Skocz do zawartości

Astropolis 2015/2016/2017 - postanowienia noworoczne :)


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

No ale coś jest pomieszane. Tekst w edytorze nie ma wybranego żadnego rozmiaru domyślnie, choć jest on równy 14. Kopiowany tekst ma rozmiar 12, czyli mniejszy, ale po zmianie na 14 jest ciut większy, niż ten "zwykł" tekst w edytorze (czyli 14 != 14 :) ). A po opublikowaniu ten kopiowany tekst ma nagle prawidłowy rozmiar, choć nadal jak kliknę edycję posta, to jest to nieszczęsne 12.

 

Co ciekawe, Word twierdzi, że tekst kopiowany z cudzej wiadomości ma 7,5, a z edytora własnej 10,5 :P

 

Tak, podejrzewam, że sam edytor coś źle pokazuje, ale jeżeli wkleisz bez formatowania, to po prostu tekst nie ma dodatkowego atrybutu i będzie wyświetlany wg reguł silnika, a nie twoich. Na razie nic z tym nie zrobimy - do większego update musi czekać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisałem kiedyś o tym w statusie, ale za dużo się nie dowiedziałem. Otóż, od jakiegoś czasu (miesiąc, dwa) mam strasznie irytujący problem w Chrome (Win10). Otóż, przy klikaniu w "kropki" od nowego postu lub nazwy tematów na stronie głównej forum czasem (raz na kilka kliknięć) zamiast otworzyć stosowną stronę, przeglądarka pobiera jakiś dziwny plik bez rozszerzenia, o nazwie typu "pobrane". Problem jest niezależny, czy po prostu klikam w element strony, czy otwieram go w nowej karcie. To samo dzieje się np przy pisaniu posta (kliknięciu na Dodaj odpowiedź), czy w powiadomieniach. Generalnie większość hiperłącz na forum powoduje takie zachowanie.

Bez tytułu.png

 

Problem pojawił się tylko i wyłącznie na Astropolis, na żadnym innym forum, czy stronie internetowej nie mam tego problemu. Na drugim komputerze, również na Chrome (połączony do tego samego konta - te same zakładki, rozszerzenia itp), również na Win10, żadnego problemu nie ma. Nie przypominam sobie, abym na tym komputerze, gdzie występuje problem instalował coś, gdy się on pojawił.

 

Reinstal Chrome (jak zawsze) nic nie pomógł. Wersja aktualna.

 

Ktoś ma jakieś pomysły? Jest to strasznie irytujące, tym bardziej, że taki nie otwarty wątek zostaje oznaczony jako przeczytany... Ktoś ma chociaż pomysł, co wpisać w google, żeby znaleźć rozwiązanie? Jakoś nie umiem tego ująć w słowa...

 

Te dziwaczne pobierane pliki to jakieś dane, które przychodzą z astropolis. Na początku jest trochę tekstu ASCII:

 

0

HTTP/1.1 200 OK
Date: Tue, 20 Dec 2016 20:26:46 GMT
Server: Apache/2
X-Powered-By: PHP/5.6.24
Content-Encoding: gzip
Vary: Accept-Encoding,User-Agent
Set-Cookie: ipb_astroforum2session_id=3dfaa09a83ef630773169b22a8a68810; path=/; domain=.astropolis.pl; httponly
Set-Cookie: ipb_astroforum2modpids=deleted; expires=Thu, 01-Jan-1970 00:00:01 GMT; Max-Age=0; path=/; domain=.astropolis.pl
Keep-Alive: timeout=1, max=99
Connection: Keep-Alive
Transfer-Encoding: chunked
Content-Type: text/html;charset=ISO-8859-2
8051

Później następuje długi ciąg danych binarnych (krzaczki w notatniku)

 

Niestety nie znam się na technologiach internetowych, żeby mieć jakiś pomysł na rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to samo co pisałem w statusach:

 

Właśnie z tego powodu pozbyłem się Google Chrome. Miałem identyczny problem z kilkoma często odwiedzanymi stronami. Gdy różne działania nie pomogły i dowiedziałem się w internetach, że ludzie skarżą się na tą przypadłość, stwierdziłem że nie ma sensu, tym bardziej że przeglądarka ciągnęła coraz więcej zasobów (mimo regularnego czyszczenia odpowiednich plików).

 

P.S. Jakiego masz antywirusa? ESET? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak samo odpowiem, że nie chcę rezygnować z Chrome :) Bardzo lubię tą przeglądarkę, podoba mi się w niej wiele rozwiązań. Nie chciałbym z niej rezygnować z powodu tej jednej usterki. Może jednak jest jakaś nadzieja? Podrzucić jakieś linki lub zapytania w google, które zwracają jakieś dyskusje na ten temat? :)

 

Jaki ESET, ja używam BitDefender :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak samo odpowiem, że nie chcę rezygnować z Chrome :) Bardzo lubię tą przeglądarkę, podoba mi się w niej wiele rozwiązań. Nie chciałbym z niej rezygnować z powodu tej jednej usterki. Może jednak jest jakaś nadzieja? Podrzucić jakieś linki lub zapytania w google, które zwracają jakieś dyskusje na ten temat? :)

 

Jaki ESET, ja używam BitDefender :)

 

Może klasycznie: wyczyść cache przeglądarki. A najlepiej zmień przeglądarkę ;) Wygląda jakby to były ciasteczka, ale szczerze mówiąc w karierze zawodowej się z tym problemem jeszcze nie spotkałem, więc nie znam szczegółów. Niestety standardy html sobie, a przeglądarki sobie, więc to samo może działać różnie w zależności od programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmail dużo postów ogranicza do spamu, więc faktycznie jest coś na rzeczy. Mam wiele postów ustawionych na powiadomienie (na AP oraz mailowo), przez ostatnie kilka miesięcy wszystkie 200/200 maili tam się znalazło.

