Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Filmy sci-fi 2015

* * * * * 1 głosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

Hans

Hans

Astropolis.pl

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9595 postów

Nowy Mad Max właśnie wbił się na wysokich obrotach  na moją listę top10. Nie wiem jeszcze na którą pozycję i co zezłomował, bo kurz ciągle wisi w powietrzu ;)

Epicki, polecam - koniecznie w 3D

Pozdrawiam.

0
Hans

Złapać tranzyt extrasolarny? To proste. Też możesz
XO-2, XO-3b, TrES-3b, WASP-14b, HAT-P-3b - https://sites.google.com/site/astroamator/fotometria/Egzoplanety-z-garazu'

Odkryć własną zmienną? To proste. Też możesz.
RRC, EA a moze jakas EW? - https://sites.google.com/site/astroamator/home/projekty/vsx---the-international-variable-star-index-projekt-i-idea

Pietro

Pietro

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 195 postów

Wczoraj też byłem,tylko na 2D. 3D to nie dla mnie.A co do filmu to naprawdę,rewelacyjny z klimatem.No i ten nasz rozgadany Max :)

0

SW 200-1000,Point Grey Blackfly z IMX249,Solar Continuum,Baader Uv/Ir-Cut,CG 5,TeleXtender 5x,ND3.8,EOS 500,Sigma 17-70 Dc Macro Os,Helios 44M-4,Ps4 xD

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

Po seansie "Avengers: Age of Ultron"

Nie jest to kino wybitne, ambitne, itp ale oglądało się z niesamowitą przyjemnością. Ponad 2 godziny wizualnej zaj***stości : :yahoo: . Na plus również poświęcenie większej ilości czasu postaciom nieco pominiętym w pierwszej części. 

Joss Whedon kończy swoją przygodę z Marvelem. Infinity Wars już w wykonaniu braci Russo powinno być znacznie lepsze również pod względem fabularnym.

0

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

*Wojtek*

*Wojtek*

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4873 postów

Obejrzałem nowego Mad Max Fury Road. Dla mnie to jest film na jeden raz i od połowy już się męczyłem oglądając go. Niestety jestem "rozczarowany" ale to nawet nie chodzi o poziom filmu. Jakość efektów i wykonanie jest dobre. Pewnie wyrosłem już z takiej tematyki.

+1
Post rekomendują: Winter,

ekolog

ekolog

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • 5589 postów

Właśnie wróciłem z Mad Max Fury Road.Z okazji dnia ojca córka zabrała mnie na ten film.

Zna się na filmach i uznała ten za najlepszy obecnie w kinach.

Najpierw ciekawostki werbalne.

Ku mojemu miłemu zaskoczeniu w filmie pojawił się na chwilę jakiś gość co go nazywali "Ekolog".

Jest scena gdy bohaterowie patrzą na niebo i widzą tam gwiazdy, drogę mleczna a nawet lecącego satelitę i rozmawiają o nim.

Film jak to USA-film nie pozwala się nudzić, jest widowiskowy, ma parę mocnych wizualnie pomysłów.

Ciekawe były też oryginalne lornetki i lunety.

Powiało też prawdziwym SF bo widać, że po wojnach atomowych życie na Ziemi to będzie ciężka sprawa

(sucho, trudno o uprawianie roślin; problemy z prokreacją - wyjątki mają szanse czy też możliwości). 

W filmie jest też oczywiście subtelnie, a więc z klasą, pokazany rozwój uczucia (miłości) między głównymi bohaterami.

Aktor jest (o ile ja powinienem oceniać urodę męską i mam choć szczyptę kwalifikacji) bardzo przystojnym mężczyzną, aczkolwiek zdumiewały mnie jego usta.

Po tylu bijatykach wyglądały na nietknięte/super.

Nawet córka zwróciła na nie uwagę jako na zbyt piękne może (wspomniała coś o jakimś "botox" - cokolwiek to jest).

Idee sf powiedzmy nie na miarę "Jestem legendą", czy "Łowca androidów" ale rozrywka ok.

Pozdrawiam

Użytkownik ekolog edytował ten post 24 czerwiec 2015 - 11:32

0
Z pierwszą lornetką astronomiczną lub teleskopem kup latarkę diodową czerwoną (o mapkach szukaj na forum)
WSZYSTKIE WSZECHŚWIATY SĄ WIECZNE
Wielki Wybuch był tylko etapem na drodze od nieskończonej przeszłości

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

To będzie...(niech każdy sobie doda przymiotnik po obejrzeniu trailera)  :rofl:  :compress:

0

Iluvatar

Iluvatar

Astropolis.pl

• Astrofotografia
  • 2742 postów

Pixels będzie albo genialne, albo potwornie słabe i kiczowate. Obawiam się tej drugiej wersji ze względu na Sandlera w obsadzie i przy scenariuszu.

0

HEQ5, TSAPO65Q + Canon EOS 450D mod, SK804A + Orion SSAG

Do poczytania dla początkujących:
Od laika do astrofotografika - wstęp do astrofotografii autorstwa Jacka Bobowika
Jak połączyć montaż z komputerem

*Wojtek*

*Wojtek*

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4873 postów

Dzieciom może się podobać. Może będzie to to zabawne ;).

