Skocz do zawartości

Moja własna plaga


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak udało mi się ostatnio zrobić fotkę z której byłem zadowolony ale to przecież nie powód żeby zsyłać na mnie plagę:

 

MojeSzczescie.png

 

wierzcie albo nie a takie cuś wisi nad moją miejscówką i nie chce zniknąć od kilku dni !!

 

Czy to już tak zostanie :buahaha::kupa:

 

P.S.

Nie będę pisał co bo nad całą Polska nie ma nic - łatwo znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po miesiącu opadły mi emocje na tyle, że jestem w stanie opisać własną historię przyczyny braku pogody w jednym miejscu w Polsce miesiąc temu. Ta przyczyna to QHY8, które kupiłem, obserwatorium, które zbudowałem, do tego wreszcie QHY5 do guide, specjalnie wzięty urlop i inne. Wszystko miał być perfekt. W piątek 24 października miał przyjechać kurier z QHY8. Prognoza pogody na najbliższe dni idąc za meteogroup jak poniżej:

pogoda na kamerkę.jpg

 

Zapomniałem niestety, że będę potrzebował jeszcze przedłużkę między korektor a kamerkę pognałem do Janusza P. w Krakowie i dzięki niemu w parę godzin miałem w rękach niezbędną przedłużkę. Nic tylko pełnia szczęścia zagościła na mych ustach. W piątek wieczorem mimo małych problemów ze zdrowiem już siedziałem w obserwatorium, ale nic nie udało się zrobić, przyszła MGŁA. Pomyślałem, to nic, następne dni mają być takie pogodne, będę fotografował w kolejne noce. Nie dopuszczałem myśli, że fatum mnie dopadnie. A jednak. W sobotę wieczorem udało mi się zrobić pierwsze światło, kilka klatek M31. Niestety, koło 23 dopadła mnie znów mgła, a do tego problemy z żołądkiem. Poszedłem spać, ale nie myślałem i wierzyłem, że już więcej nieba nie zobaczę w najbliższe noce, a cały sprzęt będzie jedynie skarbonką. Kolejne zdjęcia z sat24 mówią same za siebie, żółty punkt to moje położenie.

 

26 niedziela:

Pogoda 26 10 2014_2.jpg

 

27 poniedziałek:

Pogoda 27 10 2014_22.jpg

 

28 wtorek:

Pogoda 28 10 2014_22.jpg

 

29 środa:

Pogoda 29 10 2014_22.jpg

 

W czwartek wróciłem po urlopie do pracy, a oczywiście na wieś gdzie budka wróciła pogoda. Wszystkie moje plany zostały zamiecione.

Mogę jedynie powspominać jak gwiazdy świecą nad budka w tą chwilę pogodnego nieba, zanim przyszła mgła.

 

obserwatorium2.jpg

 

Pogodnego nieba!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis budowy już jutro zamieszczę w wątku, gdzie opisywałem od początku jak to robiłem. Ogólnie z płyty budowlanej, zielonej, ale z zewnątrz pomalowałem na biało, bo jak powiedziałem Prezydent USA: Żadna bomba nie uderzy w Biały Dom :rofl:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.