Skocz do zawartości

Pierwsze fotki Agatka


Agatek

Rekomendowane odpowiedzi

A może zamiast " na ślepo" machać suwakami warto poczytać tutorial Jacka Bobowika albo jakieś inne? :D

 

Agent S. ma rację - trzecia fotka daje nadzieję!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSS nie obrabiaj zdjęcia. Zapisz plik pod inną nazwą niż Autosave.tif i dopiero otwórz w PS.

 

PS> No to pierwsze koty za płoty :D

 

Czy nie uważasz że w DSS można na początku zrobić korektę koloru? Moim zdaniem jest to słuszne podejście i tak też mnie uczono.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważasz że w DSS można na początku zrobić korektę koloru? Moim zdaniem jest to słuszne podejście i tak też mnie uczono.

 

W DSS i tak nie zrobisz jej precyzyjnie, więc i tak trzeba później ją korygować. Można sobie delikatnie tym pomóc, aczkolwiek lepiej zrobić to w końcowym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSS nie obrabiaj zdjęcia. Zapisz plik pod inną nazwą niż Autosave.tif i dopiero otwórz w PS.

 

PS> No to pierwsze koty za płoty :D

Co daje zapisanie pod inną nazwa niż autosave? Może głupie pytanie ale zapisuje jako autosave i dopiero dalej w PS...może tu leży problem z moją fatalną obróbką :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje oprócz tego, że następny stack nie nadpisze dzięki temu poprzedniego.

 

nie ma obaw o nadpisanie bo DSS "widzi" zapisany plik i następnemu nadaje kolejny numer

niektóre programy nie potrafią otworzyć tak zapisanego pliku ale jeśli zapiszemy go pod inną nazwą to można go już otworzyć bez problemu ... ot taka ciekawostka ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dropboxie jest do 10G... (a chyba do 2G za darmo)

 

Trzecia fotka już mi się podoba - fajny detal i impresjonistyczna kolorystyka :)

 

Muszę go w takim razie założyć, ale dzisiaj cały dzień nad obróbką siedzę :)

A może zamiast " na ślepo" machać suwakami warto poczytać tutorial Jacka Bobowika albo jakieś inne? :D

 

Agent S. ma rację - trzecia fotka daje nadzieję!

Człowiek taki podekscytowany, że chce jak najszybciej coś pokazać ;) Czytam, oglądam turtoriale i nadal jest ciężko powiem szczerze...

 

Można też pochwalić ustawienie montażu. Dlaczego nie robiłaś biasów ? Z nimi akurat jest najmniej zachodu.

Dzięki. Hans mi łopatą do głowy bijał jak obsługiwać to ustrojswo :) Lunetka oczywiście nie jest dobrze wycentrowana, ale już nie chciałam na to tracić czasu. Nie wiem kiedy następny raz będę miała dostęp do ciemnego nieba. O biasach po prostu zapomniałam ;) Dorobiłam je dzisiaj w lodówce, więc zrobiłam nowego stacka z biasami.

Photoshop´a mam po hiszpańsku i ciężko się odnaleść na początku. Znalazłam fajny turtorial krok po kroku, o ten:
(ostatnia część na której można zobaczyć końcową fotkę)
Robiłam dzisiaj cały dzień wszystko tak, jak na turtorialu, a moja końcowa fotka nie jest nawet zbliżona do jego. Dlaczego jego fotka jest taka fioletowa, a moja kompletnie wyprana z koloru? Z tego co widziałam, to on chyba też stakuje w DSS.

m51last.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre programy nie potrafią otworzyć tak zapisanego pliku ale jeśli zapiszemy go pod inną nazwą to można go już otworzyć bez problemu ... ot taka ciekawostka ;)

Ma to logiczne uzasadnienie, bo plik autosave ma 32 bitowe kolory, a zapisując pod inną nazwa domyślnie mamy wybrane klasyczne 16 bitów. U mnie tylko pixinsight ten autosave czyta. Nie wiem, czy 32 bity coś faktycznie dają, jak tak, to bardzo znikomo.

 

Jeśli chodzi o kolory, to M51 akurat fioletowa być nie powinna :) Jak poprawnie zbalansujesz kolor po wyciągnięciu i podkręcisz mocno saturację, to kolor będzie maił odpowiedni poziom.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten fiolet to faktycznie słaby jest, ale dlaczego u niego od razu wybił się kolor, po pierwszym rozciągnięciu histogramu, a u mnie nic? A kolory wyciągałam na maksa i nic się nie pokazało, jak widać na załączonym obrazku.

 

DSS wyrzuca dosyć wyprane z kolorów stacki, więc trzeba podciągać kolorki. A ten fiolet z filmiku to zbyt dobry nie jest, nie sugeruj się nim.

Wszystko PSie tak?

 

 

P.S. A może jest jakiś inny darmowy program który czyta rawy z Canona i nie robi takich numerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.