Skocz do zawartości

Teleskop do 300 zł.


TinandeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum jak i z resztą w tym hobby. Po zabawie z lornetką postanowiłem kupić teleskop, lecz mój limit cenowy jest dosyć niski. Mieszkam w mieście i obserwację prowadziłbym z balkonu. Chciałbym oglądać planety i byłoby dobrze gdybym mógł podłączyć ten teleskop do komputera lub, żeby teleskop miał kamerę lub aparat (lecz nie musi). Kiedyś już miałem teleskop, lecz był to "biedronkowy" za 50 zł i jedyne co widziałem to rozmazane plamy. Proszę nie pisać "dozbieraj X zł". To jest maksymalna kwota jaką mogę dać za teleskop. Dobrze by było gdyby teleskop był nowy lub żeby używka była w miarę dostępna.

Edytowane przez TinandeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do 300zł w grę wchodzi taka konstrukcja lub coś podobnego: Teleskop Sky-Watcher Synta R-70/700 AZ-2.

Niestety 300zł to za mało na coś lepszego, nowego. Za 1000zł miałbyś już coś bardzo fajnego na balkon.

Trochę byłoby mi trudno wydać 1000 zł na hobby z którym dopiero zaczynam. I tak na początku mój limit to było 100 zł, lecz po dłuższym namyśle postanowiłem wydać trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop jest lepszy!

» Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK709EQ1

 

Możlie w nim do zobaczenia np. Czapy polarne na Marsie, fazy na Wenus, chmury na Jowiszu, plamy na Słońcu a nawet struktury plam umbra i penumbra, setki kraterów na Księżycu, oraz cała masa obiektów głębokiego kosmosu. Dziś teleskopy 70 mm są niedoceniane. Ja dla zabawy lubię sobie czasem udowodnić że takie maleństwo naprawde potrafi coś ciekawego pokazać. Ostatnio chciałem dać szansę się wykazać Sk707AZ2 ale niestety abberację chromatyczną ma znacznie większą i już tak nie cieszy oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.unitronhistory.com/models/unitron/unitron-model-127/

rl="http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bk709eq1,d703.html"]http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bk709eq1,d703.html[/url]

 

 

W 60tych latach amatorzy za oceanem używali z powodzeniem dużo mniejsze teleskopy np. 40mm unitron model 127

Edytowane przez Krzysztof G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kiedy w lidlu sa skylux'y 70mmm / 900mm na azymulatnym w promocji, moze na wielkanoc ... to jest alternatywa ta 275zl ostatnio

U mnie w mieście nie dawno były, ale przegapiłem. Jak będzie sprzątanie magazynu to czasami wrzucają takie rzeczy na sprzedaż. Może się załapię. Możesz coś o tym teleskopie napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop jest lepszy!

» Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK709EQ1

 

Możlie w nim do zobaczenia np. Czapy polarne na Marsie, fazy na Wenus, chmury na Jowiszu, plamy na Słońcu a nawet struktury plam umbra i penumbra, setki kraterów na Księżycu, oraz cała masa obiektów głębokiego kosmosu. Dziś teleskopy 70 mm są niedoceniane. Ja dla zabawy lubię sobie czasem udowodnić że takie maleństwo naprawde potrafi coś ciekawego pokazać. Ostatnio chciałem dać szansę się wykazać Sk707AZ2 ale niestety abberację chromatyczną ma znacznie większą i już tak nie cieszy oczu.

Teleskop nie mieści się w moim limicie :V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sky-Watcher Synta R-70/700 AZ-2, otrzymam taki efekt jak na tym filmie? https://www.youtube.com/watch?v=e6scK98OmKI

 

Już się bałem, co tam jest, ale... film uczciwy. Mniej więcej to właśnie zobaczysz - czyli niezbyt wiele. Ot, dla zaostrzenia apetytu.

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już się bałem, co tam jest, ale... film uczciwy. Mniej więcej to właśnie zobaczysz - czyli niezbyt wiele. Ot, dla zaostrzenia apetytu.

Dla mnie to jest dużo, a na pewno więcej niż widzę teraz lornetką. Takich efektów jak na filmie spodziewałem się dopiero w teleskopie za jakieś 1000+ zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli Sky-Watcher Synta BK707AZ2 będzie w tej cenie najlepszym wyborem?

Jakieś porady na początek tego hobby? Skąd mam wiedzieć gdzie i kiedy będę mógł zobaczyć np. Saturna? W jaki sposób ustawić teleskop aby jakość była jak najlepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o chlopie, wiecej czytaj :)

 

na poczatek instaluj Stelarium http://www.stellarium.org/za darmo planetarium, tam ustawisz swoje miejsce i zobacz co masz aktualnie na niebie, potem przyspieszaj czas i zobacz kiedy sie saturn pojawi - to jedna z opcji :)

Google sky map na androida może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie zniechęcisz się, obserwując takim teleskopem 70/700, bo często tak bywa.

Pytasz o porady na początek hobby, więc udzielę kilku szczerych:

Ja bym Tobie polecał poczekać nawet z pół roku i dołożyć stówkę lub dwie, a wtedy można już na giełdzie polować na używaną Syntę 6", przez którą zobaczysz naprawdę dużo więcej. Cierpliwość i tak będzie Ci potrzebna, biorąc pod uwagę pogodę :)

Poczytaj forum, i Ci się sporo rozjaśni, o co tutaj chodzi. Wiem, że pisałeś, że 300 to maksymalny budżet, ale to naprawdę mało.

 

Ale może też być tak, że popatrzysz przez ten teleskop, i Twój zapał urośnie, wtedy super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie zniechęcisz się, obserwując takim teleskopem 70/700, bo często tak bywa.

Pytasz o porady na początek hobby, więc udzielę kilku szczerych:

Ja bym Tobie polecał poczekać nawet z pół roku i dołożyć stówkę lub dwie, a wtedy można już na giełdzie polować na używaną Syntę 6", przez którą zobaczysz naprawdę dużo więcej. Cierpliwość i tak będzie Ci potrzebna, biorąc pod uwagę pogodę :)

Poczytaj forum, i Ci się sporo rozjaśni, o co tutaj chodzi. Wiem, że pisałeś, że 300 to maksymalny budżet, ale to naprawdę mało.

 

Ale może też być tak, że popatrzysz przez ten teleskop, i Twój zapał urośnie, wtedy super :)

Synta 6" odpada. Mam mały balkon jak i sprzęt jest dosyć ciężki a ja nie mam samochodu, żeby pojechać czasami gdzieś na pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.