Skocz do zawartości

Zaćmienie Słońca 20.03.2015 - filmy


Agent Smith

Rekomendowane odpowiedzi

A oto mój film z zaćmienia, na który składa się 145 zdjęć wykonywanych co 1 min. SW200/1000 + Baader ND5 + NEQ6 + Nikon D80. Ręczne alignowanie to prawdziwa masakra :) Robiłem to w Maximie po 10 klatek (przy większej ilości się wywalał) i dopóki była plama, to jakoś szło, ale jak się schowała, to alignowałem na jakimś ledwo widocznym szczątku pochodni i aby go widzieć musiałem podkręcić nienaturalnie gammę monitora :)

Mój film został opublikowany również na stronie Gazety Krakowskiej :)

 

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja krótka animacja.

Zebrałem ok. 1700 klatek, z czego do animacji weszło 1052. Niestety w związku z awarią oprogramowania przy nagrywaniu brakuje 5 minut materiału........................

Próbowałem wyrównać obraz w imgalt, ale niestety algorytm sobie nie poradził — w połowie zaczął wyrównywać do krawędzi Księżyca, więc wszystko się posypało.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowite zaćmienie było za to widoczne na archipelagu Svalbard (Spitsbergen).

 

W dodatku zjawisko to było tam najrzadsze i najbardziej efektowne ze wszystkich .

 

Witek Kaszkin z polskiej stacji na Hornsundzie zrobił świetny filmik.

 

 

A znajomy z wyprawy australijskiej Jarek Kordalewski miał okazję obserwować fazę całkowitą z pokładu samolotu.

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny widok ale wydaje mi się, że przez szybę to jednak nie to.

Byłem blisko zabukowania takiego lotu ale zrezygnowałem - to by było zbyt łatwe! :)

 

A na Svalbardzie faktycznie im się udało - wedle statystyk prawdopodobieństwo pogody było szacowane tam na kilka procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Załączam relację z mojej wyprawy na całkowite zaćmienie Słońca do Torshavn ( po farersku ) , czyli do stolicy Wysp Owczych. Nieocenioną przysługę w montażu filmiku oddał mi Jarek Leski .Uwieczniłem na filmiku 18- sekundową sekwencję końcowej części Totality z koroną słoneczną i perłą Baylle,go. Pozdrawiam.

Edytowane przez Witold Caban
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fart! To prawie magia. :)

To nawet dużo lepsze niż gdyby cały czas było czyste niebo.

 

Pozdrawiam

p.s.

Film wart zobaczenia, tym bardziej, że pokazuje bardzo inny świat

(np rzeczywiście ekonomicznie uzasadnione wykorzystywanie energii płynącej do nas z naszej gwiazdy, która to energia ostatecznie napędza ruchy mas powietrza).

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.