Skocz do zawartości

Astropolis 2015/2016/2017 - postanowienia noworoczne :)


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł za autosave jest świetny, mam nadzieję, że się uda. Ja też nieraz chciałęm pisać w notatniku, ale po kilku razach zawsze o tym zapominałem, lub mi się nie chciało :) Mam za to zwyczaj, że zawsze przed wysłaniem czegoś dłuższego robię ctrl+a, ctrl+c i w razie problemów z siecią mam tekst bezpieczny w schowku :) Niestety nie chroni to przed głupimi skrótami na klawiaturze, które cofają stronę..

 

 

autosave przecież jest od dawna, chociaż łatwo przeoczyć jego istnienie :)

 

gdy coś piszemy, to sie samo od czasu do czasu zapisuje.

w razie jakiejś katastrofy wystarczy wrócić do pisania i nacisnąć znajdujący się na dole przycisk (który nie wygląda jak przycisk :P)

autosave.png

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mając trochę czasu przyjrzałem się "Rozmowom o wszystkim" pod kątem wartościowych wątków, które znalazły się tam ponieważ np nie było kiedyś odpowiedniego działu.

Przejrzałem prawie 200 stron, kilkadziesiąt wątków przeniosłem w bardziej stosowne miejsca, np:

 

942321e1bcaecf40.jpg

 

Przy okazji kilka wniosków:

 

- żyjemy obecnie w bardzo spokojnych czasach na AP

- obecnie znacznie mniej pisze się o tematach zupełnie niezwiązanych z astronomią (ile jest wątków politycznych i sportowych z dawnych lat to głowa mała). To chyba dobrze.

- inwencja twórcza bywała niesamowita :D

http://astropolis.pl/topic/2729-zaproszenie-dla-wszystkich/

http://astropolis.pl/topic/23407-astrolimeryki/

- kiedyś (jeszcze 2-3 lata temu) składało się życzenia urodzinowe. Dziś tego nie ma i zastanawiam się czy do tego wracać czy nie. Jeśli tak to w formie jednego tematu czy osobnych? Jak myślicie? Zawsze to milej się robi ;)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kiedyś (jeszcze 2-3 lata temu) składało się życzenia urodzinowe. Dziś tego nie ma i zastanawiam się czy do tego wracać czy nie. Jeśli tak to w formie jednego tematu czy osobnych? Jak myślicie? Zawsze to milej się robi ;)

 

Popieram pomysł i zachęcam Ciebie do niezwłocznego założenia tego wątku. Będzie on tym bardziej przydatny, że nawet jak ktoś, w starym stylu, założy czasem osobny wątek dla złożenia życzeń to można będzie jego post przepiąć do owego wątku i będzie on (nadal) na górze czyli na topie w tym momencie.

 

Wydaje mi się, że co jak co ale okrągłe rocznice (takie podzielne przez 5) to już się wybitnie proszą o uczczenie i dlatego od razu daję "example".

Poniżej daję post ,który można by przepiąć do owego wątku - jeśli go założysz Danielu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwie sprawy.

1. Witamy Krawata w gronie moderatorskim :Cheers:

 

2. Ostatnio w statusach Dementorin zapytał o mapę gdzie będzie mógł znaleźć miejscówki obserwacyjne. Teoretycznie są dwie takie mapy, ale...

- mapa Piotrka Guzika jest Jego prywatną mapą gdzie zaznacza swoje miejscówki więc jest bardzo merytoryczna ale też ograniczona z racji, że to prywatne doświadczenie jednej osoby i nie mamy prawa się w nią mieszać :)

- mapa zapoczątkowana przez szuu, która z kolei z powodu swobody edycji zaczęła być trochę chaotyczna i w niektórych miejscach trudno zweryfikować oznaczenia.

 

Dlatego postanowiłem stworzyć taką mapę od podstaw. Podzielona na 3 kategorie, jeśli ktoś potrzebuje tylko jedną to resztę może wyłączyć. Każde oznaczenie posiada link do wpisu, tematu albo nawet subforum gdzie można znaleźć informacje na temat danego miejsca. W ten sposób wiadomo kto i co o danym miejscu napisał.

Jeśli ktoś chce podzielić się swoją miejscówką, to poproszę o dodawanie swoich propozycji w tym temacie:

http://astropolis.pl/topic/50340-tworzymy-mape-miejscowek-obserwacyjnych/

Wydzieliłem do niego dwa wpisy, które fajnie pokazują jak taki opis powinien wyglądać (lokalizacja w tym GPS, krótki opis i zdjęcia w miarę możliwości).

Punkty do mapy dodawał razem ze mną będzie wyżej wymieniony Krawat :)

 

Sama mapa tutaj:

http://astropolis.pl/topic/50351-mapa-miejscowek-obserwacyjnych/?p=588532

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

tak sobie pomyślałem że astropolis mogłoby się ładniej prezentować na iphonach, ipadach, itp... gdyby miało dodaną ikonkę applową - dzięki temu jak się doda stronę na pulpit, doda do ulubionych albo strona pokazuje się w najczęściej używanych to widać ładne logo a nie nijaką standardową ikonę.

najprostszy sposób to wgrać odpowiedni plik apple-touch-icon.png do głównego katalogu.

zdaje się że android też ciągle obsługuje (lub obsługiwał) te ikonki w pewnych sytuacjach.

