Skocz do zawartości

Saga Baldur's Gate - quiz dla miłośników nieśmiertelnej gry RPG


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Trybus

Nazwa: Saga "Baldur's Gate" - quiz dla miłośników nieśmiertelnej gry RPG

Kategoria: Quizy ogólne

Opis: "Pan Mordu zginie, ale przed śmiercią spłodzi legion śmiertelnych potomków, a ślady ich przejścia znaczyć będzie chaos" - tako rzecze mędrzec Alaundo.

 

Są gry, które na zawsze zapisały się w historii. Bez zwątpienia jedną z najlepszych z gatunku RPG była seria Baldur's Gate. Do dziś pamiętam, jak na ul.Czarnowiejskiej w Krakowie, w nieistniejącej już wypożyczalni DVD "Beverly Hills" kupiłem ogromne pudło, a w nim dwanaście płyt CD z wszystkimi częściami gry, począwszy od "Baldur's Gate", przez dodatek "Opowieści z Wybrzeża Mieczy", po rewelacyjną "Baldur's Gate II Cienie Amn" i wieńczący opowieść "Tron Bhaala". Do dziś mm te płyty. Później w akademiku siedziało się do rana, przechodząc kolejne lokacje, zabijając wrogów, rozwiązując questy i gromadząc doświadczenie. To były "fantastyczne" chwile, dosłownie i w przenośni.

Później jeszcze kilkanaście razy przechodziłem całą serię Baldura, różnymi postaciami i na różne sposoby. I za każdym razem z dużą frajdą.

 

Grywałeś w Baldura? Sprawdź, ile pamiętasz :D

 

Kliknij tutaj, aby rozwiązać ten quiz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz grę w BG1, dołączasz początkowych NPC a tu nagle... "Milcz ty przeterminowana dziwko" :P

 

Kula ognia to była podstawa, nawet na nowszym silniku BG2 :)

assasin.jpg

 

Jeszcze nowszy silnik wyglądał jeszcze ciekawiej...

iwg_x_6.jpg

 

Ale z czasem trzeba było ruszyć do krainy z większą ilością smoków.

dragon.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś jako 8 czy 9 letni smark grałem w Baldru'sa i nawet mi to szło, jak dziś zainstalowałem tą grę, to jednak przyzwyczajenie do nowszej grafiki wzięło górę nad wspomnieniami, wyłączyłem po 10 minutach gry :)

Pamiętam też dokładnie że na pierwszym moim komputerze (2006 lub 2007) rozpocząłem trwającą do dziś przygodę z RPG'ami.

Pierwszą serią w którą grałem i gram nadal jest chyba nieśmiertelny gothic :)Toggle_desktop_(Gothic_I)_(kod_efekt)_(b

Posiadam wszystkie gry z tej serii oraz dodatki do niej :) Nie liczy się grafika lecz klimat i fabuła :) (taak przeczę sam sobie, wyżej pisałem co innego)

W Skyrima też grałem łącznie kilkadziesiąt godzin ale jednak nie ma w sobie tego czegoś co ciągnie do ponownego przejścia tej gry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny temat - osobiście w Baldursa nie grałem ale za to jestem wielkim fanem The Elder Scrolls. A tu moje pamiątkowe fotki z Skyrima z którymi nie mogę się rozstać bo przypominają mi chwile spędzone nad grą:

 

Tu pierwsza randka z moją przyszłą żoną:

TESV_111130_2024361.jpg

 

Tu nasz ślub

TESV_111130_2031495.jpg

 

Tutaj zaczątki mojego astro hobby:

TESV_111201_2238452.jpg

 

Tu ja jako kucharz:

TESV_111206_2249386.jpg

 

Tu prowadzę prelekcję:

TESV_111207_2110594.jpg

 

A tu ja jako wilkołak:

TESV_111207_2124204.jpg

 

I tak dalej - mam tych fotek całą masę ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.