Skocz do zawartości

[Prima Aprilis] Mamy nowego Admina!


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za zaufanie i za docenienie tego, że dbam o nasze forum od dłuższego czasu starając sie pisać posty przemyślane, mam nadzieję ciekawe, wnoszące coś do naszej wiedzy. Tylko w tematach związanych jakoś z sukienką niebiesko-czarną pozwoliłem sobie na „luzik” czyli „gadulstwo”, które poniekąd faktycznie przynudzało. Uzmysłowienie sobie tego pozwoliło mi potem unikać już takiego przynudzania i także dlatego chyba zasługuję na tę nominację. Moich postów raczej już moderować nie trzeba, co nie znaczy, że jakiegoś czasem nie warto będzie skasować – człowiek jest omylny, literówka może stworzyć bardzo inne słowo, jakaś „awaria” może – to tak bardziej teoretycznie (o ile mamy odpowiednio długie i skomplikowane hasło [polecam] – wygenerować post zupełnie nie autorski).

 

„Banuj, banuj, ...” sorry ale nie!

Zamierzam pełnić przede wszystkim funkcje interwencyjno-rozwojowe administratora. To, że przy okazji jestem też moderatorem nie jest w centrum mojej uwagi bo zaniedbam wtedy myślenie jako administrator. Dlatego nie będę aż tak pomagał (jak mnie tu ktoś namawia) koleżankom i kolegom moderatorom w ich bardzo potrzebnej, czasem trudnej i niewdzięcznej pracy, którą bardzo doceniam i podziwiam.

 

Na temat moderacji napisze tylko ze dwa zdania.

Adam Jesion napisał kiedyś „Regulamin jest dla ludzi a nie ludzie dla regulaminu”.

Czyli czasem zapewne trzeba zareagować nieco inaczej biorąc pod uwagę okoliczności łagodzące, a, z drugiej strony, „recydywę”.

 

Regulamin warto czytać bo nie wszystko jest tam „intuicyjne”. Jest tam na przykład punkt zakazujący krytykowanie działań moderatora. Te można „dyskutować” tylko odpowiednią drogą niepubliczną. Ten punkt obowiązuje cały czas wiec zalecam branie go pod uwagę, także w tym wątku.

 

Temat mojego administrowania był „budowany” od jakiegoś czasu ale, nie chwaląc się i nie wchodząc w detale ... pewnie domyślacie się, że „dobudował” się do końca gdy wczoraj, podczas drobnych utrudnień w dostępie do forum starałem sie pomóc.

 

Jako administrator będę dbał o sprawne funkcjonowanie i rozwój forum, bo je lubię, i traktuję odpowiedzialnie - tak jak swoje dziecko.

 

I od razu przechodzę do konkretów. Tu na górze na jasnobrązowym pasku pod słowem „Astropolis” i „home” jest jakaś taka rozmyta biała plamka-mgiełka. Jeszcze nie dyskutowałem tego z Paetherem ani Adamem ani ze współpracującym z nami informatykiem, ale teraz sobie przypomniałem o niej. Zawsze sądziłem, że niełatwo ją usunąć i gra nie warta świeczki, jest to poniekąd taki uroczy „pieg”. Ale jeśli ktoś uważa, że warto nam powalczyć o jej zlikwidowanie to proszę o tym napisać.

 

Pozdrawiam

p.s.

Jeszcze jedno. Mam taką (może nie najlepszą) manierę, że wylogowuję się z AP gdy nie czytam go dłużej, Żeby było jasne jeśli nie zabieram głosu w wątku, w którym "wypadałoby" mi zabrać głos po najnowszym poście na temat, na którym się trochę znam (np globalne ocieplenie). Niemniej często zaglądam tu jako gość. Jestem zatem w puli "gości". Przy okazji dziękuję wszystkim ludziom, którzy czytają nasze forum jako właśnie goście i namawiam do rejestrowania się.

ta.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na górze na jasnobrązowym pasku pod słowem „Astropolis” i „home” jest jakaś taka rozmyta biała plamka-mgiełka.

 

Ja bym wnioskował za zostawieniem plamki. To ona przyciągnęła mnie do tego konkretnego forum. Żadne inne takiej nie miało.

Poza tym wykorzystuję ją do sprawdzania kolimacji w Maku - ustawiam telep zamiast na gwiazdę, to na tę plamkę właśnie i rozogniskowuję ją sobie radośnie.

Biorąc pod uwagę dwa, bardzo ważne, estetyczno-użytkowe walory niniejszej plamki, wnoszę jak na wstępie.

Więcej - uważam, że należy nadać jej jakieś imię. Propozycje?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Simarik

 

Zwracam uwagę, że co prawda dzisiaj jest 1 Kwietnia ale to nie oznacza, że cokolwiek się nie napisze (prześmiesznego, fikcyjnego) może zarazem łamać zasady netykiety i/lub regulaminu.

Dlatego proszę o umiar w ewentualnym żartowaniu sobie z mojej nominacji, która ogłoszona została akurat w takim dniu, bo, z przyczyn (jak pisałem) też technicznych, nie mogła już czekać.

Piszcie może co zmieniać na jaszcze lepsze w funkcjonowaniu i wyglądzie forum.

