Skocz do zawartości

Szukam redakcji!! Pilne!!!!!!!!!!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

"Piękno wszechświata"... hmmm... no wszechswiat piekny jest - twoja strona juz niestety nie. Sprobuj jeszcze raz, bo strona w takiej formie odrzuca.

 

A tak zupelnie na marginesie - powiedz mi, dlaczego i w jakim celu chcesz prowadzic serwis o astrofizyce? Rozumiem, ze twoja wiedza upowaznia cie, do podjecia takiego wyzwania? Czy zdobywales juz gdzies szlify redaktorskie, czy moze masz taki wyjatkowy talent? A moze za 2 tyg temat ci sie znudzi i zaproponujesz budowe serwisu o bocianach?

 

PS. Sorry za te pytania, ale chyba sam sobie na nie powinienes odpowiedziec. Zadales na tym publicznym forum "powazne" pytanie, a wiec licz sie z krytyka. I jeszcze ta dopiska - PILNE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion no nie przesadzaj, moja strona jest o Talach a tez nie mam duzej wiedzy optycznej ani nie testowalem kazdego teleskopu, zeby prowadzic serwis o czyms to niekoniecznie trzeba wiedziec WSZYSTKO (przeciez nikt nie jest alfa i omega), ale zgodze sie w tym ze trzeba byc pewnym tego ze na pewno sie chce to robic. :) A w tej oraz powyzszej kwestii wierze w Kolege :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj - ale ty robisz o talach, bo masz jakis z nimi (nim) kontakt. Dlatego pytam kolegi, dlaczego akurat astrofizyka - bo tu trzeba byc alfa i omega.

 

Poza tym, nie widzialem, zebys pilnie szukal kadry do swojego serwisu o TALach ;)

 

PS. Przeciez nie zabraniam nikomu robienia strony. Zadalem tylko pytania, ktore moze kolege troche precyzyjniej naprowadza na jakas tematyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bocianach to strony napewno nie zrobie :mrgreen: :mrgreen:

I napewno nie zrezygnuje z robienia tej strony...

 

Czemu właśnie astrofizyka? Bo to jest moją pasją. I jak narazie nie jestem alfą i omegą. Choć z astrofizyki to jest nie możliwe. To mam chęć do tworzenia tej strony. I będę tworzył tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona w miarę OK, ale mam parę technicznych uwag:

 

1) najnowsze newsy powinny być u góry - u ciebie jest odwrotnie.

 

2) nie stosowałbym w ogóle czcionki Times New Roman - wygląda ona źle na każdej stronie internetowej. Za to Verdana - jak najbardziej.

 

3) button "Zagłosuj na stronę" nie powinien znajdować sie nad menu, bo nie jest to najważniejszy element witryny.

 

4) nie stosowałbym czcionki o wielkości 3 - źle wyglada i jest zbyt duża. Nagłówki możesz za to zrobić pogrubiając czcionkę o wielkości 2. Na pewno będzie sie wyróżniać.

 

Na razie to tyle 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi i pochwały.

Stronki, które wcześniej robiłem, były pisane czcionką "Werdana", ale jakos mi się nie podobała ta czcionka.

Co do nowości na stronie z tą datą od najstarszej do najnowszej to zmienie to jak będe miał czas.

A co do tego logo receznji z tym żółtym i fioletowym napisem to próbowałem inne kolory ale, żadne nie pasowały ale jeszcze spróbuje to zmienić.

Aha jak ktoś chce się wymienić bannerami, logo itp. co to piszcie na mój e-mail tomasz@szultka.com.pl

Można, także zapoznać się z warunkami współpracy ( wymiana bannerów, logo itp. ) na mojej stronce w dziale współpraca www.bonn.republika.pl/wspolpraca.htm

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie miałbym zmienić?

 

 

Troche za słabo masz dobraną kolorystyke strony tzn. kolor napisów w stosunku do koloru tła.

Poza tym nie ma porządnego menu skąd łatwo można wejść na poszczególne działy.

