Skocz do zawartości

Mgławica Kokon


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdarzyło mi się jeszcze fotografować dwóch obiektów w jednej nocy, ale wczoraj pogoda długo się u mnie utrzymywała, więc po skończeniu ekspozycji Pacmana wycelowałem jeszcze w IC5146.

 

Pod koniec sesji obiekt był już dość nisko, więc nie jestem w 100% zadowolony z efektu, być może to również wina mojej miejskiej lokalizacji, ale nie byłem w stanie zarejestrować pyłów znajdujących się w okolicach Kokona, gwiazdy też są jakieś takie przygaszone.

 

Ha 20 x 600 sek i 13 x 600 sek RGB.

 

QHY8L, TS APO 80, NEQ-6.

IC5146 small jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie ten obiekt I po fotce jaka zamiescil Marcin ostatnio moj apetyt sie nawet zaostrzyl. Jestem jednak realista. Mieszkam na obrzezach wielomilionowego miasta ,a foce ta sam kamera jak Ty Lukasz.

Twoja fotka choc estetyczna wyraznie pokazuje ,ze nie jest to '' miejski'' obiekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie ten obiekt I po fotce jaka zamiescil Marcin ostatnio moj apetyt sie nawet zaostrzyl. Jestem jednak realista. Mieszkam na obrzezach wielomilionowego miasta ,a foce ta sam kamera jak Ty Lukasz.

Twoja fotka choc estetyczna wyraznie pokazuje ,ze nie jest to '' miejski'' obiekt :)

 

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Liczyłem na więcej, po 5,5 h materiału.

 

Niestety moja miejscówka, kamera OSC, oraz moje obecne umiejętności na więcej nie pozwolą. Wiem już przynajmniej, że o ciemnych, pyłowych mgławicach mogę na ten moment zapomnieć.

 

Zdjęcie Marcina to pierwsza klasa, najlepiej się o tym przekonać próbując samemu zrobić zdjęcie tego obiektu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacman to rewelacja, jak dla mnie zdjęcie pierwsze klasa!!!

Tu Ha ukazało subtelne wnętrze mgławicy, ale widzę, że tło jest dość mocno wycięte i wraz z nim inne mgławice towarzyszące. Ne pewno jest to powód LP.

Z ciekawości możesz zobaczyć Łukasz, jeśli nie widziałeś, moją wersję z zeszłego roku na EQ3-2 i niemodyfikowanym Nikonem (!), ale za to na dość ciemnym wiejskim niebie:

http://astropolis.pl/topic/43002-ic-5146-kokon/

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez MarcinSn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacman to rewelacja, jak dla mnie zdjęcie pierwsze klasa!!!

Tu Ha ukazało subtelne wnętrze mgławicy, ale widzę, że tło jest dość mocno wycięte i wraz z nim inne mgławice towarzyszące. Ne pewno jest to powód LP.

Z ciekawości możesz zobaczyć Łukasz, jeśli nie widziałeś, moją wersję z zeszłego roku na EQ3-2 i niemodyfikowanym Nikonem (!), ale za to na dość ciemnym wiejskim niebie:

http://astropolis.pl/topic/43002-ic-5146-kokon/

Pozdrawiam! :)

 

Twoje zdjęcie zrobione jest niemodyfikowanym Canonem, naświetlanie tylko RGB przez niecałe 50 min.

 

Biorąc powyższe pod uwagę wyszło świetnie!

 

Ja łączyłem RGB z Ha, użyłem dedykowanej kamery z chłodzeniem i uzbierałem 5,5 h materiału

 

Widać jak na dłoni starą prawdę, że absolutnie nic nie zastąpi ciemnego nieba. Można wywalić krocie na sprzęt, ale bez dobrego nieba efekty będą takie sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.