Skocz do zawartości

Zakup obiektywu do astrofotografii


piotrek1887

Rekomendowane odpowiedzi

A najlepsze w tym wszystkim jest to, ze ten GPS jest tak na prawde po g...o potrzebny, tylko pazerni projektanci pentaxa chcieli troche więcej zarobić. Jedyne, co robi ten GPS to dostarczanie lokalizacji - która sie nie zmienia przecież w czasie nocy i nic by nie stało na przeszkodzie wprowadzić ją ręcznie. No cóż, ale wtedy nikt by nie kupił super mega hiper GPS za 1000 zł...

 

To nie tak, bo spróbuj wklepać ręcznie dane GPS o położeniu do lustrzanki Pentax i ręcznie obracać matrycą / da się ręcznie obracać matrycą w Pentaxach funkcją "dostosowanie kompozycji" / . Te obliczenia wykonuje program zawarty w GPS i przelicza o ile i w którą stronę, ma się matryca przesunąć lub obrócić.

 

Krakus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze w tym wszystkim jest to, ze ten GPS jest tak na prawde po g...o potrzebny, tylko pazerni projektanci pentaxa chcieli troche więcej zarobić. Jedyne, co robi ten GPS to dostarczanie lokalizacji - która sie nie zmienia przecież w czasie nocy i nic by nie stało na przeszkodzie wprowadzić ją ręcznie. No cóż, ale wtedy nikt by nie kupił super mega hiper GPS za 1000 zł...

Popieram, w aparacie jest chyba kompas i akcelerometr (wyświetla "libelki" pomocne do kadrowania) więc potrzeba jest tylko współrzędnych lokalizacyjnych, (z grubsza, pewnie i pół stopnia będzie ok bo pewnie kompas ma więcej błędu) by określić położenie bieguna na niebie i obliczyć ruch nieba i korekty.

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie tak, bo spróbuj wklepać ręcznie dane GPS o położeniu do lustrzanki Pentax i ręcznie obracać matrycą / da się ręcznie obracać matrycą w Pentaxach funkcją "dostosowanie kompozycji" / . Te obliczenia wykonuje program zawarty w GPS i przelicza o ile i w którą stronę, ma się matryca przesunąć lub obrócić.

 

Krakus

A dlaczego ręcznie? Dlaczego sam korpus nie może sobie tego przeliczać na podstawie wklepanych współrzędnych? Skoro i tak wszystkie czujniki znajdują się w korpusie, to ja nie widzę problemu. Założę się, że obliczenia i tak wykonuje korpus, bo to w nim znajduje się mocny procek, który jest to w stanie zrealizować. Bez sensu by było wsadzanie do GPSa drugiego mocnego procka, który by tylko liczył te korekty. Założę się, że sam GPS to proste urządzenie z taką samą funkcjonalnością, jak układy za 50 zł (bo odbiornik GPS tak na prawdę tyle jest warty - to nic skomplikowanego i układy "nie firmowe" tyle kosztują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie jest oferta sprzedaży prowadzenia z akumulatorem i lunetką, głowicą i statywem za chyba 1000 zł.

Użyteczność tego zestawu do astrofoto miażdży w każdej dziedzinie tego O-GPS1 Astrotracera.

 

Piszesz o giełdowej ofercie prowadzenia do astrofoto, że miażdży w każdej dziedzinie tego O-GPS1 Astrotracera Pentaxa. Pytam więc czy miażdży tego O-GPS1 Pentaxa w gabarytach urządzenia, jego wadze, prostocie użycia, czasu potrzebnemu do przygotowania się do astrofoto, cenie / nowy kosztuje ok 1000 zł / ? Co do samych zdjęć, to nie posiadam tego urządzenia ale uważam, że patrząc po moich zdjęciach statywowych bez prowadzenia za ruchem nieba - to że samo wydłużenie expozycji tych zdjęć przy równoczesnym obniżeniu ISO - dało by znacznie lepsze efekty. Czy zdjęcia by były lepsze czy gorsze od innych opcji astrotrakerów - tego nie wiem, bo nie robiłem nim zdjęć / innymi też nie /.

Może jest ktoś na forum z Krakowa, kto ma tego GPS Pentaxa - bo może byśmy go przetestowali ?