0

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

Obejrzałem "Insurgent".
Ten film jest okropny, jak fryzura głównej bohaterki połączona z ciągle tym samym grymasem na twarzy...

shailene-woodley-goes-in-action-for-insu

0

DominikRD

DominikRD

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 991 postów

Dobrze wiedzieć aby nie stracić 2 godzin swojego cennego czasu :)

0
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod. 
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20

wimmer

wimmer

Gość od tabeli

• Społeczność Astropolis
  • 4159 postów

A ja jakiś czas temu obejrzałem nowego Terminatora.
"Terminator: Genisys" w moim mniemaniu jest tak niedorzeczny, że aż boli! Z ikony s-f zrobili głupowatą komedię familijną.
Dwójka stanowi dla mnie niemal kult. Każdy z nas ma pewnie taki film, który oglądał bardzo dużo razy, a jak leci akurat w telewizji, to znów go ogląda. Dla mnie takim filmem jest własnie "Terminator: Dzień Sądu". Nie liczyłem, ale na oko oglądałem go z 35-40 razy. Serio.

Po obejrzeniu nowego Terminatora jestem zły i rozżalony. Z "dwójki" nie zostało już nic. Nawet Terminator przestał być maszyną do zabijania.
Czwórka - "Ocalenie", który przez wielu był krytykowany, jak dla mnie to przy "piątce" jest arcydziełem!

Daję "Terminatorowi: Genisys" naciągane 3/10 

Użytkownik wimmer edytował ten post 27 lipiec 2015 - 11:27

+1
Post rekomendują: ekolog,

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7.4mm, SWA58 9mm, LVW 13mm, SWAN 20mm, Meade 5000 HD-60 25mm, Ultima 35 (rare;), barlow 2x, Baader Moon&SkyGlow, UHC-S i kolorowe
Tabela Wimmera v3.1Obserwacje miejskie | Szkice astronomiczne | Szkicowy katalog Messiera |
www.astro-art.com.pl

ekolog

ekolog

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • 5589 postów

@Wimmer

Nie zgodzę się z tezą, że 2 to kult a jedynka nie. ;) Są równe sobie z racji innego momentu.

Ja nie ryzykuję już Terminatorów, córka ogląda i zdaje mi relacje, są coraz gorsze, ostatnich nie daje rady oglądać dłużej (w całości).

Też byłem zaskoczony, że II była bardzo dobra, dorównała (siłą oddziaływania) jedynce, ale pamiętajmy, że jedynkę gdy pojawiła się pierwszy raz w kinach oglądano w czasach gdy była pierwszym takim pomysłem i robiła ogromne wrażenie! Arnold był o kilkadziesiąt lat młodszy :)

Pozdrawiam

Użytkownik ekolog edytował ten post 27 lipiec 2015 - 12:54

0
Z pierwszą lornetką astronomiczną lub teleskopem kup latarkę diodową czerwoną (o mapkach szukaj na forum)
WSZYSTKIE WSZECHŚWIATY SĄ WIECZNE
Wielki Wybuch był tylko etapem na drodze od nieskończonej przeszłości

Pietro

Pietro

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 195 postów

Ostatnio oglądałem "Her" z Joaquin Phoenix i Scarlett Johansson.Bardzo fajny filmik.Polecam.

0

SW 200-1000,Point Grey Blackfly z IMX249,Solar Continuum,Baader Uv/Ir-Cut,CG 5,TeleXtender 5x,ND3.8,EOS 500,Sigma 17-70 Dc Macro Os,Helios 44M-4,Ps4 xD

JaLe

JaLe

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 5521 postów

Dobra, to czas na mała recenzję Pixels'a. 

Wg mojej oceny  jest to bardziej kino rodzinne niż film SF - chociaż jedno nie wyklucza drugiego ;)  Aktorzy prześcigają się w robieniu min i wygłupów czyli pomimo znanych nazwisk kino klasy C.  Do plusów mogę zaliczyć jednak to, że film obudził wspomnienia. Ech Donky Kong, Pacman, Defender, Q-bert i kilka innych to smak dawnych lat :), fajnie było sobie przypomnieć te chwile :)

Jednym słowem film na wakacje i trochę zmarnowany potencjał chyba głównie dzięki grze aktorskiej, ale może film targetowany był  do 13 letniego odbiorcy i jego ocena będzie wśród młodej widowni inna ?

0

Moja galeria       Facebook  
do obserwacji
Columbus 500

szuu

szuu

:-)

• Społeczność Astropolis
  • 3405 postów

A ja jakiś czas temu obejrzałem nowego Terminatora.
"Terminator: Genisys" w moim mniemaniu jest tak niedorzeczny, że aż boli! Z ikony s-f zrobili głupowatą komedię familijną.

a mi się podobał, przynajmniej początek, gdzie można obserwować ciekawy miks akcji starych terminatorów zakłócony nowymi wydarzeniami.

potem im dalej tym gorzej, ale nie jest to jakiś bardzo zły film, nie zbliża się do "terminatora 2", który był w tamtym czasie wybitny, jednak da się obejrzeć z przyjemnością.

Ostatnio oglądałem "Her" z Joaquin Phoenix i Scarlett Johansson.Bardzo fajny filmik.Polecam.

film super, zwłaszcza że czytając o czym jest ("gość zakochuje się w komputerze") wydawałoby się że w ogóle nie da się o tym zrobić poważnego i ciekawego filmu.

a jednak się da!

Ech Donky Kong, Pacman, Defender, Q-bert i kilka innych to smak dawnych lat :), fajnie było sobie przypomnieć te chwile :)

z filmów o grach polecam Ralfa Demolkę  :wub:

0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników