Skocz do zawartości

Zdjęcia komety C/2014 Q2 (Lovejoy)


Robert_W

Rekomendowane odpowiedzi

Nie problemu Marcin. Rozumiem, że brak pogody może powodować różne frustracje, dlatego cieszę się, że mogłem pomóc :icon_wink: .

Ja natomiast chciałem pokazać początkowy kadr z tamtej sesji. Gdy zobaczyłem go na wyświetlaczu aparatu w ciemnościach, to stwierdziłem, że kometa znajduje się za nisko a Plejady za blisko lewej krawędzi kadu. Tak bardzo podnieciłem sie kometą, że na śmierć zapomniałem o Kaliforni, której w ogóle nie zauważyłem w kadrze. Zmieniłem kadrowanie, a po przyjeździe do domu, po dokładnym obejrzeniu zdjęć, zrobiło mi się gorąco :icon_sad: .

Tę jedną klatkę obrobiłem i pokazuję. To tylko 114 sekund.

com_114_final.jpg

Edytowane przez Robson_g
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękne ujęcie, ale...

dlaczego jest na nim tylko niebieski kolor i tło tak bardzo wycięte?

 

(Można łatwo poziomami wyrównać ilość kolorów oraz zostawić trochę tła).

 

Pozdrawiam,

Marcin.

 

No właśnie tu mam problem bo po stackowaniu obraz jest w zasadzie monochromatyczny. Satck w DSSmoże ktoś ma rade na kolor w tym programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie tu mam problem bo po stackowaniu obraz jest w zasadzie monochromatyczny. Satck w DSSmoże ktoś ma rade na kolor w tym programie?

Po zestackowaniu, podciągnij saturacje (w DSS), o jakieś 17-18%, zaakceptuj to , a potem przy zapisywaniu pliku do formatu TIF zaznacz ptaszkiem na dole - enable adjustments in the saved image but do not apply them

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zestackowaniu, podciągnij saturacje (w DSS), o jakieś 17-18%, zaakceptuj to , a potem przy zapisywaniu pliku do formatu TIF zaznacz ptaszkiem na dole - enable adjustments in the saved image but do not apply them

 

Dokładnie tak robię i wychodzi prawie monochromat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie tak robię i wychodzi prawie monochromat...

 

Materiał jest dość dobry, ma sporo informacji o innych kolorach. Pobaw się suwakami od poziomów dla poszczególnych kolorów. Zmniejsz niebieski, podkręć czerwony... Na zamieszczonym przez Ciebie jpgu zrobiłem w 2 min. taką wersję:

kom_4.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 26 stycznia. Rozpogodziło się na jeden wieczór:) Jednak Księżyc w pierwszej kwadrze świecący poniżej sprawił, że zdecydowałem się na zdjęcie komety tylko ze statywu fotograficznego. Udało się jeszcze przynajmniej uchwycić M45:)

 

90x6s., ISO 3200, Nikon D3100, Nikkor 35mm, f/1.4

Statyw fot.

Kometa_C_2014_Q2_Lovejoy_M45_26_01_2015.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 26 stycznia. Rozpogodziło się na jeden wieczór:) Jednak Księżyc w pierwszej kwadrze świecący poniżej sprawił, że zdecydowałem się na zdjęcie komety tylko ze statywu fotograficznego. Udało się jeszcze przynajmniej uchwycić M45:)

 

90x6s., ISO 3200, Nikon D3100, Nikkor 35mm, f/1.4

Statyw fot.

 

Ty jej w ogóle żyć nie dajesz. Ja nie wiem, zero intymności :icon_biggrin:

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o tym zdjęciu

zrobione 26 stycznia z miasta ogniskową 70 mm. W pobliżu jasno świecił Księżyc. Obawiałem się czy cokolwiek będzie widać ale uchwyciłem więcej niż się spodziewałem bo ukazał się warkocz. Pojawiły się odblaski od Księżyca, które próbowałem nieudolnie usunąć

 

30x60 sek, ISO800, C450D, Sigma 17-70

DDS niemal całkowicie usunął kolory więc zdjęcie mono

 

lov_2015_01_26_70mm_30kl_kometa_4.jpg

 

pozdrawiam

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 3 Lutego zrobiła się pogoda to skusiłem się na kometkę z 200 mm o godz. 18 tej i wiadomo jak to przy księżycu ale nawet dobrze wyszło tak na szybko złożyłem 3 tiffy po 2 min. by pokazać że trafiła mi się flara na fotce oraz śmieci myslałem że na matrycy ale to na obiektywie no ale trzeba to jakoś teraz zatuszować :) Czasu mi brak by obrabiać ze stycznia zdjęcia to wrzucam jeszcze fotkę z plejadami Pozdrawiam

Kometka z 200 mm 25%.jpg

Plejady i Kometa C-2014 Q2 Lovejoy  15.01.2015 I - Kopia.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszlo cos takiego; Sony a58 iso 800, t=30sek. ogniskowa 75mm, stack 20kl.

Ciekawe co to za ciemne ciapki na fotce. Fotka bez klatek kalibracyjnych, bo z nimi to wychodzi tragedia.

Zlapaly sie jeszcze dwie gromady; M34 i NGC752. Zapomnialem dodac ze ta zielona plamka to Lovejoy :Cheers: .

C2014 Q2 Lovejoy embed1 (Copy).jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.