Skocz do zawartości

Hej posiadacze sprzętu Losmandy!


marco van

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Czy w pierścieniu nastawczym osi ra też macie plastikową śrubkę dosikową która nie trzyma i pierścień kręci się razem z osią?

Wg tego zdjęcia śrubka jest plastikowa ale nie sprawdza się.

http://losmandy.com/images/GM8SC.jpg

 

Powinno to działać jak na poniższym filmiku:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Yp6SYKi8hWA

 

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej posiadacze obecni i przyszli,

 

coś cicho tutaj. Nikt nie kupił, nikt nie sprzedał (dlaczego?), nikt nie "apgrejdował", regulował itd. 

Ja wczoraj wyczyściłem teflony ze smaru i trochę je zmatowiłem ,żeby mniej się ślizgały. Przykleiłem poziomiczkę dla łatwiejszego ustawienia pozycji CWD.

 

 

IMG-8808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cisza tu trochę. Nikt tego nie kupuje? Porównując do chińskich pękających odlewów , Losmandy jest naprawdę fajnie zrobiony. Cały czas sprzęt jest udoskonalany, jest support, na bieżąco filmiki na YT wrzucane przez producenta z zakresu obsługi, modyfikacji i ulepszeń. Działa fajna grupa życzliwych ludzi na grupie Losmandy_users@gropups.io, którzy wszystko tłumaczą step by step, jak dziecku, dużymi literami bez jakiś tajemnic, niedopowiedzeń i sekretów jak to zwykle bywa.

Dla tych którzy mają montaże G8 lub G11 i chcieli by go troszkę usprawnić załączam fajną instrukcję a jednocześnie ofertę sprowadzenia dla chętnych podkładki o których mowa w dokumencie zwiększającej nacisk na łożysko ślimaka, co niweluje jego boczne ruchy. Podkładki ciężko dostępne i dużo szukania w necie , a tu za dolara od sztuki autor tego pdf może nam wysłać. Tak tylko informacyjnie... Dla chętnych ...

 

 

Improving_the_Losmandy_G11_OPW_v4_Mar_18_2019.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Renioo napisał:

Cześć, to ja się dołączę, bo pewnie łatwiej nam będzie pisać tutaj niż na Losmandy_users w moim wątku z OnStepem ;) - z chęcią się skuszę na te podkładki.

Ok. Napisał do mnie Michael Herman, że chętnie mi wyśle ile chce. Ja sobie zamówie 3 szt. Ile chcesz?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zmodowałem osie o podkładki Belleville, posiadam blok z dwóch części - Two piece worm block - więc zastosowałem dwie podkładki. Póki co "z palca" jest dużo lepiej i oś RA chodzi dużo płynniej - na ślimak działa dość spora siła. Zdecydowałem się zamówić High Precision Worm też do osi DEC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 17:46, Renioo napisał:

Dzisiaj zmodowałem osie o podkładki Belleville, posiadam blok z dwóch części - Two piece worm block - więc zastosowałem dwie podkładki. Póki co "z palca" jest dużo lepiej i oś RA chodzi dużo płynniej - na ślimak działa dość spora siła. Zdecydowałem się zamówić High Precision Worm też do osi DEC :)

Ja kupiłem jakiś czas temu, ale jeszcze nie testowałem. Mam remont w domu i taki rozpi... , że nie wiem co w którym pudełku.

Jak wyjąłeś łożysko z bloku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebastianus napisał:

Ja kupiłem jakiś czas temu, ale jeszcze nie testowałem. Mam remont w domu i taki rozpi... , że nie wiem co w którym pudełku.

Jak wyjąłeś łożysko z bloku?

Siłą, z 3 bloków szło ciężko, na końcu wymyśliłem chwytak z klipsa biurowego - po wyjęciu jednej tej metalowej części spinacza wsadzam za łożysko i ciągnę,jest to dość mocne.

 

4 blok blok poddał się po wd40 i 2 godzinach wybijania. Musiałem coś krzywo włożyć. Bloki oszlifowane proxxonem tak aby pozbyć się tylko anodyzowanej warstwy.

f87a0ab14e8cace1213820487338.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej posiadacze sprzętu Losmandy ! Obecni i przyszli :)

 

Udało się skończyć projekt dostosowania statywu Sky Watcher do montażu Losmandy GM8.

Najpierw był zakup używanego trójnogu od NEQ6 na 2" nogach.

Potem malowanie, zakup elemntu montażowego Losmandy z mozliwością podłączenia Gemini 2 oraz projekt i wykonanie przejściówki przez Astroserwis.

Szybki montaż na nowym trójnogu i dziś pierwsze próby.

 

 

losmandy1.jpg

losmandy2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.