Skocz do zawartości

Info o TS PHOTOLINE 115/800mm Triplet APO


AWE

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji o refraktorze TS PHOTOLINE 115/800mm Triplet APO, czy są na forum użytkownicy tego refraktora? Potrzebuję refraktora do astrofotografii i zastanawiam się nad wyborem tego modelu.

Jest to triplet APO ale czy jest to triplet z soczewką FPL53? Na stronie TS nie ma tej informacji zaś na stronie Astromarketu zaś informacja o szkle FPL53.

Jak wyciąg 3 calowy zachowuje się pod dużym obciążeniem? Czy są poślizgi?

Jak ten model zachowuje się reduktorem Riccardi rzeczywiście daje płaskie pole o 42mm?

Jak z kolimacją? Czy występuje aberracja chromatyczna?

Chętnie usłyszę wszystkie opinie na temat tego modelu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=28404

Z tego linku poniżej by wynikało,że to szkło FPL 51 (z ceny też).

http://www.insideastronomy.com/index.php?/topic/319-deciding-on-a-apo/

Edytowane przez Motloch Franciszek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ten teleskop.

Też zastanawiałem się na reduktorem Riccardi , nawet dzwoniłem do TS-a w tej sprawie i oni w pełni polecają zastosowanie do tego teleskopu swojego reduktora TS x0,79.

Twierdzą że jest tak samo dobry ja Riccardi a łatwiejszy w montażu i 3 razy tańszy.

Na necie kiedyś czytałem o jakiś problemach z Riccardim w tym modelu APO, chodziło o zachowanie odpowiedniej odległości od matrycy , w reduktorze TS-a ten problem nie występuje.

Co do wyciągu - ja nie mam zastrzeżeń , z oryginalnym 3" flattenerem TS i Canonem nie zauważyłem jakichkolwiek problemów.

Wrzucam Ci przykładową fotkę (pojedyńcza klatka) wykonaną tym APO z flattenerem 3" i Canonem 500D , czas 180s.

Gwiazdki trochę pojechane ale walcze z guide.

M27b.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy dobrze interpretuję ale z tego zestawienia wygląda że TS APO 115 jest słabszy niż TS 80/500 lub TS 80/480 ale na tle innych tripletów nie jest najgorszy. W 115 występuje szczątkowa aberacja.

Co do reduktorów to proponowali Ci w TS reduktor 2 calowy czy 2,5 cala?

Reduktor 2,5 cala daje tylko 56mm back focusa.

Na zdjęciu widać szczątkową aberację wokół jsniejszych gwiazd oraz lekkie pojechanie w Y.

 

Pozdrawiam

AWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6085_TS-PHOTOLINE-3--0-79x-Reducer-4-element-fuer-Apos-ab-115mm-Oeffnung.html

Rozmowa była o takim rodzaju reduktora.

Mój błąd w pierwszym poście , cena jest 2 razy mniejsza a nie 3 jak wcześniej napisałem.

No ale 350 euro zostaje :icon_wink:

Pytałem ich o reduktor po kątem połączenia z Canonem oraz ewentualnym użyciem Oaga TS9mm , powiedzieli że nie będzie żadnego problemu.

 

Teraz mi się przypomniało jaki horror przeżyłem jak teleskop po zakupie dotarł do mnie :icon_evil:

Otwarłem skrzynie , wyjmuję teleskop a on cały wygląda jakby był już po pomalowaniu został pochlapany farbą.

Dosyć dobrze to widać na tym zdjęciu znalezionym gdzieś w necie

Szybki telefon do sprzedawcy i okazało się że tak są malowane te teleskopy.

Mnie akurat się to bardzo nie podoba.

 

 

APO ts.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo ciekawy test, tylko nic nie rozumiem :whaaaaa:

Brakuje wiedzy jak odczytywać te dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji o refraktorze TS PHOTOLINE 115/800mm Triplet APO, czy są na forum użytkownicy tego refraktora? Potrzebuję refraktora do astrofotografii i zastanawiam się nad wyborem tego modelu.

Jest to triplet APO ale czy jest to triplet z soczewką FPL53? Na stronie TS nie ma tej informacji zaś na stronie Astromarketu zaś informacja o szkle FPL53.

Jak wyciąg 3 calowy zachowuje się pod dużym obciążeniem? Czy są poślizgi?

Jak ten model zachowuje się reduktorem Riccardi rzeczywiście daje płaskie pole o 42mm?

Jak z kolimacją? Czy występuje aberracja chromatyczna?

Chętnie usłyszę wszystkie opinie na temat tego modelu.

 

 

Kiedyś na stronie TS była informacja, że to "APO triplet using rare Lanthanum earth glass"

 

 

Prawdopodobnie: FK-51 ED + Lanthanum H-LAF53 Elements

Edytowane przez Borucza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.