Skocz do zawartości

Szukam redakcji!! Pilne!!!!!!!!!!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybys mial WinXP (i najlepiej LCD) to mialbys antialiasing. Nie musisz zmieniac przegladarki.

 

Twoja teoria dotyczy czcionek, ktore sa male. W innym przypadku uzycie fontu szeryfowego zwieksza efektywnosc przyswajania informacji - dokladnie na tej samej zasadzie, co tekst drukowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszce jedno. Jesli uważacie że ja wkładam mało pracy w moją strone, że ja z godzinke dziennie przed nią siedze. To sie kur** mylicie. Siedzie dniami i nocami nad stroną. Nie wychodze z domu póki nie zrobie to co mam do zrobienia na stronie. Czasem nawet przez 72 godziny nie wyjdę z domu bo mam tyle roboty nad stroną. Poświecam cały wolny czas dla strony. Moze nawet jeśłi jest do dupy. Ale nie mówcie że nie pracują nad stroną. Na dodatek jestem chory mam gorączkę głowa mnie boli i juz dwa razy dziś zasłałbłem. Ale co mi tam siedze juz z 48 godzin przed stroną nie wychodząc z domu. Jeśli to jest mało to mi bardzo przykro z tego powodu.

 

Jako lekarz - sportowiec radzę Ci zapomnieć na kilka dni o komputerze, przejść się do lekarza. Jeżeli naprawdę zasłabłeś, należy dokładnie sprawdzić co się dzieje. Wylecz się, potem trochę poużywaj ruchu, pokop z kolegami w piłkę chociażby, oczywiście są znacznie ciekawsze dyscypliny do uprawiania. Jesteś w okresie, kiedy mózg może już sprawny, chociaż jeszcze myślenie abstrakcyjne pozostawia nieco do życzenia, natomiast ciałko rośnie i potrzebuje dobrego odżywiania i ruszania. Jak będziesz siedział przed kompem, to tylko we łbie Ci się zagotuje i nic dobrego z tego nie będzie.

Co i innym młodym polecam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się przyjęło można zawsze zmieniać.

Jeśli robiłbyś stronę nastawiona na doznania wizualne, gdzie treść nie jest tak ważna, to tak. Natomiast w przypadku stron informacyjnych Verdana jest standardem - poczynając od Yahoo i Onetu, na stronach z przepisami kulinarskimi kończąc.

 

A teraz do Mariusza:

Po twojej stronie od razu widać, że jest to zapewne twoja pierwsza strona www, html'a i php znasz od niedawna, w związku z czym nie nabyłeś jeszcze doświadczenia, tak potrzebnego w tej "branży". Nie mówię tego po to, aby cię krytykować, ale abyś nabrał odrobiny pokory i dystansu, do tego co robisz. Po pierwsze musisz pamiętać, że aby ktoś chciał z tobą współtworzyć stronę, musisz najpierw samemu wydźwignąć ją ponad przeciętność. Nie możesz więc oczekiwać, że zaraz wyslaniu plików na ftp dostaniesz dzisiatki maili z propozycjami. Czeka cię raczej codzienna, mozolna praca, i to trwająca przez wiele miesięcy. Jeśli strona okaże się dobra i będziesz miał wielu odwiedzających, to na pewno znajdzie sie jakiś współpracownik. Bo każdy chce współtworzyc cos dobrego, nikt jednak nie chce być "redaktorem" przeciętnej witryny, jakich w necie jest sporo. Przerabiałem już to osobiście, więc wiem, o czym mówie.

 

I jeszcze jedno: nie reaguj tak opryskliwie na uwagi starszych i bardziej doświadczonych od siebie forumowiczów. Chociaż staramy się tu nie zwracać uwagi na wiek, to po twoich wypowiedziach niestety widać, że masz dopiero 13 lat. Popracuj na tym!

 

A teraz wypunktuję ci konkretne wady twojej strony:

 

1) obrazek "Końskiego Łba" jako tło. Długo sie ładuje i wprowadza wrażenie chaosu.

2) logo - czerwony kolor zupełnie tu nie pasuje, a wielokrotnie powtarzany obrazek nie wygląda profesjonalnie

3) niebieski kolor linków - zupełnie nieczytelny

4) brak nagłówka informującego, w którym dziale jesteśmy

5) czcionka - zmienić na verdana

6) zdjęcie "czegoś" pod napisami "kategorie", "główny autor itp.."

7) kalendarz na dole strony jest zupełnie nieczytelny

8) ....

 

Jak uwzględnisz wyżej wymienione punkty, to będę mógł doradzić coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ta stronka jest robiona na blogu. Ale postaram się zrobić jak najwięcej ku udoskonaleniu stronki. Dzięki za rady

 

[ Add: Sro 21 Lip, 2004 ]

Nie rozumiem 6 punktu. 4 punktu nie wykonanm ze względów technicznych. Zaś reszta została poprawiona. I prosze wyjaśnij mi 6 punkt. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blog mocno cię ogranicza, i dlatego jak najszybciej bym stamtąd uciekał - na blogu po prostu nie stworzysz w miarę dobrej witryny. Założ sobie konto www na jakimś darmowym serwerze i stwórz swoją witrynę sam, od podstaw. Oczywiście do tego potrzebna jest kompleksowa znajomość html'a, ale nie jest to trudny język, więc nauka jego nie powinna przysporzyć ci większych problemów.