 

Pozdrawiam

:astro:

EDIT

poprawiłem nick forumowicza - sorry

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycja .

 

Aby forum było bardziej przyjazne dla obcokrajowców można przetłumaczyć słowo "tradycja" na np. język hmong. Brzmiałoby to mniej więcej "kev lig kev cai". Chwytliwa nazwa moim zdaniem. A i przy okazji gdyby jakiś hmongczyk (Hmong (wym. m̥ɔ̃ŋ) lub Mong (mɔ̃ŋ) – liczna grupa etniczna zamieszkująca górzyste regiony Azji Południowo-Wschodniej, posługująca się językiem hmong) wszedł na forum, to zrobiłoby mu się swojsko na duszy. Bądź co bądź jest to liczna grupa i kiedyś jeden z jej przedstawicieli może tu zawędrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Simirak

 

Zwracam uwagę, że co prawda dzisiaj jest 1 Kwietnia ale to nie oznacza, że cokolwiek się nie napisze (prześmiesznego, fikcyjnego) może zarazem łamać zasady netykiety i/lub regulaminu.

Dlatego proszę o umiar w ewentualnym żartowaniu sobie z mojej nominacji, która ogłoszona została akurat w takim dniu, bo, z przyczyn (jak pisałem) też technicznych, nie mogła już czekać.

Piszcie może co zmieniać na jaszcze lepsze w funkcjonowaniu i wyglądzie forum.

 

Pozdrawiam

 

Pomimo że mój nick na tutejszym forum to simarik, to domniemam, że odpowiedź skierowana jest do mnie.

W którym więc miejscu złamałem zasady netykiety i/lub regulaminu? W jaki sposób zażartowałem sobie z Twojej nominacji, która została ogłoszona w tym dniu? Nie rozumiem Twoich zarzutów - ale wszak dzisiaj 1 kwietnia.

 

A co zmieniać na jaszcze lepsze w funkcjonowaniu forum? Życzę więcej luzu, spokoju i nic na siłę ;)

 

czy dziś jest 1 kwietnia? :P

 

Mariogda - nie wiem czy to dobre pytanie? ;)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to dzisiaj dzień kwietnia jest? że tak zapytam ;)

czy dziś jest 1 kwietnia? :P

 

Mi to w zasadzie nie przeszkadza, ale nowy admin może być mniej pobłażliwy i nawrzuca ostrzeżeń za offtopy, bo co ma wspólnego dzisiejsza data z tym tematem?

 

 

Ta plamka to początek czegoś nowego !

 

Po prostu kiedyś Astropolis brało udział w akcji TVN pod tytułem "przygarnij kropka"...i tak już zostało ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję, ekologu ^_^

 

Dziękuję Ci. Zawsze zastanawia mnie ta ikonka, którą często używasz?

 

Mam nadzieję, że nie ma w niej nutki pozytywnej zazdrości? ;)

Nie konsultowałem tego z Paetherem ani z Adamem, ale myślę, że lista administratorów nie jest "zamknięta" i kiedyś i ktoś inny, w tym i Ty może pomoże nam dbać - w tej roli - o nasze forum.

 

Przy okazji dziekuję wszystkim za wszystkie lajki na pierwszy post tego wątku.

Co do tej plamki to przyznam uczciwie, że jestem, jak każdy człowiek, trochę wygodny i leniwy, i bardzo mnie cieszy, że się wielu podoba i nie musimy jej likwidować.

 

Pozdrawiam

p.s.

W roli moderatora (jeśli już się wysilę w tym kierunku) na pewno nie będę surowy więc spoko.

Tak już raczej żartując.

Ja to chyba najchętniej po cichutku skasowałbym kontrowersyjny post, bo zastanawianie się nad sankcją zawsze jest nieprzyjemne. :(

Skoro to już wyjaśniłem to ten obrazek, choc pasuje do tej wymiany zdań, nie traktujcie jako zapowiedź tak ostrych działań z mojej strony.

demot.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tomku.

 

Przy okazji poruszę jeszcze jedną sprawę. Nieraz zdarza sie komuś, mnie w szczególności, literówka lub bardzo rażący błąd ortograficzny. Strzałka czasu działa uparcie w jedną stronę w naszym życiu ;)

W takim przypadku może dobrym pomysłem jest ewentualne korygowanie ich dyskretnie? Tak tylko "rzucam" pod rozwagę, bo z drugiej strony to wypada samemu pofatygować się z włączeniem kontroli "słownikowej".

 

I zarazem przepraszam za moje literówki, które popełniłem, zwłaszcza w astro-chacie (sic!)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cała ta sytuacja była prima-aprilisowym żartem :)
Zanim jeszcze powstał ten temat, dostałem w nocy na priva porcję paniki od Agatka gdy zauważyła "adminowy" profil Ekologa. Bezcenne :D
Wielkie podziękowania dla głównego bohatera, które fajnie do tego podszedł i odegrał rolę :)
Ekolog przez ten dzień nie miał żadnych uprawnień moderacyjnych czy administracyjnych.

Ekolog ADMINEM - spadam stąd -pa. :compress:

Eeejjj, wracaj :hiya:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.