I jeszcze jedno takie rzeczy jak linki do różnych stron powinny być w dziale o nazwie np. "linki" , bo u ciebie "astronomia w necie" czyli te linki są na stronie głównej.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

ja nie wiem o czym Wy tu piszecie?

przecie to jest szkolna amatorszczyzna i tyle.

jaki redaktor? jaki serwis?

czy młodzi adepci wiedza co to jest redaktor?

Proponuje żebyś sobie rozwijał swoją pasje a strone na bazie własnych doświadczeń a nie tekstu z innych stron na zasadzie CTRL+C i CTRL+V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  

ja nie wiem o czym Wy tu piszecie?

przecie to jest szkolna amatorszczyzna i tyle.

jaki redaktor? jaki serwis?

czy młodzi adepci wiedza co to jest redaktor?

Proponuje żebyś sobie rozwijał swoją pasje a strone na bazie własnych doświadczeń a nie tekstu z innych stron na zasadzie CTRL+C i CTRL+V.

 

Do mnie to było?

Pozatym ja przynajmniej wiem co to jest redaktor. I nie kopiuje żadnych wiadomości od innych. Według mnie redakcja nie musi byc tylko w wielkich serwisach ale także na małych stronkach. Zresztą komu to przeszkadza.

Wogóle nie rozumiem twojego postu Adamo.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki - ja wam sprobuje wytlumaczyc, o co chodzi. Nie denerwujcie sie, jak ktos cos krytykuje, bo kazda krytyka mimo wszystko rozwija.

 

Ale przejdzmy do meritum, nie starajcie sie byc profesjonalni, jesli nie robicie profesjonalnego serwisu. Takie ogloszenia jak to, sugeruja, ze cos sie "powaznego" dzieje - wchodzisz, a tu mala, amatorska stronka. Nic w tym zlego, bo po to jest internet, ale wystarczy troche inaczej siebie "pozycjonowac", a wtedy nie bedzie problemu. Wystarczyloby napisac - "robie sobie dla pasji stronke i szukam kolegow do wspolpracy, a nie wyskakiwac z POWAZNYM ogloszeniem.

 

To naprawde nic zlego miec malutki serwis, ale beznadziejnie to wyglada, kiedy na sile stara sie ktos pokazac, ze to powazna inicjatywa. Pamietajcie tez, ze na zlapanie "klienta" macie doslownie 5 pierwszych sekund. Jezeli zawiedzie sie, to juz nigdy go prawdopodobnie nie odzyskacie.

 

Tak wiec, pokazujcie swoje linki, kiedy beda dopracowane, bogate w tresci, a przede wszystkim sprawiajace wrazenie, ze nad nimi ciezko popracowaliscie. Macie przeciez znajomych i to do nich zwracajcie sie po pierwsza krytyke, a dopiero potem mozna sie wystawic przed "tysiacami" ludzi!

 

Niestety 99% stronek w necie powstaje chyba tylko po to, aby sobie udowodnic - "o jakie mam wielkie jaja - zrobilem strone WWW". Niestety - takie strony zyja na ogol krotko. Nie oczekujcie szacunku po pracy, ktora zajela kilka godzin!!! Robcie swoje strony przez kilka miesiecy, gromadzcie tresc, rozwijajcie sie w technikach przekazu, a dopiero kiedy strona bedzie miala jakas wartosc - opublikujcie LINKA.

 

O cala idea...

 

PS. Co do terminologii - Adamo ma racje, nie mozna kogos, kto pisze sobie na stronce teksciki, nazwac redaktorem. Litosci... :) Tak samo, jak kogos, kto wieczorkiem podlubie sobie w lewym Photoshopie - GRAFIKIEM :). Pekam ze smiechu, jak chodze po malutenkich stronkach, ktore odwiedza babcia i sasiad, i widze w stopce - Redaktor Naczelny, Zastepca, Redaktorzy, Dyrektor artystyczny, etc. :) I to w internecie jest nagminne. Panowie - troche szacunku dla wiedzy, doswiadczenia, wyksztalcenia. To lata ciezkiej pracy, a uzywanie w stosunku do siebie takich tutylow to zwykle uwlaczanie ich profesjonalizmowi. Mam nadzieje, ze dosyc jasno to wyrazilem i nikt nie poczuje sie tu urazony.