 

Krakus

Edytowane przez Krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witajcie:) Kupilem wczoraj Pentax O-GPS-1 :) W PL kosztuje od 960zł do 1200zł. Ja zakupilem za 171$ + 10$ wysyłka;) licze ze za tydzień bede miał. Łącznie wyliczylem ze zapłacę ok. 760zł. Wliczony w to jest VAT, o ile ktos sie doczepi na odprawie celnej;) bo Cło jest od wartości 150 euro:)

Edytowane przez piotrek1887
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o giełdowej ofercie prowadzenia do astrofoto, że miażdży w każdej dziedzinie tego O-GPS1 Astrotracera Pentaxa. Pytam więc czy miażdży tego O-GPS1 Pentaxa w gabarytach urządzenia, jego wadze, prostocie użycia, czasu potrzebnemu do przygotowania się do astrofoto, cenie / nowy kosztuje ok 1000 zł / ? Co do samych zdjęć, to nie posiadam tego urządzenia ale uważam, że patrząc po moich zdjęciach statywowych bez prowadzenia za ruchem nieba - to że samo wydłużenie expozycji tych zdjęć przy równoczesnym obniżeniu ISO - dało by znacznie lepsze efekty. Czy zdjęcia by były lepsze czy gorsze od innych opcji astrotrakerów - tego nie wiem, bo nie robiłem nim zdjęć / innymi też nie /.

Może jest ktoś na forum z Krakowa, kto ma tego GPS Pentaxa - bo może byśmy go przetestowali ?

 

Krakus

Byłoby miło jakby ktoś napisal z praktycznej strony jak ten GPS się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ręcznie? Dlaczego sam korpus nie może sobie tego przeliczać na podstawie wklepanych współrzędnych? Skoro i tak wszystkie czujniki znajdują się w korpusie, to ja nie widzę problemu. Założę się, że obliczenia i tak wykonuje korpus, bo to w nim znajduje się mocny procek, który jest to w stanie zrealizować. Bez sensu by było wsadzanie do GPSa drugiego mocnego procka, który by tylko liczył te korekty. Założę się, że sam GPS to proste urządzenie z taką samą funkcjonalnością, jak układy za 50 zł (bo odbiornik GPS tak na prawdę tyle jest warty - to nic skomplikowanego i układy "nie firmowe" tyle kosztują).

Jak na razie to też żadna inna firma nie umieściła astrotrakera w korpusie za 3 - 4 tys zł / cenę odnoszę się do lustrzanek Pentax, bo tyle kosztują same puszki /. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Sam bym taką puszkę chętnie nabył w tej cenie. Poza tym też uważam, że ten GPS Pentax, za drogi ale nikt inny nie produkuje takiego urządzenia do lustrzanek - taniej.

Krakus

Edytowane przez Krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ręcznie? Dlaczego sam korpus nie może sobie tego przeliczać na podstawie wklepanych współrzędnych? Skoro i tak wszystkie czujniki znajdują się w korpusie, to ja nie widzę problemu. Założę się, że obliczenia i tak wykonuje korpus, bo to w nim znajduje się mocny procek, który jest to w stanie zrealizować. Bez sensu by było wsadzanie do GPSa drugiego mocnego procka, który by tylko liczył te korekty. Założę się, że sam GPS to proste urządzenie z taką samą funkcjonalnością, jak układy za 50 zł (bo odbiornik GPS tak na prawdę tyle jest warty - to nic skomplikowanego i układy "nie firmowe" tyle kosztują).

Moim zdaniem masz rację . Za dużo kosztuje jak na puszkę:) dobrze że zasilana zwykłym paluszkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piotrek1887 - skąd jesteś ?

 

Krakus

Poznań

 

 

 

 

No to szkoda że mieszkasz tak daleko, bo do Poznania z mojego Krakowa to kawał drogi.

Jak Ci się uda przetestować GPS z funkcją astrotraker to chętnie o tym poczytam.

Jakby co to mogę służyć pomocą .

Krakus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie. O-GPS-1 już mam. Kupiłem też obiektyw Pentax smc DA 35 mm f/2.4 AL. Rozglądam się za obiektywem starszej wersji z większą ogniskową. Co powiecie na taki obiektyw? http://allegro.pl/rzadki-ultrajasny-takumar-135-2-5-m42-sample-i4893282716.html i coś takiego http://allegro.pl/super-takumar-50-1-4-legenda-piekny-i4890725285.html

Edytowane przez piotrek1887
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.