 

a tutaj ciekawe podsumowanie niespodziewanie złożonej sytuacji w świecie ikonek webowych :)

https://css-tricks.com/favicon-quiz/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grona moderatorów dołącza dziki :)

Mariogda ma poważniejsze sprawy na głowie, a Agatek nie pokazuje się na forum od...nie pamiętam kiedy (ostatni post z 9 maja) :(

Dlatego też potrzebujemy "świeżej krwi", a Łukasz dostał dobrą rekomendację więc jestem spokojny, że to dobry wybór :D

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do wdzięcznych za podjęcie się pracy moderatorskiej przez Dzikiego :)

 

Co do zmian kolorystyki to załączam moją wizję.

 

Pozdrawiam

p.s.

zniknął przycisk "kategorie" (biały na brązowym czy może brązowy na czarnym?) z którego korzystałem

i teraz nowy user musi domyślić się że w kategorie wchodzi klikając

na nazwy obok chceckboxów na ciemnoszarym.

ap.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przede wszystkim chcę zwrócić uwagę, że zniknął przycisk "kategorie" (biały na bązowym) i teraz nowy user nie ma jak łatwo zobaczyć czy sa tu jakies działy

 

Nie zniknął, tylko zmienił z powrotem nazwę na "Forum" (jeszcze do zeszłego roku tak właśnie było) dokładnie po to, żeby łatwiej było wejść w tradycyjne "drzewko" forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, pewnie zrobię jeszcze jedną zmianę. Jest taki jeden typ z Wieliczki, którego widziałbym w tym gronie ;)

Coś sugerujesz? :)

Pod względem technicznym pewnie nie miałbym problemów, jednak nie wiem, czy podołałbym czasowo. Ale jestem chętny do pomocy jak coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień z serca :)

Ale uważam, że (o ile da się) słowo "Forum" byłoby może warte zastąpienia słowem "Działy_Forum" ?!

Bo to że AP jest Forum to chyba od razu wynika jak się tu wchodzi ?! ;)

Pozdrawiam

 

 

 

Myślę, że to dobry pomysł.

 

Swoją drogą nie wiem czy tylko ja tak mam, ale znalezienie tego przycisku jest dla mnie wyjątkowo nieintuicyjne - kiedyś kilka razy zdarzało mi się zastanawiać gdzie (czy w ogóle?) znajduje się lista działów i zanim ją odkryłem, to najpierw wchodziłem do jakiegoś tematu z działu, który chciałem przeglądnąć, a następnie klikałem nazwę działu w pasku u góry :D Może gdyby zamienić przyciski kolejnością (Forum zaraz po Strona Główna), czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że był takie dawne czasy, gdy wszystkie działy były wymienione na tym brązowym (czy to brązowy? :) ) pasku u góry. Najeżdżało się na nazwę działu i wyświetlała się lista poddziałów. I można było stamtąd wejść od razu w pewne miejsce drzewa kategorii. Dzięki temu oszczędzało się 1-2 kliknięcia, a to sporo :) I było to od razu widoczne i jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie listy statusów na głównej:

 

Wrócą :) Mam nadzieję, że jeszcze dziś. W tym momencie są tylko na stronie Kategorii Forum.

Dawid dziś zrobił update'a forum do wersji 3.4.8. Nie przewidujemy przejścia na wersję 4.0. Jest zbyt świeża i dziurawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak ulepszamy, to mam jedną sprawę. Czy dałoby się jakoś przerobić stronę ze skrzynką PW, aby przy każdym PW wyświetlał się nick osoby, z którą rozmawiamy oraz jego awatar? Obecnie wyświetlają się dane osoby, która zaczęła rozmowę i tej, która ostatnio odpowiedziała. Ale jak akurat ja do kogoś napiszę i dam również ostatnią odpowiedź, to w obu miejscach są moje dane. Przez to bardzo trudno jest mi znaleźć rozmowę, którą prowadziłem z konkretną osobą. Trzeba szukać po temacie lub metodą prób i błędów. A gdyby był awatar osoby, z którą rozmawiałem, to od razu mi się rzuci w oczy. Da się to zrobić?

 

I co powiesz Paether na mój poprzedni post? Były takie czasy, czy mam zwidy? :) Jeśli był, to czy mogą wrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do privów. Nie bardzo wiem dlaczego masz problem.

 

priv.jpg

 

Fragment listy moich rozmów. 2 takie przypadki jak opisałeś (ja zacząłem i ja napisałem ostatni). Jak widać, jest informacja z kim prowadziłem rozmowę. Chyba, że chodzi o coś innego...

 

Co do niegdysiejszego paska z kategoriami. Nie masz zwidów ;)

 

polll.jpg

 

W tym momencie podobną rolę spełnia ten szary moduł na stronie głównej:

 

fora.jpg

 

Ten pasek to była fajna sprawa, zapytam technicznego czy da się to jakoś bezboleśnie przywrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.