeli coś trzeba poprawić, to po poprawieniu będziesz robić jeszcze lepsze zdjęcia. Oczywiście jeżeli chcesz ;).

post-25898-0-45909600-1425409923z.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja fotka na tyle mnie zainspirowała, że postanowiłem ją na szybko zmienić. Liczę, że nie masz nic przeciwko. Fotka mocno szumi, ponieważ ją wyostrzyłem. Ale w tym przypadku nie chodzi o efekt estetyczny. Chodzi mi o to, że może warto przyjrzeć się czy wszystko masz dokładnie poustawiane w sprzęcie. Jeżeli coś trzeba poprawić, to po poprawieniu będziesz robić jeszcze lepsze zdjęcia. Oczywiście jeżeli chcesz ;).

 

Absolutnie, nie mam nic przeciwko :) Rzeczywiście dużo więcej szczegółów. Jakim programem ją podrasowałeś?

Myślę, że to bardziej moja wina, niż teleskopu. Ma niecałe 3 tyg. więc raczej z kolimacją nie powinno być problemu (chyba, że fabrycznie coś jest nie tak - ale w wizualu zdaje się być ok). Między innymi właśnie dlatego mój wybór padł na MAKa - odpada kwestia kolimacji.

Aparat jest, jaki jest. Kupowałem go z myślą o robieniu bardziej "przyziemnych" zdjęć i tutaj spełnia swoją rolę lepiej, niż mógłbym się spodziewać po takim maluchu ^_^ Natomiast jeśli chodzi o astrofotografię, to autofocus zdaje się być problematyczny. Gubi się w ciemnościach przy jednym jasnym punkcie. Poza tym nie wiem, czy to dobrze, że używam zoomu. Optyczny ma do 5x i dalej nie przybliżam, żeby nie pogorszyć jakości :ermm:

Ale nawet mimo tego popełniłem wczoraj parę zdjęć (filmiki niestety są czarne) M42. I nawet jakiś kolorek wyszedł :D Niestety są to pojedyncze klatki, więc nie poszaleję zbytnio w RS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z wczoraj, była przerwa w chmurach ponad 2 godz. to sprzęt na pole i avikujemy :D

Tyle tylko, że był nad domem to i dym a przede wszystkim blask księżyca bo była koniunkcja i Jowisz nad księżycem utrudniały ale sie nie poddałem. Już miałem zwijać wszystko bo nadciągały chmury ale dostrzegłem pojawiającą się WCP i jeszcze zdążyłem złapać.

I 2 foty z całym BAGAŻEM :D

3.jpg

JOWISZ2.jpg

Jowisz.jpg

1B.JPG

1.jpg

5.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w Wesołej seeing był momentami 5/10 i szkoda że chmury ciągle straszyły , brakowało tylko większego światła i rozdzielczości w teleskopie ale coś tam mam , obrobię już nie dziś bo padam z nóg.

 

W takich momentach nawet małe 8" pokazuje świetny detal a przede wszystkim kocham ten detal który nie pływa i jest stabilny , z takich avi można wyciągnąć dużo, na prawdę dużo , a co dopiero z większym lustrem :icon_rolleyes:

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja z 4 marca, między 23.00 a 23.45.

Gimp przy gifach animowanych strasznie mi miażdży kolory (bo je indeksuje), więc ściągnąłem jakąś "easy gif animator". Zrobił to lepiej, ale pojawiają się jakieś czarne kropki:( Animacja jest powiększona 200%. Fotka ma rozmiary oryginalne.

Pierwszy raz zastosowałem Telextender 3x:)

W skład animacji wchodzi 13 klatek (razy 2 - z powrotem), każda jest stakiem 1500kl.

Animacja2.gif

Jowisz_04_03_2015.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwie fotki.

AS_p50_Multi__conv_słońce_00017-PART1_g3_b3_ap10.jpg

AS_p50_Multi__conv_słońce_00026-PART1_g3_b3_ap10.jpg

 

Materiał zbierałem na animację ale nie wiem czy coś mi z tego wyjdzie, przez chmury bardzo skoki jasności są, jak również i jakości. Jutro posiedzę nad tym to się okaże.

Edytowane przez DarX86
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.