Skocz do zawartości

VII Zimowy Zlot Astronomiczny


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy w końcu program zlotu, lepiej późno niż wcale :)

 

Czwartek:

Od rana – Przyjazd zlotowiczów i zakwaterowanie.
18:00 – Kolacja. Po kolacji wspólna integracja przy ognisku oraz obserwacje nieba do oporu

 

Piątek

Od 09:00 – Śniadanie
12:00 – 15:00 Prelekcje:
„Amatorski odbiór satelitów pogodowych” – MaciekM
„O akustyce meteorów” – donPedro
„Słońce w H-alpha – obserwacje, dobór i modyfikacje sprzętu” – Łukasz83
16:00 – Obiadokolacja
17:00 – Astrokalambury – Walka drużyn :)
19:00 – Obserwacje

 

Sobota

Od 09:00 – Śniadanie
12:00 – 15:00 Prelekcje:
„Organizacja koła astronomicznego” – PawelBe
„Budowa 20″ teleskopu typu „low rider” – Bodi
„Isana – miejsce marzeń” – Adamo
15:00 – Jeden z dziesięciu: konkurs/zabawa
16:00 – Obiad
19:00 – Ognicho + kiełbaski. Wspólna integracja przy ognisku oraz obserwacje nieba do oporu

 

Niedziela

09:30 – Śniadanie
12:00 – Wspomnienia ze zlotu ;), oficjalne zakończenie zlotu (oczywiście w ośrodku można zostać do wieczora)

 

PS. Gdyby ktoś chciał się jeszcze z nami podzielić ciekawą prelekcją zapraszam na PW.

PS2. W tym roku niestety (lub stety:) ) koszulki będą jednak z krótkim rękawem, obdzwoniłem wiele drukarni i niestety są problemy z Longsleevami początkiem roku.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie napisałem jeszcze bardzo ważnej informacji:

 

W konkursie wiedzy o astronomii będą bardzo ciekawe nagrody do wygrania, m.in:

- Kalendarz ze zdjęciami astrofoto (Sponsor: Michał Kałużny - Astrofotografia.pl)

- Niezwykle ciekawy program astronomiczny PERIAPSIS ( Sponsor: autor programu Bartosz Wojczyński - Profil oproramowania na FB)

- Kubki z motywami astronomicznymi

 

Sponsorom bardzo dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pobliskiej Dukli jest lodowisko. Jeśli ktoś z Was lubi jeździć, to możemy połączyć siły. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, a ja na pewno zabieram swoje.

http://www.terazkrosno.pl/wiadomosci/1356-lodowisko-w-dukli-oficjalnie-otwarte

Powiem Ci, że bardzo chętnie. Jeśli tylko będzie chwila wolnego czasu to dołączam się.

 

A można gdzieś taki kalendarz kupić? (Bo na zwycięstwo w konkursie realistycznie nie liczę :))

Papatki robił konkurs na FB i można też było wygrać taki kalendarz, szczerze to nie wiem czy ma jeszcze do sprzedania. Mogę go o to zapytać. Ale może jednak uda się w konkursie go wygrać, dlaczego nie, pytania są proste, chociaż niektóre podchwytliwe?:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy meteo są dosyć pesymistyczne, ale ducha ine gaśmy....

 

Może nie będzie tak źle, accuweather akurat jednak trochę napawa optymizmem.

 

accu_01.jpg

 

PS. Mam do Was pytanie. Czy ktoś ze zlotowiczów ma może filtr Solar Continuum (540nm) 1,25"?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.