Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Filmy sci-fi 2015

* * * * * 1 głosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6290 postów

*
Popularny

Wzorem tematu z roku poprzedniego, sprawdźmy co nas czego w tej kwestii w 2015 :)

EX MACHINA

10305419_611495262296071_646182021495079

Programista jednej z największych firm internetowych wygrywa konkurs, którego nagrodą jest tygodniowy pobyt w górskiej posiadłości swojego szefa. Przybywając na miejsce, Caleb odkrywa, że jest częścią przełomowego eksperymentu. 

AVENGERS: AGE OF ULTRON

avengers-age-of-ultron-logo-110784.jpg

Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić program utrzymania światowego pokoju, sytuacja się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety.

INSURGENT

The_Divergent_Series:_Insurgent_1.jpg

Beatrice Prior konfrontuje się z wewnętrznymi demonami i kontynuuje walkę przeciwko ogromnemu sojuszowi, który może spowodować rozpad społeczeństwa.

STAR WARS: THE FORCE AWAKENS

Star-Wars-Episode-7-Title-Force-Awakens-

Brak zarysu fabuły, wiadomo, że akcja ma się dziać 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi.

JUPITER: ASCENDING

640_jupiter_ascending.jpg

Genetycznie zmodyfikowany były łowca przybywa na Ziemię, by odnaleźć młodą dziewczynę, której przeznaczone jest niezwykłe dziedzictwo. 

TERMINATOR: GENISYS

7660314.3.jpg

JURASSIC WORLD

_1392673279.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=RFinNxS5KN4

Naukowcy tworzą nowy gatunek dinozaura. Wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli i gad ucieka z parku. 

MAD MAX: FURY ROAD

640_mad_max_fury_road_poste.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=akX3Is3qBpw

Max to były policjant, któremu w przeszłości zamordowano rodzinę. Od tego momentu staje się mścicielem, w zniszczonym wojną nuklearną świecie... Maxowi przyjdzie zmierzyć się, między innymi, z szalenie niebezpiecznym gangiem poruszającym się na motorach...

+10
Post rekomendują: Marek_N, Payne, lech, seta80, m_jq2ak, Darek_B, Hans, Iluvatar, Ura, Jacek160,

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

Piotr4d

Piotr4d

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1179 postów

Zapowiada się całkiem całkiem udany rok. Choć większość propozycji, to odgrzewane kotlety mam nadzieje, że przynajmniej część spełni pokładane w nich obietnice dobrego kina SF. Pożyjemy zobaczymy.

Piotr.

Użytkownik Piotr4d edytował ten post 14 styczeń 2015 - 20:06

0

SW - 100/900ED, 80/600ED, HEQ5 mod. Celestron 15x70, ATiK 314L+, ASI 224MC, QHY5. Walizka akcesoriów. 

Wszystkie kolory są sobie równe, ale niektóre są równiejsze... 

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6290 postów

Jedno jest pewne - Disney zarobi ciężkie pieniądze, obstawiam nieco powyżej 3 mld $ ;)

0

Winter

Winter

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 638 postów

Nie mogę się już doczekać filmu Ex Machina. Sztuczne inteligencje, androidy itp. śnią mi się po nocach i czytam non stop na ten temat. Liczę na to, że w filmie będzie podejście filozoficzne do zagadnienia.

0

Aktualnie strzelam z : EQ6, Canon 700D, Canon 400L, Samyang 14 :)

astrorumia

astrorumia

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 53 postów

Zapomniałeś nowy film sf Ridleya Scotta " The Martian"

+1
Post rekomendują: Paether,

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6290 postów

Zapomniałeś nowy film sf Ridleya Scotta " The Martian"

Pewnie sporo ciekawych produkcji pominąłem, proszę więc dodawać swoich faworytów ;)

0

Agent Smith

Agent Smith

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 854 postów

Ja to się tylko modlę, żeby R. Scott nie zrobił sequela do Blade Runnera...  :stop:

0

Piotr4d

Piotr4d

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1179 postów

Pierwszy kwartał roku już za nami, a tym samym kilka tytułów zdążyło wejść na ekrany kin (i monitorów). Sam niestety nie  obejrzałem żadnego z proponowanych wyżej filmów. I zastanawiam się czy wiele straciłem. Może ktoś podzieli się swoimi wrażeniami i opinią na temat obejrzanego filmu  SF ad. 2015.

0

SW - 100/900ED, 80/600ED, HEQ5 mod. Celestron 15x70, ATiK 314L+, ASI 224MC, QHY5. Walizka akcesoriów. 

Wszystkie kolory są sobie równe, ale niektóre są równiejsze... 