 

A teraz objaśnienie do pkt. 6 :)

 

Za tło do tych napisów ("Kategorie", "Główny autor") dałeś jakiś obrazek (nie jestem w stanie stwierdzić, co to jest). Nie wygląda to dobrze. Ogólnie przyjęło się, że za tła nie daje się obrazków, a jedynie jednolity kolor (ew. jakiś delikatny gradient).

 

Zauważyłem ze wprowadziłeś jakieś zmiany, m.in. zamiast Końskiego Łba w tle jest jakieś inne, jeszcze bardziej rozpikselowane zdjęcie :? Zmień to, ustalając tło jako jednolity kolor (parametrem bgcolor), a zobaczysz, że strona sporo zyska. Ponadto mocno rozjeżdża ci się lewa kolumna - widocznie nie ustaliłeś jej stałej szerokości przy pomocy width="xxx".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kiedyś pięknie McArti powiedział (chociaż to się tyczyło asemblera ale do htmla też wręcz idealnie pasuje): "Tu się nie ma co uczyć - to się umie albo nie". Na własnej stronie masz kontrolę nad wszystkim. :D No i oczywiście wielką satysfakcję która jest zapłatą za trud i swego rodzaju motorem napędowym (bo jednak ze stronami statycznymi jest trochę roboty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak jak mam gotowca to mam pełno roboty i sie nie wyrabiam. A jak mam robic 100% sam to chyba godzin w dobie nie starczy. Wiec zostane przy gotowcu. Ale może później... kto wie. W każdym bądź dzieki za rady itp. jak narazie chcę zrobić forum w phpBB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tego nie wiesz, ale phpBB wymaga serwera obsługującego i php, i bazy danych mysql. A tego żaden darmowy serwer ci nie zagwarantuje.

 

Ponadto - phpBB to mimo wszystko dość skomplikowany system, i aby go administrować, jest potrzebna jakaś tam ogólna wiedza na tematy www. Więc jeśli HTML jest dla ciebie za cieżki do nauczenia (a wcale nie jest, wystarczy tylko trochę przysiąść), to radzę ci - odpuść sobie.

 

A tak w ogóle to po co nam kolejne forum o astronomii? Te, ktore są, w zupełności wystarczą. Rozumiem, że każdy by chciał mieć swoje forum, ale najpierw trzeba się zastanowić nad faktem, kto tam będzie pisał. Bo nawet na tak popularnym board'zie jak to, dział o Astrofizyce nie tętni wyjątkowo bujnym życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz robic forum, to rob, ale nie wiem czy kolejne astroforum odniesie sukces. Co innego forum specjalizowane :) ale i tak reklama jest bardzo wazna. Bo jak na poczatku forum bedzie malo odwiedzane to potem i tak bedzie nie lepiej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie chcesz :? Ja kolejnemu forum nie wróżę wielkiego sukcesu.

 

Dobrze by było, gdybyś zmienił podstawowy styl z subSilver na jakiś inny. Niech twoje forum choćby layoutem wyróżnia sie od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w wróżby nie wieże

 

A ja bym na twoim miejscu uwierzyl, bo idziesz w slady kubatrona, o ile to w ogole nie jestes "TY". Nie dosc ze nazwales to "astroforum" w domenie, to do tego nawet dzialy te same. Obawiam sie, ze jakby z automatu zrobiles sobie sporo wrogow. Jezeli jeszcze tego nie widzisz, to za chwile przekonasz sie osobiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie działy, jak działy, chyba to sa nazwy uniwersalne. A w domenie mam nazwe astroforum. Ale w rzeczywistości forum nazywa sie inaczej. Chyba to nie jest jakaś plama na waszym honorze? :?

 

A propo wrogów, to nie strasz mnie tym. Ja od zawsze mam wrogów. I nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody kolego, nie zycze sobie, abys walil mi na priwa wulgaryzmy jak pod "buda z piwem". Masz odwage cywilna, to pokaz kolegom, jaki z ciebie wirazka. Dla mnie po odzywkach w stylu "ty kur...", "ty chu..." jestes zwykly "dres" i juz nie istniejesz.

 

Dorosnij i nabierz troche oglady i szacunku. Masz 13 lat a slownictwo juz mocno "wyrobione". Mysle, ze rodzice nie beda zadowoleni, jak przeczytaja twoje message.

 

No "dziecie" do kwadratu. Wlasnie zagladam na jego forum i co widzie? Na dole strony napis: "[Pon 11:49] Mariusz.K: Hahaha bardzo śmieszne :/ Jak wam nie pasuje to wypier... z tego forum"

 

Pytanie tylko, co tam np. Michau robi jako moderator :)

 

Ubawic sie mozna takimi akcjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.