Skocz do zawartości

Niecodzienne zlecenie w Nepalu na obserwatorium na monety


Uniwersał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Firma X dostała zlecenie na wykonanie kopuły astronomicznej do Nepalu ze sterowaniem zdalnym na monety.

 

Klasyczna kopuła 3.2 ze sterowaniem komputerowym a do tego drugie pomieszczenie dla klientów którzy przychodzą w dzień oglądać Słońce lub w nocy oglądać nocne niebo , wrzucają monety a wtedy na panelu dotykowym 32 calowym odblokowują się opcje sterowania teleskopem i obserwatorium i kamerami. Dodatkowo każde zrobione zdjęcie kamerką da się przesłać na jakikolwiek adres e-mail'owy.

 

Lokalizacja obserwatorium to Kathmandu w Nepalu.

 

Zaliczka wpłynęła a sprzęt już jest na miejscu.

 

Dwóch pracowników firmy X zostało oddelegowanych do zadania i wracają za dwa tygodnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak firma Uniwersał będzie jeździć co tydzień serwisować kopułe w Nepalu to się doprowadzi do bankructwa. Może w tym szaleństwie jest metoda? ;)

 

Nie wiem , ale w tym roku firma X wypuściła na rynek 8 kopuł sterowanych zdalnie + sześć w kontenerze do Australii = 14 obserwatoriów , a nie byłem nigdzie ani razu z serwisem co o czymś świadczy ... zresztą jeśli z hali wychodzi działająca i zmontowana kopuła to musi działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 1,5 + 3 = 4,5 co daje 2009 rok - fajnie ,CNK to był protoytyp testowany na miejscu ,przyznaję - w porównaniu do tego co teraz wychodzi to była to porażka -,sory za offtopic

 

tak jeszcze na marginesie : wyobraża sobie ktoś kupić obserwatorium za 15 000 do 70 000 zł pierwsze nie sprawdzając towaru wszystkich którzy go oferują?

 

jeśli ktoś wybiera firmę X odwiedzając różnych producentów i wybiera X'a nawet który ma wyższą cenę od konkurencji to tez o czymś świadczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kopułe Uniwersał i jestem zadowolony. Działa elektronika i sterowanie bez kłopotu. Na pilota i z PC. Synchronizacja z teleskopem idealna. Dziwie się ze Karolowi coś nie działa. Może sam coś usprawnił i zwala wine na innych.

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A właściwie to po co powstał ten temat? Zamieścicie jakieś zdjęcia ? Podacie jakieś rozwiązania techniczne przydatne do wykorzystania dla amatorów?

 

 

Bo jeśli to ma być jedynie laurka to powinna się pojawić na stronie U a nie tu.

 

Dokładnie tak.

To jest forum miłośników astronomii a nie poletko do uprawiania kryptoreklamy...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.