Skocz do zawartości

Mapa z automatycznym geotagowaniem zdjęć


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany stworzeniem mapy, która miałaby następujące cechy (raczej nie wszystkie, ale przynajmniej większość):

 

  • byłaby tworzona przez każdego (o ile to możliwe, bez konieczności rejestracji, ale używanie przez użytkownika niezarejestrowanego pozwalałoby na moderację/zatwierdzenie przez pokazaniem na gotowej mapie),
  • głównym źródłem danych byłyby geotagowane zdjęcia,
  • w chwili ładowania zdjęć na stronę (pojedynczych i serii) można byłoby dodać do nich opisy,
  • mapa działaby samodzielnie lub jako wstawka na innej stronie,
  • źródło mapy można byłoby definiować samodzielnie - głównie Google Maps oraz OpenStreetMap i pochodne,
  • wszystko działoby się z poziomu przeglądarki, możliwie niezależnie od platformy (w rozsądnych granicach - nie oczekuję, że miałoby to działać "z automatu" na desktopie i urządzeniach mobilnych).

W skrócie obsługa miałaby wyglądać następująco:

 

  • użytkownik wchodzi na stronę z mapą i loguje się (lub nie, o ile to możliwe),
  • bez wskazywania ręcznie choćby przybliżonej lokalizacji otwiera katalog ze zdjęciami (ikonka na stronie),
  • zdjęcia są ładowane na serwer,
  • przed zatwierdzeniem zmian do zdjęć można dodać opis,
  • zdjęcia pokazują się na mapie w postaci markerów (najlepiej dowolnie definiowanych).

Doskonałym - w mojej opinii - serwisem tego typu jest Flickr, ale nie każdy go zna. W dodatku trzeba mieć założone konto, by dodawać zdjęcia.

 

Czy ktoś z Was zna mapę/oprogramowanie o zbliżonej funkcjonalności?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znasz Panoramio, ale działa to bardzo podobnie do tego co opisałeś. Bazą są mapy Google.

Zdjęcia można geotagować, tytułować, opatrywać opisem. Możliwe jest również dodawanie komentarzy do zdjęć.

Świetna sprawa dla zilustrowania np. miejscówek do astrofoto, czy obserwacji.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.