Skocz do zawartości

IC 5070 Narrowband


ares96

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki panowie. Zombi, w zasadzie jazda to byla z kazdym kanalem wlacznie z H alpha, ponizej przykladowy stack S2. Widzac material z np kaf8300 to czysta przyjemnosc :) Tak sie zastanawiam, czy chcialbys pobawic sie tym materialem? Wiedzialbym czy da sie z tego wyciagnac wiecej. Nie ukrywam, ze Twoje podejscie do obrobki mi sie podoba. Wrzucic na Dropboxa?

s2 median.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie choć nie wiem czy da się tam coś poprawić - długo się zastanawiałem i właściwie nie ma się do czego doczepić ;)

 

Na pewno jest, w mojej ocenie wydaje sie, ze ciemne pyly mozna by lepiej wyeksponowac i z tym mam spory problem.

 

Stacki:

 

https://www.dropbox.com/s/wq4dbg6l9zmgtha/HA.fit?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/t16ke5t1lge305q/s2%20median.fit?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/vxl42a5bdlbi8n0/o3%20median.fit?dl=0

 

 

Zachecam tez innych do proby i publikowania w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem w ten materiał i nie biorę się za niego - to co tam zobaczyłem to masakra i zastanawiam się jak udało Ci się z tego tyle wyciągnąć.

Jeżeli chodzi o ciemne pyły to aby je można było wydobyć potrzeba kontrastu, skali i materiału bez szumu - praw fizyki nie przeskoczysz każde - odszumianie niszczy delikatne ciemne struktury.

U Ciebie wszystko jest w należytych proporcjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię takie makabryczne wyzwania. Wrócę do domu to zawalczę jeśli można oczywiście.

 

Oczywiscie, ze mozna, nalegam wrecz :) Skoro niebo masz rownie gowniane jak ja i focisz z miasta to moze wyjsc cos ciekawego!

 

Coś z Ha jest nie tak - tam nic nie ma.

Sprawdzilem, plik jest bez zarzutu, sprobuj jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem w ten materiał i nie biorę się za niego - to co tam zobaczyłem to masakra i zastanawiam się jak udało Ci się z tego tyle wyciągnąć.

 

 

Sam nie wiem. Generalnie pod moim jasnym niebem jakosc materialu mam w skali od marny do tragiczny w kazdym filtrze wylaczajac jedynie zdjecia w Ha.

Jak z tego da sie cokolwiek wycisnac co na koncu bez wstydu moge powiesic na scianie? Chyba tylko wyciaganiu najlepszych narzedzi z kolejnych programow tj Maxim, AstroArt, PS, ImagesPlus, Pix itd.. a ostatnio totalny odlot co prawda platne ale genialne tutoriale Warrena Kellera i Petera Proulx ->

http://ip4ap.businesscatalyst.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pobawiłem się chwilkę tym materiałem, chociaż oryginalne zdjęcie uważam za dobre. Ha jest moim zdaniem całkiem przyzwoite, tylko mało klatek, co przekłada się na duży poziom szumu. Pozostałe kanały nadają się tylko do przygotowania warstwy koloru, ponieważ zostały zrobione w bin2, i nie wnoszą praktycznie nic do sztucznej luminacji. Ogólnie chyba warto wydłużyć ekspozycje.

 

RGB_new_7 copy2.jpg

Tradycyjne SHO, czyli wszystkie barwy tęczy

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim zainteresowanym, ktorym sie chcialo pokazac wlasne wersje! Jest na co popatrzec i co poprawic patrzac na wasze prace.

 

Szczegolnie przypadla mi do gustu wersja Skriabinlover'a. Dzieki Tobie widze, ze przy ponownym podejsciu do tego materialu mozna znaczaco poprawic szum, dodatkowo odkryles kilka detali w "grzywce" ktore u mnie widze dopiero przy duzym powiekszeniu. Swietne wyostrzenie tej partii, zachowanie detali i odszumienie! :) Moglbys napisac pokrotce jak i w czym do tego podszedles? Czy dodawales Ha do pozostalych filtrow przed polaczeniem? [zgaduje z uwagi na niebieskie obwodki wokol tej dwojki gwiazd].

 

W pracy Spirita fajna odczuwalna glebia obrazu, pokazuje mi, ze moge jeszcze popracowac nad luminacja :)

 

Jarzyna Bogdan! Pewnie tylko z uwagi na nie swoj material brak wiekszej motywacji do pokazania cudenka, jakie przez lata pokazywales i podziwialismy w wiekszosci. Twoje zdjecia byly jedne z pierwszych jakie podziwialem zaczynajac interesowac sie astrofotografia :)

 

 

 

Edytowane przez ares96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że Ci się moja wersja podoba. Prawdę mówiąc, jak na nią teraz patrzę, to dochodzę do wniosku, że osiągnąłem efekt kredek świecowych. Brakuje takiej lekkości i wszystko jest jakby nieumiejętnie narysowane pastelami na kartce. Może kiedyś zapanuję nad tym...

 

Z tego co pamiętam, to siarkę i tlen przygotowywałem tak samo - Digital Development w Maximie, żeby wyciągnąć to co się da > zapis w tiff. Ha podobnie, tylko po drodze użyłem filtra dekonwolucji (http://www.princeton.edu/~rvdb/images/deconv/deconv_MaximDLnew.html), żeby wydobyć detale.

Następnie w Photoshopie pousuwałem usterki (nieprawidłowe kolumny i jakieś ślady po pyłkach) + wstępne krzywe. Dalej resize 2x dla SII i OIII, lekkie wyrównanie tła i składanie koloru w Fitsworku. Powrót do PS > krzywe, aby wyciągnąć niebieski i czerwony, potem filtr Camera Raw, żeby usunąć szum i wzmocnić/osłabić różne barwy, jasności, cienie itp., zamienić fioletowe obwódki gwiazd na niebieskie. To była warstwa koloru, teraz trzeba zrobić sztuczną luminację z Ha i reszty.

Do warstwy Ha, która była użyta przy tworzeniu warstwy koloru, dodałem odszumione warstwy pozostałych kolorów w trybie mieszania Screen (Ekran) i z ustawieniem przeźroczystości jakieś 15%. Całość scaliłem i połączyłem z warstwą koloru, zmieniając tryb mieszania na Luminosity (Jasność). Utworzyłem z tego nowy obrazek, zwiększyłem kontrasty i zmniejszyłem jasność. Potem minimalnie odszumiłem (chyba w sumie niepotrzebnie) i zmniejszyłem gwiazdki.

Największy problem dla mnie powstaje przy łączeniu koloru z luminacją, bo wynikowy obraz wychodzi marnie i trzeba się nagimnastykować, żeby go poprawiać, a ostatecznie i tak nie jestem zadowolony. Pewnie coś źle robię.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.