 

Może wystarczy ustawić sobie odpowiednie filtrowanie w gmailu, żeby posty od astropolis przerzucał na przykład do osobnego folderu, oznaczał jako "ważne" i dołączał odpowiednią etykietę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może wystarczy ustawić sobie odpowiednie filtrowanie w gmailu, żeby posty od astropolis przerzucał na przykład do osobnego folderu, oznaczał jako "ważne" i dołączał odpowiednią etykietę? ;)

 

Ostatnio Adam_Jesion wprowadził pewne usprawnienie w funkcjonowaniu powiadomień. Wraz z nim, problem znikł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale coś jest pomieszane. Tekst w edytorze nie ma wybranego żadnego rozmiaru domyślnie, choć jest on równy 14. Kopiowany tekst ma rozmiar 12, czyli mniejszy, ale po zmianie na 14 jest ciut większy, niż ten "zwykł" tekst w edytorze (czyli 14 != 14 :) ). A po opublikowaniu ten kopiowany tekst ma nagle prawidłowy rozmiar, choć nadal jak kliknę edycję posta, to jest to nieszczęsne 12.

 

Co ciekawe, Word twierdzi, że tekst kopiowany z cudzej wiadomości ma 7,5, a z edytora własnej 10,5 :P

ctr+c, do notatnika ctr+v, ponownie ctr+c i ctr+v na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może klasycznie: wyczyść cache przeglądarki. A najlepiej zmień przeglądarkę ;) Wygląda jakby to były ciasteczka, ale szczerze mówiąc w karierze zawodowej się z tym problemem jeszcze nie spotkałem, więc nie znam szczegółów. Niestety standardy html sobie, a przeglądarki sobie, więc to samo może działać różnie w zależności od programu.

Nawet usunąłem przeglądarkę razem z danymi i brak efektu. Hmm, ale od razu się zalogowałem i zsynchronizowałem dane. Może spróbuję na "czysto" bez logowania. Ale nawet, jak zadziała, to to nie jest rozwiązanie - nie chcę stracić wszystkich danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ctr+c, do notatnika ctr+v, ponownie ctr+c i ctr+v na forum

 

Można też zaznaczyć cały tekst i kliknąć w gumkę (Usuń formatowanie - drugi przycisk od lewej góry). Albo też w opcjach (ostatni przycisk w pierwszym rzędzie) wybrać "Domyślnie wklejaj jako czysty tekst" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeglądam opcje forum, z których nie korzystamy, a można je włączyć "jednym kliknięciem" :)

 

Mam możliwość włączenia czegoś takiego jak "najlepsza odpowiedź". Polega to na tym, że autor tematu (oraz moderatorzy) mają możliwość oznaczenia jakiegoś postu, który rozwiązuje problem lub odpowiada na pytanie zawarte w temacie. Można to ustawić na konkretne działy, gdzie zakładanie tematów właśnie na tym polega - "mam problem/pytanie więc proszę o pomoc" (Zakup pierwszego sprzętu, Szybka pomoc czy Dyskusje o astrofotografii).

 

O razu zaznaczam, że takie oznaczenie nie dorzuca żadnych punktów "do prestiżu na dzielni" dla autora wyróżnionego posta. To jest informacja, że problem jest rozwiązany ze szczególnym zaznaczeniem, który post ten problem rozwiązuje. W praktyce wygląda to tak:

 

Na górze takie tematu pojawia się informacja:

 

najlepszy.jpg

 

Oznaczony wpis jest podkreślony nieco inną kolorystyką:

 

najlepszy 2.jpg

 

Na liście tematów, wątek jest oznaczony jako "rozwiązany":

 

naj3.jpg

 

Co Wy na to?

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, kilka postów do zaznaczenia wydaje się być sensowne. Ale i tak to fajna funkcja.

A dział "dyskusje o sprzęcie"? Tam też pojawiają się wątki typu "mam problem". Choć są też wątki innego typu, gdzie ta funkcja nie pasuje. Ale chyba jak jest funkcja i się jej nie użyje, to nie ma różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Pisałem kiedyś o tym w statusie, ale za dużo się nie dowiedziałem. Otóż, od jakiegoś czasu (miesiąc, dwa) mam strasznie irytujący problem w Chrome (Win10). Otóż, przy klikaniu w "kropki" od nowego postu lub nazwy tematów na stronie głównej forum czasem (raz na kilka kliknięć) zamiast otworzyć stosowną stronę, przeglądarka pobiera jakiś dziwny plik bez rozszerzenia, o nazwie typu "pobrane". Problem jest niezależny, czy po prostu klikam w element strony, czy otwieram go w nowej karcie. To samo dzieje się np przy pisaniu posta (kliknięciu na Dodaj odpowiedź), czy w powiadomieniach. Generalnie większość hiperłącz na forum powoduje takie zachowanie.

Wracam do tematu, bo problem rozwiązany :) Znaczy się nic nie zrobiłem, a sam zniknął. Zapewne jakaś aktualizacja Chrome to nareszcie poprawiła. Cierpliwość się opłaciła - nareszcie mogę normalnie używać forum :) Problem zniknął już jakieś 2-3 tyg temu, ale czekałem z tym postem, żeby mieć pewność. Uff, ale to było irytujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.