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6290 postów

Świeżutki trailer Gwiezdnych Wojen   :sterb029:

+1
Post rekomendują: ekolog,

*Wojtek*

*Wojtek*

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4873 postów

Czekam na ten film ale obawiam się, że to będzie podobne do tych poprzednich części. W GW podobały mi się tylko 3 pierwsze części, czyli te najstarsze, pozostałe niestety już nie.

0

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6290 postów

Przez weekend obejrzałem 2 filmy z mojej listy - Ex Machina i Jupiter Ascending

Odnośnie pierwszego to czuję pewien niedosyt. Założenie jest fajne, kameralna scenografia, kameralna obsada, wszystko po to żeby stworzyć specyficzny lekko klaustrofobiczny klimat. Po części się to udało, ale zabrakło mi czegoś...pewnego odczucia i okazało się, że to coś ma swoją nazwę - Dolina niesamowitości ( Nie czułem tego niepokoju, który byłby bardzo wskazany, a świetnie został wprowadzony np w filmie Automata.

Brakło mi chyba też mocniejszego twistu fabularnego, ten ze służącą był słaby. Film nie zaskakuje w żadnym momencie. Jednak nie żałuję obejrzenia chociaż nie utkwi mi w pamięci.

Jupiter...Pojawia się tam taki tekst: "czas to najcenniejszy towar w całym wszechświecie" i cały czas biję się z myślami czy nie odebrano mi 2 jednostek tego towaru. Aktorsko strasznie sztywne, Wachowscy znów bawią się w temat "ludzie są uprawiani". Płytka (albo bardzo okrojona) fabuła z lekko bajkowym klimatem (Kopciuszek?). Wachowscy odkąd przestali być braćmi chyba stracili jaja, co widać w filmach.

Na plus oprawa graficzna. Wiadomo, że 176 mln $ musiało być na coś przeznaczone oprócz gaży dla Tatuma :D Co ciekawe film ledwo się zwrócił (182 mln $ zysków).

Poza tym, ładny Jowisz od czasu do czasu ;)

f826d1a79341fefe.jpg

0

WielkiAtraktor

WielkiAtraktor

Słonecznik

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 921 postów

Naukowcy tworzą nowy gatunek dinozaura. Wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli i gad ucieka z parku. 

Czekam niecierpliwie (jako fan od dziecka). Liczę na spory budżet i (w miarę) powagę.

Ktoś gdzieś zauważył, że dotychczasowe filmy ciągle nie wyczerpały jeszcze całego materiału z pierwszej powieści Crichtona. Np. spływ rzeką i „ptaszarnia” – widzieliśmy je dopiero w JP III. A pokazana na trailerze jazda na motocyklu na wyścigi z raptorami to też nie nowość, było w Zaginionym świecie (tj. w powieści).

0
Mak SW 127, refraktor Hα 90 mm z filtrem LS50, Lunt LS50THα, Newton ATM 300/1500 mm, TS Marine 15x70 i in.
Astrozdjęcia i animacje
Moje programy: ImPPG (obróbka stacków i wyrównywanie animacji słonecznych), Stackistry (stacker oparty o libskry)

Hans

Hans

Astropolis.pl

• Moderator
  • 9647 postów

Nie moge sie doczekać mad maxa. Trailer wyrwal mnie z kapci.

Pozdrawiam.

0
Hans

Złapać tranzyt extrasolarny? To proste. Też możesz
XO-2, XO-3b, TrES-3b, WASP-14b, HAT-P-3b - https://sites.google...anety-z-garazu'

Odkryć własną zmienną? To proste. Też możesz.
RRC, EA a moze jakas EW? - https://sites.google...-projekt-i-idea

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6290 postów

Liczę na spory budżet

Początkowo mówiło się o nieco ponad 150 mln $, obecnie ocenia się na 190 mln $.

0

Hans

Hans

Astropolis.pl

• Moderator
  • 9647 postów

W sumie, to jest jeszcze jeden mocno powiązany temat z SF - gry. Wiele mają wspolnego najnowsze produkcje z kinowymi klimatami. A bedzie sie działo. Wystarczy popatrzeć nad czym pracuje CD Projekt (nowy Wiedźmin już za chwile, Cyberpunk 2077)... grubo.

Pozdrawiam.

0
Hans

Złapać tranzyt extrasolarny? To proste. Też możesz
XO-2, XO-3b, TrES-3b, WASP-14b, HAT-P-3b - https://sites.google...anety-z-garazu'

Odkryć własną zmienną? To proste. Też możesz.
RRC, EA a moze jakas EW? - https://sites.google...-projekt-i-idea

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników