Skocz do zawartości

[K] Pierwszy teleskop


Wasyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po krótkim wstępie w odpowiednim temacie i lekturze regulaminu giełdy przystępuję do założenia tematu! Mam nadzieję, że tytuł niczego nie narusza.

 

Chciałbym zakupić teleskop, który byłby pierwszą taką rzeczą w moim posiadaniu (nie licząc przyrządów optycznych na mojej broni [Leapers 3-9x32]). Głównym wymogiem jest cena. Liczę na to, że trafię na kogoś kto kupił sobie pierwszy tani teleskop, spodobało mu się i wymienił na porządny, a z tym starym nie ma co zrobić. Warto wspomnieć, że mieszkam na obrzeżach dużego miasta i wyczytałem, że w tym wypadku lepszy będzie refraktor, ale ja się nie znam. Przy moich funduszach raczej nie ma sensu określać zastosowania teleskopu, bo wyboru raczej nie ma... Ciekawskich odsyłam do mojego pierwszego posta.

 

Moje wymagania:

- cena do 500zł (im taniej tym lepiej)

- brak jakichkolwiek uszkodzeń wpływających na jakość obrazu

 

Pozdrawiam, Wasyl!

 

P.S. Aha! Nie wiem jeszcze jak jest na tym forum ale ja się na spam nie obrażam ;) Można też pisać do mnie prywatne wiadomość i jak coś to mogę też podać inny kontakt.

 

Myślałem o jakimś SkyLuxie, może?

Edytowane przez Wasyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę kase możesz mieć porządny sprzęt. To jest synte 6" dobson ewentualnie 5". Jak znajdziesz jakieś ogłoszenie "sprzedam synte 6cali" to pisz że za 500 zł bierzesz od reki . A co do transportu. Portal blablacar.pl tam znajdziesz kogoś kto jedzie na trasie z miejscowości gdzie jest teleskop lub obok niej przez twoją okolicę. Za 30 pln przywodzi z pocałowaniem ręki. Pozdrawiam. Jak coś znajdę dam znać

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i można ale jeszcze trzeba znaleźć kogoś kto chce sprzedać ;)

500zł to górna granica. Jak wspominałem doświadczenia nie mam wcale dlatego niekoniecznie chciałbym wydawać własnie tyle. Co do rady odnośnie portalu to dziękuję. Jak już znajdzie się teleskop to rozważę, aczkolwiek mam pewne opory aby zaufać jakiemuś obcemu człowiekowi w internecie. Ale zobaczymy, najpierw trzeba coś znaleźć!

 

Bardzo dziękuję za posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem wiadomosc na PW i nie dostalem jak na razie odpowiedzi

 

Przepraszam ale nie mam pojęcia jak się do tego odnieść. Nie złożył Pan żadnej konkretnej oferty i tak naprawdę nie wiem co Pan chce sprzedać, ani za ile.

Nie bardzo też mam jak się wybrać w taką długą podróż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.