 

Jezeli zaraz zlapie zabe i zaczne ja kroic, to mam siebie nazwac chirurgiem? Hmmm...

 

PS2 - mialem tego nie pisac, ale jednak napisze. Zadajmy sobie pytanie, po co w ogole robic strone WWW? Zawsze myslalem, ze po to, aby sie ze swiatem podzielic swoja wiedza, osiagnieciami etc. Czyli ogolnie mowiac, musimy posiadac jakas zawartosc merytoryczna, ktora chcemy opublikowac. Nigdy nie zrozumiem - jak mozna zalozyc strone, zbudowac, a potem zastanawiac sie, co do niej wrzucic. Przeciez to jakas paranoja... Strona dla strony? W takim wypadku jestem na NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi i pochwały.

Stronki, które wcześniej robiłem, były pisane czcionką "Werdana", ale jakos mi się nie podobała ta czcionka.

Co do nowości na stronie z tą datą od najstarszej do najnowszej to zmienie to jak będe miał czas.

A co do tego logo receznji z tym żółtym i fioletowym napisem to próbowałem inne kolory ale, żadne nie pasowały ale jeszcze spróbuje to zmienić.

Aha jak ktoś chce się wymienić bannerami, logo itp. co to piszcie na mój e-mail tomasz@szultka.com.pl

Można, także zapoznać się z warunkami współpracy ( wymiana bannerów, logo itp. ) na mojej stronce w dziale współpraca www.bonn.republika.pl/wspolpraca.htm

 

pozdrawiam.

 

Jak dla mnie, to są dwie rzeczy do poprawy: ta czcionka (na stronach WWW najlepiej używać bezszeryfowych). Druga rzecz to to ze jak wszedłem to na początku nie wiedziałem gdzie kliknąć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Na bezszeryfowych nie czuje sie tak bardzo pixelowania 8) (no chyba ze ma ktos przegladarke z antialiasingiem textu - w takim razie poprosze linka do downloada :rr: :lol:;) )

- Ogolnie to ciezko sie czyta z monitora takie wywijtasy jakie ma np. TNR

- Tak sie przyjelo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje żebyś sobie rozwijał swoją pasje a strone na bazie własnych doświadczeń a nie tekstu z innych stron na zasadzie CTRL+C i CTRL+V.

 

Wypraszam sobie. Ja nie kopiuje tekstów. Sam je pisze lub daje teksty tych co są w mojej redakcji (czy jak byś to nie nazwał).

 

[ Add: Sro 21 Lip, 2004 ]

"...Szukam redakcji do mojej stronki www.astrofizyka.er.pl. Redaktorem można zostać jakiego sie chce działu. Można mi też powiedzieć w jakim dziale chciałoby sie pracować. A ja go stworze i ta osoba będzie w nim redem. Są jacyś chętni??..."

 

Więc jeśli ktoś uważa że reklamuje moją stronę to niech pokaże mi w tym wątku ze to robię. Ja tylko szukam redaktorów. No ale chętnie zobacze gdzie tu jest potencjalna reklama...

 

PS. Jeśli ktoś uważa że ten pierwszy link to reklama. To sie myli. Bo chyba musze podac gdzie potencjalny redaktor miałby pracować.

 

No więc czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszce jedno. Jesli uważacie że ja wkładam mało pracy w moją strone, że ja z godzinke dziennie przed nią siedze. To sie kur** mylicie. Siedzie dniami i nocami nad stroną. Nie wychodze z domu póki nie zrobie to co mam do zrobienia na stronie. Czasem nawet przez 72 godziny nie wyjdę z domu bo mam tyle roboty nad stroną. Poświecam cały wolny czas dla strony. Moze nawet jeśłi jest do dupy. Ale nie mówcie że nie pracują nad stroną. Na dodatek jestem chory mam gorączkę głowa mnie boli i juz dwa razy dziś zasłałbłem. Ale co mi tam siedze juz z 48 godzin przed stroną nie wychodząc z domu. Jeśli to jest mało to mi bardzo przykro z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.